Posted:

AdWords hesabınızın ödeme yöntemini otomatik ödemeden manuel ödemeye geçiş, siz reklamverenlerimiz tarafından sıklıkla karşılanan sorunlardan birtanesi. Bugün, AdWords Faturalandırma Uzmanı Birkan İçaçan tarafından seslendirilen bu videoda; otomatik ödemeden manuel ödemeye geçiş hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. 

Ödeme yönteminizin, otomatik ödemeden manuel ödemeye geçiş işlemini gerçekleştirebilmemiz için öncelikle etkin bir ödeme yönteminizin olması gerekir. Örneğin, kredi kartı kullanarak hesap bakiyenizi ve son 1 hafta içerisinde yaptığınız harcama tutarını ödemeniz gerekir. Ödeyeceğiniz bu tutar hesap bakiyenize eklenecek ve manuel ödeme yöntemine geçiş yaptığınızda reklamlarınızın kesintiye uğramadan yayınlanmaya devam etmesini sağlayacaktır. 

Kredi kartıyla geçerli bakiyenizin ve son 1 hafta içerisindeki harcamanızın toplamına karşılık gelen ödemeyi yaptıktan sonra AdWords Destek Ekibine ulaşarak talebinizi iletirseniz, sizinle ilgilenecek olan AdWords uzmanları, hesabınızın otomatik ödemeden manuel ödemeye geçişini gerçekleştirilecektir. Yeni ödeme yönteminizi kullanarak, AdWords ile başarılı reklamlar vermenizi diliyoruz. 

Kaynak: http://www.youtube.com/watch?v=y06ROMgPSDA

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!


Cüneyt Ünar
Google AdWords Uzmanı

Posted:
Görüntülü reklamcılık son birkaç yılda, "Burayı Tıklayın!" tarzı banner reklamlardan zeka (İng) sergilemekle kalmayıp büyük fikirleri (reklamcılığın geçmişine ait fikirler de dahil) gerçekleştirmeye yardımcı olabilen reklamlara (İng) doğru, masalsı bir dönüşüm geçirmiştir. Görüntülü reklamcılık "Sindirella zamanlarını" yaşarken, Sindirella'yı taşıyan o meşhur "fayton" konusunda da bir yeniliğe gidilebileceğini düşündük. Dolayısıyla, bugün sizinle, AdWords üzerinden görüntülü reklam satın alıp yayınlamayı kolaylaştırmak için tasarlanmış bazı değişiklikleri paylaşacağız.

Görüntülü Reklamcılığın AdWords'teki Yeni Yeri

Dokuz yıldır, AdWords müşterileri, görüntülü reklam kampanyalarını Arama Ağı için tasarlanmış bir arayüz üzerinden satın alıyor. Bu cam ayakkabılarla koşmak gibi bir şey. Belki yol alabiliyorsunuz ama bir de ayağınızda uygun koşu ayakkabıları giydiğinizi düşünün! İşte bu nedenle, görüntülü reklamcılığı AdWords'te kendi sekmesine kavuşturuyoruz. Önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak olan yeni Görüntülü Reklam Ağı Sekmesi, görüntülü reklam kampanyalarını yayınlamak için sıfırdan oluşturulmuş bir arayüzdür. Bu sekme sayesinde, görüntülü reklam kampanyaları için tek bir yerden teklif verebilecek, hedefleme ve optimizasyon uygulayabileceksiniz. Farklı Görüntülü Reklam Ağı Sekmesi hedefleme seçeneklerini görmek için aşağıdaki görseli tıklayın.Yüksek Devirli İçeriğe Dayalı Motor

Reklamları anahtar kelimelere dayalı olarak sayfalarla eşleştiren, içeriğe dayalı motor, AdWords üzerinden görüntülü reklam satın almanın kilit noktasını oluşturmaktadır. Bu motora bugüne kadar yapılmış en büyük modifiyeyi uygulamak, yani Gelecek Nesil İçeriğe Dayalı Anahtar Kelime Hedefleme teknolojisinden yararlanarak Görüntülü Reklam Ağı'nın erişimini Arama Ağı'nın hassasiyetiyle birleştirme yeteneğini kazandırmak için perde arkasında hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Bu yenilik sayesinde, içeriğe dayalı kampanyalarınızın performansına, tekil anahtar kelime düzeyine kadar ince ayar yapabilecek ve pazarlama kampanyanızın performansını tamamen yeni bir boyuta taşıyabileceksiniz. Artık Arama Ağı kampanyalarınızı daha kolay bir şekilde Görüntülü Reklam Ağı'na yayabilecek ve iki kampanya türünü birlikte yayınlayarak daha yüksek verim elde edeceksiniz.

Örneğin, Kıbrıs için tatil paketleri sunan bir Seyahat Acentesi adına görüntülü reklam kampanyaları yayınladığınızı varsayalım. Geçmişte, Ege ve Akdeniz tatillerini hedefleyen, benzer temalı reklam grupları oluşturmanız gerekirdi. Artık, anahtar kelime düzeyindeki bu yeni şeffaflık sayesinde, "Ege tatilleri"nin "Akdeniz tatilleri"ne göre 4 kat daha kârlı olduğunu fark edebilirsiniz. Kampanyalarınızı, yüksek performans gösteren bu anahtar kelimeleri agresif bir biçimde hedefleyecek ve "Kıbrıs tatilleri" konusunda daha ölçülü davranacak şekilde optimize edebilirsiniz.

Görsellik Önemlidir

En iyi yazarların da bildiği gibi, bazen resimler sözcüklerden (veya sayılardan) daha fazla şey anlatır. Yeni Görüntülü Reklam Ağı Sekmesi ve içeriğe dayalı motorla birlikte, kampanyalarınızın erişimini görselleştirmeniz ve söz konusu erişimin, anahtar kelime, yerleşim, konu, ilgili alanı veya yeniden pazarlama gibi birden fazla hedefleme türü bir araya geldiğinde bu durumdan nasıl etkilendiğini görmeniz için yeni bir yol sunuyoruz.


Bu değişiklikler, Arama Ağı reklamcılığının bilimselliği ile görüntülü reklamcılığın sanatsallığını bir araya getirme konusunda bugüne kadar attığımız en büyük adımlardan bazılarıdır. Bunların, size, müşterilerinizle bağlantı kurmanın yanı sıra, çekici ve alaka düzeyi yüksek görüntülü reklamlar yayınlamak için yeni ve güçlü araçlar sağlayacağını umuyoruz.

Daha Fazla Bilgi Edinin

Yeni Görüntülü Reklam Ağı Sekmesini, önümüzdeki haftalarda tüm reklamverenlerin kullanımına sunacağız.
Görüntülü Reklam Ağı Sekmesindeki yeniliklerle ilgili daha fazla bilgi edinmek için yardım merkezi makalemizi inceleyebilirsiniz.

Gelecek Nesil İçeriğe Dayalı Anahtar Kelime Hedefleme teknolojisini kullanan kampanyalara ilişkin hedefleme stratejilerinizi optimize etme hakkında daha fazla bilgi edinmek için, 15 Mayıs'ta gerçekleştirileceğimiz web seminerinde bizlerle olabilirsiniz. Kaydolmak için yeni web semineri sayfamıza (İng) göz atın.

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Alok Goel: Gelecek Nesil İçeriğe Dayalı Anahtar Kelime Hedefleme Ürün Müdürü
Rebecca Illowsky: Görüntülü Reklam Ağı Sekmesi Ürün Müdürü
Claire Cui: Baş Mühendis

Posted:
Türkiye'nin ilk özel alışveriş sitesi olan Markafoni, ajansı SEM ile işbirliği yaparak Web Sitesi Optimize Edici yardımıyla üye dönüşüm oranlarını %275 artırmayı başardı. Dilerseniz bu başarı hikayesini projenin sahiplerinden dinleyin.Başarı hikayesinin tüm detaylarına Google Adwords Başarı Hikayeleri linkinden ulaşabilirsiniz.

Bu örnek çalışma, websitesi içeriğinde yapılan değişikliklerin dönüşümler üzerinde ne kadar etkili olduğunu ve Google Websitesi Optimize Edici’nin yatırım getirinizi arttırmada nasıl yardımcı olabileceğini bir kez daha ortaya koyuyor. Siz, test etmek istediğiniz web sayfalarını veya bir sayfanın bölümlerini (ör. başlık, resim, tanıtım metni) belirledikten sonra, Web Sitesi Optimize Edici’yi kullanarak sitenizi ziyaret edenlerin hangi tür içeriğe en iyi tepkiyi verdiğini belirlemek için site trafiğinizin belirli bir kısmında bir deneme yapabilirsiniz.


Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Düzenleyen
Cüneyt Ünar
Adwords Ekibi

Posted:
Ödeme yönteminizi, manuel ödemeden otomatik ödemeye geçirmenin reklamverenlerimiz için sorun yaşanan konulardan bir tanesi olduğunu gözlemliyoruz. Bugün sizlerle Google Avrupa Merkez Ofisinde Faturalandırma Uzmanı olarak çalışan Birkan İçaçan'ın bu konuyla ilgili hazırlamış olduğu videoyu paylaşıyoruz.

Ödeme yönteminizi, manuel ödemeden otomatik ödemeye geçirmek için aşağıdaki adımları izleyerek, AdWords Yardım Merkezi ile iletişime geçmeden bu videoya göz atmanızı öneririm.

1. "Faturalandırma" sekmesini tıklayın.
2. "Ayarlar" sekmesini tıklayın
3. Seçimleriniz bölümünde "Düzenle"yi tıklayın.
4. Ödeme yönteminiz bölümünün altından, Manuel Ödeme yerine Otomatik Ödeme'yi seçin.

Ana ödeme şekliniz olarak bir ödeme şekli atamanız gerekir. Bunun için, hesabınızda bulunan bir ödeme şeklini seçin veya yeni bir ödeme şekli ekleyin. Ana ödeme şeklinizi atamak için lütfen hesap komutlarını izleyin.

Posted:
Otomatik Kuralları bir üst düzeye taşıdık: Otomatik Kurallar artık Müşteri Merkezim'de...

Müşteri Merkezim'e otomatik kurallar desteğini ekledik, dolayısıyla Otomatik Kuralları artık birden fazla müşteri hesabı için çalıştırabilirsiniz. Bu da, çok sayıda hesabı daha kısa sürede, daha kolay ve verimli bir şekilde yönetmenize yardımcı olur. Başlamak için, Performans veya Bütçe sekmesinde "Otomatik" açılır menüsünü tıklamanız yeterlidir:


Bu AdWords Yardım Merkezi makalesi, Otomatik Kuralları Müşteri Merkezim'de nasıl oluşturacağınız konusunda size adım adım yol göstermektedir. Fark edeceğiniz gibi, bu adımlar, eklemiş olduğumuz hesap ve para birimi seçimi bölümleri dışında, ayrı ayrı hesaplara ilişkin adımlarla çoğunlukla aynıdır:Her zaman olduğu gibi, kuralı doğru şekilde oluşturduğunuzdan emin olmak için Sonuçları önizle düğmesini tıklamayı unutmayın. Önizleme, kuralın çalışması için seçtiğiniz saati, müşterilerinizin saat dilimlerine göre gruplar halinde görüntüler ve kuralın seçtiğiniz ilk hesapta yapacağı değişikliklerin bir özetini görmenize olanak verir.

Reklamverenler tarafından oluşturulmuş sık kullanılan kural türlerini görmek için bu AdWords Yardım Merkezi makalesini inceleyebilirsiniz. Otomatik Kurallar ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Ad Innovations (ING) sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Andrew Truong
Google Ürün Pazarlama Yöneticisi