Posted:
Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Google.com'daki arama deneyiminizi Anında Önizleme (İNG) ile yeni bir düzeye taşımıştık. Anında Önizleme, bir arama sonucunun genel görünümünü sunup en alakalı bölümleri vurgulamaktadır. Bu da, aradığınız doğru sayfayı bulmayı, bir derginin sayfalarına hızlıca göz atmak kadar çabuk ve kolay bir iş haline getirmektedir.

Aynı avantajı, Reklamlar için Anında Önizleme ile artık reklamlara da taşıyoruz. Bugünden başlayarak, Google.com'daki reklamların yanında Anında Önizleme simgesi görüntülenecek ve bu sayede kullanıcılar reklamın açılış sayfasının önizlemesini görüntüleyebilecek. Anında Önizleme ile müşterileriniz, bir sayfanın önizlemesine hızla göz atıp, sayfanın içeriğinin aradığıyla eşleşip eşleşmediğini görebilecek.


Potansiyel müşterilerinize, ziyaret etmeden önce sitenizin önizlemesini görüntüleme olanağı tanıyan Anında Önizleme, siteniz için daha da kaliteli trafik elde etmenize yardımcı olmaktadır. Dahası, Anında Önizleme tıklamaları ücretsizdir. Sizden yalnızca, kullanıcı, reklamı tıklayıp asıl açılış sayfanıza ulaştığında ücret alınır.

Reklamlar için Anında Önizleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için yardım merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dan Friedman, Ürün Pazarlama Müdürü

Posted:

Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

Posted:
KAYDOLMA:

Google Analytics, web sitenizi izleyen ve web sitenizin ziyaretçileriyle ilgili ayrıntılı istatistikler sunan ücretsiz bir üründür. Örneğin, Google Analytics, kullanıcıların sitenizin adresini nasıl bulduğunu, sitenizde nasıl gezindiğini ve kullanıcılara daha iyi bir ziyaretçi deneyimi yaşatmak için neler yapabileceğinizi gösterebilir. Bu bilgilerle, web sitenizin yatırım getirisini ve dönüşümleri artırabilir ve web'de daha çok para kazanabilirsiniz.
Raporlama arayüzüne ve temel özelliklere bir giriş olarak tasarladığımız bu kılavuzu yararlı bulacağınızı umuyoruz. Bu kılavuzu Analytics hesabınıza göz atarken okumak için Google Hesabınızla oturum açın.
Analytics hesabınız yok mu?
Google Hesabınız yok mu?


ANALYTICS'İ TANIMA:

Google Analytics kullanıcılarının yararlanabileceği özelliklerden bazılarını görmek için aşağıdaki diyagramı inceleyebilirsiniz.1. Tüm Analytics hesaplarınız ve profillerinizle ilgili genel bilgi edinmek ve bu hesaplarla profilleri düzenlemek üzere Analytics Ayarları sayfanıza gitmek için bu bağlantıyı tıklayın. Bu sayfadan, Profil Ayarları sayfasına gidebilirsiniz. Profil Ayarları sayfasında izleme kodunuzu görüntüleyebilir, hedefler ve dönüşüm hunileri oluşturabilirsiniz.

2. Ayrıca, bu açılan menüyü kullanarak herhangi bir hesaba da gidebilirsiniz.

3. "Ayarlar" sayfası "Analytics Ayarları" sayfasından farklıdır. Burada, hesabınızla ilişkili e-posta adresini, hesabınızın dilini ve e-posta bildirim ayarlarınızı belirleyebilirsiniz.

4. "Hesabım" bağlantısı, sizi tüm Google Hesaplarınızı (İNG) listeleyen bir sayfaya yönlendirir.

5. Google Analytics Yardım Merkezimize gitmek için burayı tıklayın. Yardım Merkezinde, Google Analytics Yardım Grubu'nda ve web'de bulunan 30.000 sayfalık Google Analytics destek içeriğinde arama yapar.

6. İşiniz bittiğinde hesabınızdan çıkmayı unutmayın!


Google Analytics raporları

Google Analytics'te, sitenizin performansını ölçmenize yardımcı olacak 80'den fazla rapor bulunmaktadır. Sitenizin performansını kullanım metriklerine, geri dönüş ziyaretlerinin sayısına veya sayfada geçirilen süreye göre ölçebilirsiniz. Aşağıda, Ocak 2009'dan beri kullanılabilir olan raporların bir listesi yer almaktadır. Ancak, Analytics'in sürekli olarak yeni özellikleri ve raporları kullanıma sunduğunu ve bu yüzden söz konusu listenin arada sırada değişip uzayabileceğini lütfen unutmayın.

7. Ziyaretçiler
Bu bölüm, ziyaretçilerin sitenizle etkileşimi, ziyaretçilerin türü ve sitenizi nasıl görüntüledikleri ile ilgili bilgileri sunar.
○ Karşılaştırma, Harita Yerleşimi, Yenilerle Geri Gelenlerin Karşılaştırması, Diller, Ziyaretçi Eğilimi, Ziyaretçinin Siteye Bağlılığı, Tarayıcı Yetenekleri, Ağ Özellikleri, Kullanıcı Tanımlı

8. Trafik Kaynakları
Farklı çevrimdışı veya çevrimiçi kaynakların sitenize nasıl trafik gönderdiklerini öğrenin. Sitenize en çok trafik getiren kaynakların hangileri olduğunu görüntüleyin. Sağlanan grafiklerden ve çizelgelerden yararlanarak eğilimleri tespit edin.
○ Genel Bakış, Doğrudan Trafik, Yönlendiren Siteler, Arama Motorları, Tüm Trafik Kaynakları, Anahtar Kelimeler, AdWords (AdWords Kampanyaları ve Anahtar Kelime Konumları gibi AdWords'e özel bilgileri listeler), Kampanyalar, Reklam Sürümleri

9. İçerik
Bu raporlar, sitenizdeki sayfalarla ve ziyaretçilerin bu sayfaların her biriyle nasıl etkileşim kurduğuyla ilgilidir. Sayfada geçirilen süreyi, açılış ve çıkış sayfası bilgilerini ve sayfaların gezinme özetlerini edinmek için buradaki verileri kullanın. Diğer bir ücretsiz Google ürünü olan Web Sitesi Optimize Edici, içeriklerinin farklı versiyonlarını test ederek dönüşümleri artırmak isteyen reklamverenler için yararlı bir araçtır. Web Sitesi Optimize Edici ile ilgili daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.
○ Genel Bakış, En Çok Görüntülenen İçerik, Başlığa Göre İçerik, Ayrıntılı İçerik İncelemesi, En İyi Açılış Sayfaları, En İyi Çıkış Sayfaları, Site Yerleşimi, Site Arama, Etkinlik İzleme (Beta)

10. Hedefler
Analytics hesabınız için hedefler oluşturduysanız, bu raporlarda veri görmeniz gerekir. Hedefleri ve dönüşüm hunilerini nasıl oluşturacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.
○ Genel Bakış, Toplam Dönüşümler, Dönüşüm Oranı, Hedef Doğrulama, Ters Hedef Yolu, Hedef için Tamamlanmayan Dönüşüm Hunileri, Dönüşüm Hunisi Görselleştirme

11. E-ticaret
Bu raporlar, E-ticaret sitesi sahiplerine gelir, işlem ve sitedeki e-ticaret etkinlikleri konusunda son derece yararlı bilgiler sunar. Raporlarda ürün performansına ayrılmış bir bölüm bulunmaktadır. Burada, SKU numarası da dahil olmak üzere, en çok satan ürününüzle ilgili bilgileri görüntüleyebilirsiniz.
○ Genel Bakış, Toplam Gelir, Dönüşüm Oranı, Ortalama Sipariş Değeri, Ürün Performansı (Ürüne Genel Bakış, Ürün SKU'ları, Kategoriler), İşlemler, Dönüşüm Sağlayan Ziyaretler, Dönüşüm Süresi

12. Görmek istediğiniz metrikleri ve boyutları kullanarak özel bir rapor tasarlayın. Daha fazla bilgi edinmek için Hızlı Başlangıç Kılavuzumuzu okuyabilirsiniz.

13. Ayarlar - Gelişmiş Segmentler ve E-Posta

Gelişmiş Segmentasyon: Verilerinizi, görmek istediğiniz şekilde bölümlere ayırın. Bu segmentleri oluşturmak ve raporlarınıza uygulamak için "Gelişmiş Segmentler"i tıklayın. Bu güçlü özellikle ilgili eğiticimize ve videomuza buradan (İNG) ulaşabilirsiniz.
E-posta: Planlanmış e-posta raporlarını yönetin. Bu raporları nasıl değiştirebileceğinizi öğrenmek için bu makaleyi okuyabilirsiniz.


14. Görüntülediğiniz raporla ilgili bilgi edinmek, kampanyanıza ilişkin bilgileri nasıl yorumlayıp kullanacağınıza yönelik ipuçlarını (İNG) görmek veya diğer kullanıcılar tarafından sıkça sorulan soruların neler olduğunu öğrenmek için bu yardım kaynaklarından birini tıklayın.

15. Başka bir Analytics hesabına geçmek için bu açılan menüden seçim yapın.

16. Oluşturduğunuz gelişmiş segmenti bir rapora uygulayın ve diğer grafiklerle yan yana karşılaştırın. Gelişmiş segmentlerle ilgili daha fazla bilgi edinmek için 13. maddeyi inceleyebilirsiniz.

17. Rapor verilerinizin grafiğini oluşturmak için, oku tıkladıktan sonra takvimi kullanarak veya zaman çizelgesi kaydırıcısı ile bir tarih aralığı seçin. Bu bölümde, geçmiş verileri ile karşılaştırma seçeneği de bulunmaktadır. Bu özelliği nasıl kullanacağınızla ilgili talimatları burada bulabilirsiniz.

18. Raporunuzun günlük, haftalık, aylık veya saatlik (varsa) grafiklerini görüntüleyin. Daha fazla bilgi edinin.

19. Seçilen tarih aralığı, grafik ölçütü görünümü, gelişmiş segment veya metrik burada bir grafik olarak görüntülenir.

20. Burada hesabınızın temel metriklerini hızlıca gözden geçirin.

21. Gösterge tablonuza rapor anlık görüntü modülleri ekleyin veya tablonuzdaki modülleri silin. Modül eklemek için, istediğiniz rapora gidin ve raporun üst kısmındaki "Gösterge tablosuna ekle"yi tıklayın. Modül silmek için, Gösterge Tablosu raporunuzdaki her modülün sağ üst köşesinde bulunan "X" işaretini tıklayın.


ANALYTICS'İ KURMA:


1. Kişiselleştirilmiş Google Analytics İzleme Kodunuzu bulma

İzleme kodu profile özgüdür. Dolayısıyla, bu koda yalnızca belirli bir profile ait Profil Ayarları sayfasından erişilebilir. Talimatların tamamı için İzleme kodumu nerede bulabilirim? başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz.


2. Kodu uygulama

Kod snippet'ini bulduktan sonra, kopyalayıp içeriğinizin altına, izlemeyi planladığınız her sayfadaki etiketinin hemen önüne yapıştırın. Genel bir ekleme veya şablon kullanıyorsanız, kodu oraya girebilirsiniz. İzleme kodunu güvenli sayfalara uygulamak için (ör. https://) Güvenli sayfalar için izleme kodunu nasıl elde ederim? başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz.


3. Kodu farklı sayfalarda uygulama

İzleme kodunu veriye dayalı sayfalarda veya çerçeveli sayfalarda nasıl uygulayacağınızla ilgili daha fazla bilgi edinmek için Google Analytics Kurulum Kılavuzu'nun ilgili bölümünde bulunan talimatları izleyebilirsiniz.


4. Sorun Giderme

Sayfalarınız için izleme kodunuzu yükleyip kaydettiğinizde işlemi tamamlamış olursunuz. 24 saat geçmesine rağmen hiçbir veri görmüyorsanız, lütfen Google Analytics web sitemi neden izlemiyor? başlıklı bölümü okuyun.

Kodu sitenizdeki sayfalara nasıl ekleyeceğinizi bilmiyorsanız, lütfen web yöneticinize başvurun ve yukarıdaki adımları izlemesini isteyin.

Shlomit Revach, Inside AdWords Ekibi

Posted:
Yeni başlayanlara veya yalnızca AdWords'le ilgili temel bilgilerin üzerinden tekrar geçmeye ihtiyaç duyan reklamverenlere yönelik dizimizin onuncu bölümünde, Görüntülü Reklam Ağı'nda reklam vermenin avantajlarını ele alacağız. AdWords reklamlarının yerleştirileceği yer, aramalar veya web sitesi içeriği temel alınarak belirlenir. Dolayısıyla, Google Ağı iki bileşenden oluşmaktadır: Arama Ağı ve Görüntülü Reklam Ağı. Görüntülü Reklam Ağı'nda, Google'la (görüntülü reklam ağı iş ortakları), YouTube'la ve belirli Google mülkleriyle iş ortaklığı yapan web sitelerini hedefleyebilirsiniz.

Görüntülü Reklam Ağı'nda reklam verirken uymanız gereken genel kurallardan bazıları şunlardır:

Görüntülü Reklam Ağı için özel bir kampanya oluşturun. Anahtar kelimeler, Arama Ağı'nda mı (alaka düzeyi) yoksa Görüntülü Reklam Ağı'nda mı (bağlam/temalar) reklam verdiğinize bağlı olarak farklı şekillerde işlev görür. Dolayısıyla, kampanyaları ayrı tutarsanız Kalite Puanınızı artırabilirsiniz.
• Reklamlarınız için içeriğe dayalı hedeflemeyle başlayın. Bu, reklamlarınızın Görüntülü Reklam Ağı'nda nerelerde gösterildiğini anlamınıza yardımcı olur.
• Herhangi bir ayarlama yapmadan önce kampanyayı 2-3 hafta yayınlayın.

Görüntülü Reklam Ağı'nda reklam yayınlamanın avantajları, Arama Ağı'ndan daha ucuz olması, reklamları istediğiniz zaman duraklatabilmeniz ve daha dinamik reklamlar kullanabilmenizdir. Ayrıca, Görüntülü Reklam Ağı'nda, Arama Ağı'na kıyasla daha az rekabet olduğunu da unutmamak gerekir ve her iki ağda birden reklam vermek İnternet kullanıcıları arasında %95'lik bir erişim sağlar! Buna ek olarak, farklı ağlara yönelik kampanyaları ayrı tutmak AdWords hesabınızı uygun bir yapıya kavuşturacak ve yönetilmesini kolaylaştıracaktır. Son bir nokta olarak, Görüntülü Reklam Ağı'nda reklamlarınızın hangi web sayfalarında gösterileceğine karar vermek için yönetilen yerleşimleri kullanabilirsiniz.

AdWords'le reklam verirken bu ipuçlarından yararlanacağınızı umarız. Daha fazla bilgi ve yardım almak için AdWords Yardım Merkezi'nde yer alan AdWords Başlangıç Kılavuzu'nu incelemeyi unutmayın.

Son olarak, yeni başlayanlar için hazırlanan bu blog dizisinin sonraki gönderisini kaçırmayın.

Kristin Sarstedt – Inside AdWords Ekibi

Posted:
Bir sorunu, onun ne olduğundan emin olduğunuzda çözmek daha kolaydır. Açılış sayfası kalitesi sorunundan değil de, açılış sayfası veya site politikası sorunundan etkilenmeniz halinde, bu durumu artık daha kolay bir şekilde anlayabileceksiniz. Hangi sorundan etkilendiğinizi daha anlaşılır kılmak amacıyla AdWords'te yaptığımız değişiklikleri ele almadan önce, açılış sayfaları açısından politika ile kalite arasındaki farkları inceleyelim.

Açılış sayfaları açısından politika ile kalite arasındaki fark nedir?
Açılış sayfası politikasının asıl amacı, kullanıcıların reklamları tıkladıktan sonra ulaştığı sitelerin güvenli, güvenilir ve yasal olmasını sağlamaktır. Politika uygulama kararlarını otomatik sistemler ve eğitimli uzmanlar alır. Açılış sayfalarının, AdWords politikalarını ihlal ettiğinden şüphelenildiğinde, bu sayfalara bağlanan reklamlar ve anahtar kelimeler devre dışı bırakılır ve AdWords açık artırmasına katılmalarına izin verilmez. Açılış sayfası kalitesi, AdWords açık artırmasında reklamınızın konumunu ve performansını etkileyebilir. Kalite Puanındaki tüm faktörler gibi, açılış sayfası kalitesi de otomatik sistemler tarafından belirlenir.

AdWords arayüzünde neler değişiyor?
Daha önce, bir hedef URL açılış sayfası ve site politikası yönergelerimize aykırı olduğunda, anahtar kelimelerin 1/10'luk bir kalite puanını gösterdiğini, reklamların nadiren gösterildiğini belirten bir bildirim ve bir düşük sayfa kalitesi göstergesi görürdünüz. Ancak, açık bir biçimde açılış sayfası politikası ihlalinden söz eden hiçbir ifade göremezdiniz.

Artık, etkilenen anahtar kelimelerin durum sütununda "Site askıya alındı" ifadesi görüntülenecek. Ayrıca etkilenen anahtar kelimeler reklamları tetikleyemeyeceğinden, bir Kalite Puanı hesaplanmayacak veya gösterilmeyecek. Reklamlar sekmesine geçtiğinizde, politika gereği yayınlanmayan reklamların durum bilgisinin de "Askıya alındı" olarak görüntülendiğini göreceksiniz.


Bu değişiklikler, açılış sayfası politika ihlallerinin çoğu için görülebilir. Buna karşın, ciddi ihlaller söz konusu olduğunda hesabı hemen askıya alabileceğimizi unutmayın.

Bu değişikliğin, açılış sayfası politikasıyla ilgili işlemlerden etkilenmeniz halinde bu durumu anlamanızı ve düzeltici bir adım atmanızı kolaylaştıracağını umarız. AdWords politikaları veya açılış sayfası kalitesi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, hesabınızı etkileyen belirli bir AdWords politikası sorunuyla ilgili olarak bize ulaşabilirsiniz.

Dan Firedman, Ürün Pazarlama Müdürü

Posted:
Yeni başlayanlara veya yalnızca AdWords'le ilgili temel bilgilerin üzerinden tekrar geçmeye ihtiyaç duyan reklamverenlere yönelik dizimizin dokuzuncu bölümünde, ücretsiz bir çevrimiçi araç olan Dönüşüm İzleme'yi ele alacağız. Bu, satışlarınızı/dönüşümlerinizi ve bu şekilde çevrimiçi reklamcılığa yaptığınız harcamanın getirisini izlemenize yardımcı olan basit bir AdWords özelliğidir.

Dönüşüm İzleme özelliğinin avantajları ücretsiz olmasından ibaret değildir. Bu özellik size ayrıntılı bilgi verir ve bir kullanıcı reklamınızı tıkladıktan sonra neler olduğunu anlamanızı sağlar. En sık hangi tıklamaların dönüşüme yol açtığını bildiğinizde, paranızı daha sonuç alıcı bir şekilde harcayabilirsiniz. Ayrıca, Dönüşüm İzleme, her bir anahtar kelime için, onun gerçek performansını temel alarak ne kadar teklif vereceğinizi kararlaştırırken teklif verme stratejinizin önemli bir parçası haline gelir. Başka bir deyişle, Dönüşüm İzleme YG'nizi yükseltmenize yardımcı olur.

Dönüşüm İzleme özelliğini ve işleyişini daha iyi anlamak istiyorsanız Çevrimiçi AdWords Sınıfı'nda yer alan, reklamverenlere yönelik bu ücretsiz çevrimiçi eğitimi izleyebilirsiniz. AdWords'le reklam verirken bu ipuçlarından yararlanacağınızı umarız. Daha fazla bilgi ve yardım almak için AdWords Yardım Merkezi'nde yer alan AdWords Başlangıç Kılavuzu'nu incelemeyi unutmayın. Son olarak, yeni başlayanlar için hazırlanan bu blog dizisinin sonraki gönderisini kaçırmayın.

Kristin Sarstedt – Inside AdWords Ekibi

Posted:
Mayıs ayının başlarında, AdWords'teki Konum Tercihi teklif verme özelliğini kullanımdan kaldıracağız. Konum tercihi özelliğini kullanıyorsanız, teklifleriniz için geçişin sorunsuz olmasını sağlamak amacıyla belirtilen tarihten önce kampanyalarınızda bu özelliği devre dışı bırakmanızı öneririz. Konum tercihi özelliğini nasıl devre dışı bırakacağınızla ilgili talimatlar için Yardım Merkezimize bakabilirsiniz.

Daha özel olarak belirtmek gerekirse, hesabınızda aşağıdaki değişikliklerin olmasını bekleyebilirsiniz:

* 5 Nisan'dan itibaren, AdWords web arayüzünde veya API'da kampanyalar için Konum tercihi artık etkinleştirilemeyecektir. Daha önceden Konum tercihini kullanan kampanyalarda bu özellik etkin durumda kalacak, ancak, kampanyalarınızdan birinde Konum tercihi özelliğini devre dışı bırakırsanız, bu özelliği yeniden etkinleştiremeyeceksiniz.

* Mayıs ayının başlarından itibaren, Konum tercihini hala kullanan tüm kampanyalarda bu özelliği devre dışı bırakmaya başlayacağız.

* Konum tercihi özelliğini devre dışı bırakmanızdan sonra (manuel olarak veya bu özellik Mayıs ayının başlarından itibaren kullanımdan kaldırıldığında), bu kampanyalara ilişkin manuel maksimum TBM teklifleri, Konum tercihi özelliğinin en son kullandığı teklifler olacaktır. Konum tercihi, belirttiğiniz konumları hedeflemek için tekliflerinizi yükseltmeye veya düşürmeye çalışır. Bu nedenle, en son Konum tercihi teklifini manuel maksimum TBM'niz olarak kullanmak trafiğinizdeki aksamayı en aza indirmelidir.

Konum tercihi özelliğini devre dışı bırakmadan önce, bu özelliği etkinleştirme öncesinde belirlediğiniz tüm teklifleri yedeklemek için bir anahtar kelime raporu indirerek manuel tekliflerinizi dışa aktarmanızı öneririz. Bu rapor, anahtar kelime düzeyinde maksimum TBM tekliflerini içerecektir.

Konum tercihine alternatif olarak kullanabileceğim özellikler nelerdir?

Belirli reklam konumlarını hedeflemek istiyorsanız, ilk önce ortalama konumu hedeflerken karşılaşabileceğiniz sorunlardan bazılarıyla ilgili, baş ekonomistimiz Hal Varian'ın bu blog gönderisini (İNG) okumanızı öneririz.

Blog gönderisini okuduktan sonra, yine de belirli reklam konumlarını hedeflemek istiyorsanız otomatik kuralları kullanmayı denemenizi öneririz. Bu özelliği kullanarak, ortalama konumunuz hedefinizden farklılık gösterirse, kampanyanız için teklifinizi değiştirecek bir otomatik kural ayarlayabilirsiniz. Bu özelliğin nasıl kullanıldığıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için şu makaleyi inceleyebilirsiniz: Konum tercihi özelliğini kullanmadan ortalama konumları nasıl hedefleyebilirim?

Anlayışınız ve AdWords'e destek vermeye devam ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Cemal Büyükgökçesu, Google AdWords Ekibi

Posted:
Yeni başlayanlara veya yalnızca AdWords'le ilgili temel bilgilerin üzerinden tekrar geçmeye ihtiyaç duyan reklamverenlere yönelik dizimizin sekizinci bölümünde, ücretsiz bir çevrimiçi araç olan Google Analytics'i ele alacağız. Bu aracın, web sitenizin ziyaretçilerinin nereden geldiğini ve web sitenizde nasıl gezindiklerini öğrenmek isteyen siz reklamverenlerin büyük ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.

Google Analytics'in sağladığı avantajlar aşağıdakileri yapabilmenizdir:

• Kullanıcıların sitenizi nasıl bulduğunu anlamak.
• Sitenizi nasıl keşfettiklerini anlamak.
Ziyaretçi deneyimlerini nasıl iyileştirebileceğinizi anlamak.
• Ücretsiz Analytics Raporlarını temel alarak YG'nizi yükseltmek.

Google Analytics'i ve işleyişini daha iyi anlamak istiyorsanız, Çevrimiçi AdWords Sınıfı'nda yer alan, reklamverenlere yönelik bu ücretsiz çevrimiçi eğitimi izleyebilirsiniz.

AdWords'le reklam verirken bu ipuçlarından yararlanacağınızı umarız. Daha fazla bilgi ve yardım almak için AdWords Yardım Merkezi'nde yer alan AdWords Başlangıç Kılavuzu'nu incelemeyi unutmayın. Son olarak, yeni başlayanlar için hazırlanan bu blog dizisinin sonraki gönderisini kaçırmayın.

Kristin Sarstedt – Inside AdWords Ekibi