Posted:

AdWords Görüntülü Reklam Oluşturucu ile yepyeni resim reklamlara sahip olun:

Google Görüntülü Reklam Ağı'nda resim ve video reklamlar kullandığınızda, çevrimiçi pazarlama kampanyalarınızın başarısı önemli ölçüde artabilir. Bu reklamlar, vermek istediğiniz mesajı daha dikkat çekici ve akılda kalıcı bir şekilde ileterek, görüntüleyenleri ürünlerinizi satın almaya teşvik eder.

Siz de böyle resim reklamlar oluşturabilirsiniz:


AdWords içinde yer alan Görüntülü Reklam Oluşturucu aracı, kolayca ve ücretsiz resim ve video reklamlar oluşturmanızı ve bunları ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirmenizi sağlar.

Bugün sizlere, sizin adınıza resim reklamlar oluşturan yeni bir özellikten bahsetmek istiyoruz.

Görüntülü Reklam Oluşturucu artık otomatik olarak kampanyanızdaki metin reklamları kullanarak önerilen resim reklamlar oluşturuyor.

● Önerilen reklamlardan en çok beğendiğinizi tıklayın.
● Yazı tiplerini, metinleri veya renkleri istediğiniz şekilde düzenleyin.
● Ardından reklamı, reklam gruplarınızdan birine dahil edin. Bu kadar basit.

Önerilen reklamlarınıza şimdi bakın:
Bu yeni özelliği kullanmak için Görüntülü Reklam Oluşturucu aracının içinde olmanıza bile gerek yok.
● Reklam gruplarınızdan birinin içindeyseniz mevcut metin reklamlardan birini seçtikten sonra "Diğer İşlemler" menüsünden "Görüntülü Reklam Oluştur" komutunu kullanabilirsiniz.
● AdWords, seçtiğiniz metin reklamı temel alarak bir resim reklam oluşturur.

Sıfırdan bir reklam oluşturmak isterseniz, yüzlerce şablon tasarımından birini seçebilirsiniz.

Cüneyt Ünar
Google AdWords Ekibi

Posted:

AdWords hesabınızda kredi kartınızın reddedilmesinin olası nedenleri paylaşmak amacıyla aşağıdaki videoyu hazırladık.


AdWords faturalarınızı kredi kartı ile ödemeniz, bir restorantta POS makinesini kullarak hesabı ödemenize benzer, tek farkı AdWords’un yüksek güvenlik önlemleri ile korunan sanal bir POS makinesi kullanmasıdır. Bankanız güvenliğiniz açısından kredi kart harcamalarınıza çeşitli limitler koyabilmektedir. AdWords’un kullanmakta olduğu sanal pos makinası bu limitler sebebiyle kredi kartınızdan ödeme çekemiyor olabilir. Bu limitlere örnek vermek gerekirse:

- Kredi kartı limitiniz dolmuş yani kullanılabilir bakiyesi tükenmiş olabilir.
- İnternet üzerinden çekim yapılmasına,
- Otomatik faturalandırmaya veya
- Uluslararası işlemlere izin vermiyor olabilir.
- Yapmak istediğiniz ödeme, tek bir çekim için izin verilen maksimum tutarı aşmış veya
- Kartınız belirli bir dönemde yapılabilecek maksimum çekim sayısına ulaşmış olabilir.

Bu limitler haricinde AdWords sistemine kredi kartınızı tanımlarken 
- Son kullanma tarihi,
- Kredi kartı numarası,
- Fatura adresi ve telefon numarası gibi bilgileri farkında olmadan yanlış girmiş olabilirsiniz.

Benzer sorunu yaşayan bir çok AdWords kullanıcısı bu limitleri, bankaları ile kontrol ettiklerinde başarıyla çözüme ulaşmış olduklarını belirtmek isterim. Bu bilgilerin kontrolünü yaptıktan sonra mevcut kredi kartınızı sisteme tekrar girebilir veya farklı bir kart tanımlayabilirsiniz. Kredi kartı ekstrenizde gözüken 2 TL’lik yetkilendirme tutarı provizyon olarak çekildiği için bankanıza bağlı olarak 10-15 iş günü içerisinde hesabınıza iade edilecektir.

AdWords üzerinden ödeme yapmaya çalışırken kredi kartınız reddedildiğinde AdWords Destek Ekibi ile iletişime geçmeden önce bahsetmiş olduğum bu noktaları öncelikle bankanızla kontrol etmenizi rica ederiz. 

Sorunuzun giderilmesini temenni eder, AdWords ile başarılı reklamlar vermenizi dilerim.

Birkan İçaçan - Google AdWords Faturalandırma Uzmanı

Posted:

Otomatik Kuralların esnekliğinin artırılması ve daha kullanışlı hale getirilmesi yönündeki isteğinizi belirten geri bildiriminize kulak vererek bu konuda iki iyileştirmeyi hayata geçirdik. Kural sınırı artık 100 olurken, kural tarafından yapılan değişikliklerin geri alınabilmesi de mümkün hale geldi.

1. Kural sınırının 100'e çıkarılması

Oluşturabileceğiniz kural sayısını, kullanıcı başına 10'dan 100'e çıkardık. Bu sayede, kolayca yeni kurallar deneyebileceğinizi düşünüyoruz. Reklamverenlerin Otomatik Kuralları nasıl kullandıklarını görmek için sık karşılaşılan örneklere göz atın.

2. Bir kural tarafından yapılan değişiklikleri geri alabilme

Oluşturduğunuz bir kuralın beklediğiniz değişiklikleri yapmaması durumunda, söz konusu değişiklikleri, Günlükler tablosundaki "Geri al" düğmesini tıklayarak kolayca geri alabilirsiniz. Geri alma özelliğinin, Otomatik Kurallarla deneme yaparken daha rahat hareket etmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Birkaç günlüğüne yeni stratejileri deneyebilir ve performanstan memnun kalmazsanız, kısa sürede başladığınız noktaya dönebilirsiniz. Geri alma özelliğiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için bu AdWords Yardım Merkezi makalesini inceleyebilirsiniz.

Hali hazırda Otomatik Kuralları kullanmıyor musunuz?

Otomatik Kurallar, belirlediğiniz ölçütlere göre hesabınızda planlı otomatik değişiklikler yapılmasını sağlayarak size zaman kazandıran bir özelliktir. Reklamverenler tarafından oluşturulmuş sık kullanılan kural türlerini görmek için bu AdWords Yardım Merkezi makalesini inceleyebilirsiniz. Otomatik Kurallar ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Ad Innovations(ING) sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Andrew Truong, Ürün Pazarlama Yöneticisi

Posted:

Reklam performanslarınızı ve maliyetlerinizi doğrudan etkileyen Kalite Puanlarının nasıl hesaplandığını, tam olarak ne işe yaradığını merak ediyor musunuz?
Reklamlarınızın, anahtar kelimelerinizin ve açılış sayfanızın, reklamınızı gören kullanıcıyla ne kadar alakalı olduğunun bir ölçüsüdür. Kalite Puanlarının yükselmesi, maliyetlerin düşmesini ve daha iyi reklam konumları elde edilmesini sağlayabilir.

• Kalite Puanı, anahtar kelimeniz bir müşterinin aramasıyla her eşleştiğinde hesaplanır. Hesabınızın "Anahtar Kelime Analizi" alanında anahtar kelimelerinizin Arama Ağı'ndaki Kalite Puanıyla ilgili fikir edinebilirsiniz.
• Kalite Puanının yüksek olması, reklamlarınızın, anahtar kelimelerinizin ve açılış sayfanızın, müşterinin aradığıyla son derece alakalı olduğu ve ayrıca birbirleriyle de alakalı oldukları anlamına gelir.
• Kalite Puanlarınız sayfadaki reklam konumunuzu etkileyeceği gibi maliyetlerinizi de etkiler.
• Kalite Puanı, reklamınızın görüntülendiği yere bağlı olarak değerlendirilir. Diğer bir deyişle, Arama Ağı ve Görüntülü Reklam Ağı sitelerindeki Kalite Puanlarınız farklıdır. Ayrıca, mobil cihazlarda da biraz farklı bir formül kullanılır.

Anahtar kelimelerinizin kalite puanları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için yenilenen Adwords Yardım Merkezinde yer alan makalemizi inceleyebilirsiniz.

Google AdWords Yardım Merkezi Ekibi adına Özgür Yönter