Posted:
Bu hafta AdWords Strateji Uzmanımız Sevinç Cömertoğlu AdWords hesabınızda raporlarınızı, verilerinizi ne şekilde yorumlamanız gerektiği hakkında size ipuçları verecek. Analitik bakış açısıyla öne çıkan özel konuğumuz Sevinç Cömertoğlu'nun tavsiyeleriyle yeni bir bakış açısı kazanma fırsatını kaçırmayın! AdWords Performans Analizi ile ilgili seminerimiz 31 Temmuz Çarşamba günü saat 16:00'da gerçekleşecektir. Seminerimiz için kaydınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz. Seminerlerimize daha önce kayıt olduysanız, yeniden kaydolmanıza gerek yoktur. Seminer günü seminerin bağlantısı size e-posta yoluyla ulaştırılacaktır.

Bir önceki seminerimiz olan AdWords Arama Ağı Optimizasyonu seminerini izlemek isterseniz bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Google Türkiye AdWords Online Seminerler Ekibi

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Posted:
24 Temmuz Çarşamba günü saat 16:00'daki AdWords Görüntülü Reklam Ağı Optimizasyonu ile ilgili seminerimiz  25 Eylül tarihine ertelenmiştir. 31 Temmuz Çarşamba günü saat 16:00'da gerçekleşecek AdWords Performans Analizi seminerimiz için kaydınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz. Seminerlerimize daha önce kayıt olduysanız, yeniden kaydolmanıza gerek yoktur. Seminer günü seminerin bağlantısı size e-posta yoluyla ulaştırılacaktır.
Bir önceki seminerimiz olan AdWords Arama Ağı Optimizasyonu seminerini izlemek isterseniz bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Google Türkiye AdWords Online Seminerler Ekibi

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Posted:
AdWords için en önemli iki hedefimiz, reklamları kullanıcılar için daha alakalı ve yararlı, reklamverenler içinse daha etkili ve yönetilmesi daha basit hale getirmektir. Geçtiğimiz Şubat ayında, geliştirilmiş kampanyaları duyurmak, işte bu nedenle bizi çok heyecanlandırmıştı. Geliştirilmiş kampanyalarla, amaçları ve içinde bulundukları ortamla daha alakalı reklamlarla, kullanıcılara doğru anda ulaşmayı daha kolay hale getiriyoruz.

Geçtiğimiz dört ay içinde geliştirilmiş kampanyalar hakkında birçok şey yazdık.  Yardım merkezi makalelerimize ve bu konuya ayrılmış web sitemizin yanında, bu blogdaki “geliştirilmiş kampanyalar” etiketinde çok sayıda en iyi uygulamayı, müşteri öyküsünü, web semineri kaydını ve yeni özellikler hakkındaki ayrıntıları bulabilirsiniz.

Geliştirilmiş kampanyaları kullanıma sunduğumuzdan bu yana reklamverenler 6 milyondan fazla eski kampanyayı yeni sürüme geçirdi. Ve bugünden itibaren, AdWords sistemi kalan tüm eski kampanyaları otomatik olarak yeni sürüme geçirmeye başlayacak, böylece tüm kullanıcılar yeni AdWords platformuna geçecek.

Geliştirilmiş kampanyalarla alınan sonuçlar
Yeni sürüme geçen ve geliştirilmiş kampanyalarını optimize eden birçok reklamveren, daha şimdiden olumlu sonuçlar aldıklarını ve zaman tasarrufu sağladıklarını bildirdi. Aşağıda en son örneklerden birkaçı verilmiştir:

  • Pizza Hut, geliştirilmiş kampanyalara geçtiklerinden beri mobil YG'nin %20 arttığını bildirdi. Ayrıca, mobil TO'da %60 artışla birlikte akıllı telefonlarda sipariş başına maliyette de %17 düşüş saptadılar.

  • Autobytel otomobil satın almak isteyenlere yönelik bir site ve yeni sürüme geçip geliştirilmiş kampanyalarını optimize ettikten sonra, aynı EBM ile dönüşümlerini %10 artırdı. Şimdi %30 daha az kampanya yönetiyorlar, böylece pazarlama ekibine kullanıcı deneyimini optimize etmeye odaklanmak için daha fazla zaman kalıyor. Billy Ferriolo (Kıdemli Başkan Yardımcısı, Müşteri Edinme ve Ürün Geliştirme) bunu, “Doğru dönüşümleri doğru fiyatla elde ediyoruz, aynı zamanda pazarlama çabalarımız hesap yönetiminden çok kullanıcı deneyimine odaklanmış durumda,” sözleriyle açıklıyor. (.pdf dosyasını indirin) 

  • Miller's Bakery, New Jersey'de faaliyet gösteren ve gelişmekte olan bir aile şirketi. Şirket, yer ve mobil teklif ayarlamaları, yeni sürüm site bağlantıları ve yeni sürüm arama uzantıları gibi özellikleri kullanarak özel kek siparişlerini artırdı. Yeni sürüme geçtikten sonra, fırına gelen müşterilerde %10-20 artış oldu, en yoğun saatlerdeki ciroları yaklaşık iki katına çıktı ve yakın şehirlerden yapılan web tıklamaları %20-35 arttı. Patron Dwight Miller, “Müşterilerimiz işletmemizle birden çok cihaz kullanarak etkileşimde bulunuyor,” diyor. "Hem masaüstü bilgisayarlarda hem de mobil cihazlarda reklam yayınlamamış olsaydık, birçok müşteriyle bağlantı kuramazdık.” (.pdf dosyasını indirin

Yeni sürüme geçtikten sonra başarılı olmayı sağlayan ipuçları
İyi planlanmış bir oluşturma işlemi ve düzenli yapılan optimizasyon tüm AdWords kampanyaları için yararlı olacaktır. Bu nedenle, kampanyalarınız yeni sürüme ister sizin tarafınızdan ister otomatik olarak geçirilmiş olsun, yeni geçiş yapılan tüm geliştirilmiş kampanyaları gözden geçirmenizi ve optimize etmenizi öneririz. Aşağıda birkaç ipucu verilmiştir (ayrıntılar bu Yardım Merkezi makalesindedir) :
  1. Mobil teklif ayarlamalarınızı gözden geçirin. Çoğu kampanya türü için, yeni sürüme otomatik geçişte varsayılan olarak benzer reklamverenlerin teklifleri temel alınır. İşletmeniz için optimizasyon yapmak üzere kampanyanın "Ayarlar" sekmesine gidin.
  2. Çakışan kampanyalardaki istenmeyen anahtar kelime yinelemelerini saptayın. Önceden sahip olduğunuz benzer eski kampanyalarınız varsa, her cihaz türü için eşleşen kampanyaları saptamanızı ve geliştirilmiş kampanyalarınızdaki yinelenen anahtar kelimeleri silmenizi öneririz.
  3. Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarını gözden geçirin. Görüntülü reklamlarınızın kullanıcılara istediğiniz cihazlarda ulaştığını ve istediğiniz teklif verme stratejilerini kullandığınızı doğrulayın.
  4. Geliştirilmiş kampanyaların güçlü özelliklerinden yararlanmaya başlayın. Başlamak için, yeni sürüm site bağlantılarını ve yeni sürüm arama uzantılarını denemenizi öneririz. Ardından, mobil cihazlar için tercih edilen reklamlar oluşturarak veyer ilezaman için teklif ayarlamaları belirleyerek daha da iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Geliştirilmiş kampanyalar web sitemizde diğer başarı öykülerini, en iyi yöntemleri ve geliştirilmiş kampanyalarla bir profesyonel gibi nasıl teklif vereceğinizi anlatan bir kılavuz bulabilirsiniz. Ayrıca, sorularınız varsa ya da yardıma ihtiyaç duyarsanız lütfen bize ulaşın.


Geleceğe birlikte yürüyoruz
Müşterilerin kullandıkları cihazlar artmaya devam edecek ve alışveriş yaparlarken, oyun oynarlarken ve haberleşirlerken bunlar arasında geçiş yapabilecekler. Geliştirilmiş kampanyalar, çok sayıda cihazın kullanıldığı günümüz dünyasında reklamverenlere tüketicilerle daha basit şekilde ve daha akıllıca bağlantı kurma konusunda yardımcı olmak için atılmış önemli bir adımdır. Dünyanın dört bir yanında bu yeni fırsatı şimdiden kullanmaya başlamış reklamverenler ve iş ortaklarının bulunması bizi mutlu ediyor. Bu yolculukta yanımızda olduğunuz ve geleceğe doğru bizimle yürüdüğünüz için teşekkür ederiz.


Gönderen: Sridhar Ramaswamy, Kıdemli Başkan Yardımcısı, Reklamlar ve Ticaret
Yayınlayan: Samet Öz, Google AdWords Uzmanı


Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Posted:
AdWords Seminerlerimiz devam ediyor! 

17 Temmuz Çarşamba günü saat 16:00'da Arama Ağı Optimizasyonu ile ilgili seminerimize kaydınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz. Seminerlerimize daha önce kayıt olduysanız, yeniden kaydolmanıza gerek yoktur. Seminer günü seminerin bağlantısı size e-posta yoluyla ulaştırılacaktır.

Bir önceki seminerimiz olan Geliştirilmiş Kampanyalar seminerini izlemek isterseniz bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Google Türkiye AdWords Online Seminerler Ekibi

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Posted:
Reklamverenler daha şimdiden 3 milyondan fazla eski kampanyayı geliştirilmiş kampanyalar sürümüne geçirdi. Tüm kampanyalarınızı yeni sürüme geçirdiyseniz, hazırsınız demektir! Hesabınızda hâlâ bazı eski kampanyalar varsa, bu gönderide, 22 Temmuz 2013'ten itibaren otomatik olarak yeni sürüme geçirilecek kampanyalara ne olacağı açıklanmaktadır.

Otomatik olarak yeni sürüme geçirmede izlenecek yol
22 Temmuz 2013'ten önce herkesin kampanyalarını yeni sürüme geçirmesi özellikle önerilmektedir. Böylece, kampanyalarınızı istediğiniz şekilde yapılandırabilirsiniz Aksi durumda, AdWords sistemi, eski kampanyaları aşağıdaki varsayılan ayarları kullanarak yeni sürüme geçirecektir.

Kampanyalar, tüm yeni AdWords kampanyaları gibi, müşterilere tüm cihazlarda ulaşacak şekilde yapılandırılacaktır. Yeni sürüme geçirilen kampanyalarda bir mobil teklif ayarlaması ayarına ihtiyaç duyulur. Bu ayar, tekliflerinizi, reklam konumunuzu ve mobil cihazlardaki tıklama hacminizi etkiler. Aşağıdaki tabloda, mobil teklif ayarlamasının, eski bir kampanya tarafından hedeflenen cihazlar temel alınarak nasıl belirleneceği gösterilmiştir. Bir kampanya otomatik olarak yeni sürüme geçirildikten sonra, varsayılan mobil teklif ayarlamanızı ve tüm diğer kampanya ayarlarınızı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.


Eski kampanya cihaz hedeflemesi
Varsayılan mobil teklif ayarlaması
Bilgisayarları hedefleyen herhangi bir kampanya
Benzer reklamverenlerin teklifleri temel alınarak belirlenir
Yalnızca tabletleri hedefleyen kampanyalar
Benzer reklamverenlerin teklifleri temel alınarak belirlenir
Yalnızca mobil cihazları hedefleyen kampanyalar
+%0 (tüm cihazlar genelinde aynı teklifler)
Yalnızca tabletleri ve mobil cihazları hedefleyen kampanyalar
+%0 (tüm cihazlar genelinde aynı teklifler)

Özel durumlar
Yukarıdaki açıklamalar, eski kampanyaların çok büyük bölümü için geçerlidir. Ancak, örneğin Google Görüntülü Reklam Ağı'nda reklam yayınlayan ve cihaza özel hedefleme kullanan bir eski kampanya gibi, varsayılan yeni sürüme geçiş ayarlarının farklı olduğu bazı özel durumlar vardır. Bu özel durumların ayrıntılarını AdWords Yardım Merkezi'nde bulabilirsiniz. 
Hızlı ve kolay bir şekilde hemen geçiş yapın
İster bir ister birden fazla kampanyayı yeni sürüme geçiriyor olun, AdWords yeni sürüme geçiş merkezini kullanmanızı öneririz. Burada işlemler hızlıdır ve tüm süreç boyunca size adım adım yol gösterilir. Daha fazla bilgi edinin veya Google Adwords hesabınızdaki "Yeni Sürüme Geçiş Merkezi'ni" hemen ziyaret edin.
Size yardım etmeye hazırız
AdWords ile başarılı olmanızı istiyoruz. Bu nedenle, geliştirilmiş kampanyalara geçişle ilgili herhangi bir yardıma ihtiyaç duyarsanız lütfen bize ulaşın. Geliştirilmiş kampanyaları kullanarak başarılı olma konusunda daha fazla ayrıntı, ipucu ve kaynak için, lütfen yardım merkezi makalelerimize ve geliştirilmiş kampanyalar web sitemize bakın.
Gönderen: Sridhar Ramaswamy, Mühendislikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı
Yayınlayan: Gizem Uygun, Google AdWords Uzmanı

Posted:
Türkiye’deki tüm AdWords kullanıcılarımızın ÜCRETSİZ katılımına açık olan canlı online seminerlerimiz devam ediyor! 

Seminerlerimize kaydınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz. Yine bu bağlantıdaki takvimden eğitim konularına ve günlerine erişebilirsiniz.

3 Temmuz Çarşamba günü saat 16:00'da Geliştirilmiş Kampanyalar ile ilgili seminerimizi izleyebilirsiniz.

22 Temmuz tarihinde tüm AdWords hesapları otomatik olarak Geliştirilmiş Kampanyalar düzenine geçeceği için bu seminer sizlere yeniden vermek istedik.

Google Türkiye AdWords Online Seminerler Ekibi

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!