Posted:

Türkiye’deki tüm AdWords kullanıcılarımızın ücretsiz katılımına açık olacak canlı online seminerlerimizin 21 Mart'taki ilk seminere katılan tüm reklamverenlerimize teşekkür ediyoruz!

28 Mart 2013, saat 15.00'da seminerlerimizin ikincisi olan "AdWords Görüntülü Reklam Ağını Kullanmanın Püf Noktaları"nı gerçekleştiriyoruz. Bu seminerimize kaydınızı sitemizden gerçekleştirebilirsiniz.

Online Seminerler Takvimimiz:
  • 28 Mart 2013 - Saat: 15:00 -  AdWords Görüntülü Reklam Ağını Kullanmanın Püf Noktaları 
  • Sonradan duyurulacak - AdWords Yeniden Pazarlama - Ziyaretçilerinize Yeniden Ulaşmanın Püf Noktaları
Seminerlerle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi belirtmeyi unutmayın!

Google Türkiye AdWords Online Seminerler Ekibi

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Posted:

AdWords reklamlarında sizi bir adım daha ileriye taşıyacak tüm yenilikleri öğrenmek, Google Arama ve Görüntülü Reklam Ağındaki reklamlarınızda en yüksek potansiyele ulaşmak ister misiniz?

Türkiye’deki tüm AdWords kullanıcılarımızın ücretsiz katılımına açık olacak canlı online seminerlerimize sitemizden kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Seminerlerle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi belirtmeyi unutmayın!

Online Seminerler Takvimi

  • 21 Mart 2013 - Saat: 15:00  - AdWords Arama Ağını Kullanmanın Püf Noktaları 
  • 26 Mart 2013 - Saat: 15:00 -  AdWords Görüntülü Reklam Ağını Kullanmanın Püf Noktaları 
  • 28 Mart 2013 - Saat: 15:00 - AdWords Yeniden Pazarlama - Ziyaretçilerinize Yeniden Ulaşmanın Püf Noktaları
İlk seminerimiz olan AdWords Arama Ağını Kullanmanın Püf Noktaları (21 Mart 2013 - Saat: 15:00) için kayıt işleminizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Google Türkiye AdWords Online Seminerler Ekibi

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!


Posted:
Pazarlamacılar uzun bir süredir, mesajlarını daha iyi bir şekilde uyarlamalarına ve tüketicilere daha alakalı reklamlar göstermelerine yardımcı olması için, farklı basın ve yayın araçlarının kitle yapısını daha iyi anlamaya çalışıyorlar. Bu kitle bilgileri, geleneksel reklamcılıkta olduğu kadar dijital reklamcılıkta da önem taşıyor. Bu nedenle, bir yıldan daha uzun bir süre önce, reklamları yaş ve cinsiyet gibi belirli demografik kategorilere göre göstermenize olanak tanıyan bir beta sürümü kullanıma sunduk.

2011 yılından beri, bu sürümü daha fazla reklamverenin kullanımına sunmak için yoğun şekilde çalışıyoruz.  Pazarlamacılar mükemmel sonuçlar elde ettiler. Örneğin, Blue Nile (Amerikan mücevher şirketi), nişan yüzüğü alma potansiyeli bulunan müşterilere ulaşmak için bir kampanyada demografik özellikleri kullandı ve çevrimiçi görüntülü reklam kampanyalarının ABD'deki ulusal ortalamasından 10 kat yüksek bir tıklama oranı elde etti.

Bugün, bu özelliğin, Türkiye'yi de hedefleyen AdWords kampanyaları için daha fazla kullanıcıya sunulduğunu bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Demografik özellikler bulunduğunuz bölgede kullanılabiliyorsa, Görüntülü Reklam Ağı Sekmesinde Yaş ve Cinsiyet hedefleme olarak görünecektir.

Demografik kategoriler, ilgi alanı kategorileri, yeniden pazarlama, içeriğe dayalı hedefleme ve görüntülü reklam ağı anahtar kelimeleri ile hedefleme gibi diğer AdWords hedefleme özelliklerini tamamlar durumda. Asıl hedef, pazarlama mesajınızı daha da hassaslaştırmanıza ve doğru kitleye doğru reklamla ulaşmanıza yardımcı olmak. Örneğin, yoga malzemeleri satıyor ve çekirdek kitlenizin 25 ile 34 yaş arasındaki kadınlar olduğunu biliyorsanız, kampanyanızda reklamlarınızı ürününüzle ilgilenme olasılığı daha düşük olan kişilere göstermek yerine söz konusu kitleye gösterecek şekilde ayarlar yapabiliyor olacaksınız.

Demografik kategoriler, ilgi alanı kategorilerine benzer bir şekilde çalışır:  Google, yayıncıların sağladığı verileri ve ziyaret edilen Google Görüntülü Reklam Ağı sitelerinin türlerini inceleyerek kategorileri belirli bir tarayıcıyla ilişkilendirir. Diğer ilgi alanına dayalı reklamcılık özelliklerimizde olduğu gibi, kullanıcılar Reklam Tercihleri Yöneticisi üzerinden demografik kategorilerini görüntüleyip düzenleyebilir veya kalıcı olarak, ilgi alanına dayalı Google reklamlarının kapsamı dışında kalmayı seçebilir.

Kitlenizle daha iyi bir şekilde bağlantı kurmanızı hedefliyoruz. Böylece, pazarlama kampanyalarınız daha etkili, reklamlarınız ise tüketiciler açısından daha yararlı olabilir.

Kampanyalarınızda demografik özellikleri kullanmaya başlamak için Google AdWords Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.

Gönderen: Jon Krafcik, Ürün Yöneticisi
Yayınlayan: Gizem Uygun, Google AdWords Uzmanı

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!