Posted:

Google Partners Programına kayıt olup Google’ın iş ortağı olma avantajlarından faydalanmak mı istiyorsunuz? 5 adımda kolaylıkla Partners programına kayıt olabilirsiniz.

1) https://www.google.com/partners/ adresine giderek sağ üst köşede bulanan “Bir ajansım var” butonuna tıklayın ve Google Hesabı ile oturum açın.
Daha önce Google İş Ortağı Programlarına kayıt olmuşsanız: Sertifikalarınıza erişebilmek için programa Eski Google Sertifikasyon bilgileriniz ile kayıt olmalısınız. Google Sertifikasyon programından Partners’a geçiş otomatik gerçekleşmez. 

2) Kayıt: Şartlar & Koşulları Okuyun ve Kabul Edin ve “Sonraki adım”’a tıklayın.

Hizmet Şartlarını okuyun.
Hizmet Şartlarını okuduğunuzu teyit edin
ve “Sonraki adım”’a tıklayın.
3) Kayıt - Kişisel Bilgiler

Birincil Hesap: Giriş yaptığınız Google hesabı  otomatik tanımlanır
Birincil Ülke: IP adresinize göre otomatik çıkar
Görev Tanımı: Opsiyoneldir. 
İlgi Alanlarınız: Opsiyoneldir. Kanal, Pazar, Sektör vb. ile ilgili bilgiler olabilir.
4) Kayıt - Şirketinizle bağlanın - Şirketinizi bulun


Şirketinizin bir profili yoksa hemen oluşturabilirsiniz.

Not: MM hesabınızla doğru bir şekilde bağlandıysanız aşağıdaki gibi bir ekran görmelisiniz.5) Şirketinizi ekleyin
Doğrulama seçenekleri:
E-posta aracılığıyla: Şirket e-posta adresiniz ile kayıt olmalısınız.
G+ aracılığıyla: G+ Şirket sayfanızı websitenize bağlamak için buradaki sayfadan yardım alabilirsiniz: https://support.google.com/plus/answer/1713826?hl=tr Daha sonra yandaki kutuya G+ sayfanızda bulunan kodu girmelisiniz.Admin ya da standart durumda olduğunuz birden fazla Müşteri Merkezi hesapları görünebillir. Bunlar arasında bağlamak istediğiniz müşteri merkezi hesabını seçiniz.

Tebrikler. İşlemleri tamamladınız!

Unutmayın! Partner rozetini kazanmak için ne yapmam gerekir?

Sertifikasyon kriterleri
1. Harcama: MM hesabınızda son 90 günün en az 60 günü 10 bin dolarlık harcama olması,

2. Sertifika: Ajansınızdan en az bir kişinin 2 sertifikasyon sınavını geçmiş olması, (Google Reklamcılığı’nın Temelleri ve İleri Düzey Sınavlardan biri)

3. En İyi Uygulamalar: Şirketinizin yönetilen hesaplarında, Google sertifika sınavlarında yer alan temel konularda uzman olduğunuzu ve müşterilerinizin kampanya performanslarını en üst düzeye çıkardığınızı göstermeniz gerekir.

İş Ortağı Durumu” sekmesinde “Performansınızı artırın” kısmına tıklayın. Böylece En İyi Uygulamalar kriteri için hangi özelliklerinizi geliştirmeniz gerektiğini göreceksiniz.

İyi şanslar!

Gönderen: Murat Köybaşı, Google AdWords Uzmanı
Yayınlayan: Merve Babayiğit, Google AdWords Uzmanı


Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!
Posted:

 Alışveriş kampanyaları'nı geçtiğimiz yıl, Google'da ürün tanıtımı yapmanın yeni ve satış odaklı bir yolu olarak sınırlı sayıda reklamverenin kullanımına sunmuştuk. Alışveriş kampanyaları, envanterinize doğrudan AdWords'ten göz atarak Ürün Listeleme Reklamlarına ilişkin, organize etme, teklif verme ve raporlama işlevlerini kolaylaştırmaktadır.

Şimdiye kadar reklamverenlerden çok olumlu geri bildirimler aldık. Reklamverenler, internette'te elde ettikleri trafiği optimize etmek ve artırmak amacıyla envanterlerini organize etme ve yeni fırsatları keşfetme konusunda Alışveriş kampanyaları'nın zaman tasarrufu sağladığını belirtiyor. Perakendecilerin konuyla ilgili görüşlerine ilişkin bazı örnekler şöyledir:

  • "Alışveriş kampanyaları'nın sağladığı fırsatların büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Alışveriş kampanyaları, bugün var olan birçok sorunu çözerek, daha ayrıntılı hedefleme yapmak isteyen perakendecilerin hayatını kolaylaştırıyor. Alışveriş kampanyaları'nın sahip olduğu özellikler sayesinde müşteriler, ürünleri yönetebilir, istedikleri ürünü hariç tutabilir ve ürünler arasında öncelik sıralaması yapabilir. Bu özellikler müşterilerin, Ürün Listeleme Reklamlarından daha yüksek YG elde etmeye devam etmesine yardımcı olabilir." - Todd Bowman, Ürün Müdürü, RKG

  • "Alışveriş kampanyaları sayesinde, 8000'den fazla ürünü barındıran kataloğumuz yönetilebilir hale geldi. Gösterim payı ve karşılaştırmalı maks. TBM gibi rekabete ilişkin metrikler, teklifleri verimli bir şekilde yönetmemize gerçekten yardımcı oldu." - Nick Carter, Pazarlama ve Satış Direktörü, ValuePetSupplies

  • "Geçiş çok kolay oldu. En çok satan 25 marka için, hızlı bir şekilde ürün grupları ve "en çok satanlar" stratejisi oluşturarak TBM'de %6'lık bir düşüş, dönüşüm oranında ise %13'lük bir artış sağladık. Sadece bu iki yeniliğin sağladığı ortak getiri, Alışveriş kampanyaları'nı kullanmaya başladıktan sonra bu yana EBM'nin %20 düşmesi oldu." Rich Brown, PPC Yöneticisi, Farfetch

  • "Müşterimiz AllesRahmen.de'yi yeni Alışveriş kampanyaları'na geçirmek, çok doğru bir karardı. Alışveriş kampanyaları bize zaman kazandırmakla kalmadı, karşılaştırmalı TO ve maks. TBM metrikleriyle ilgili ek bilgiler, kampanyayı verimli bir şekilde optimize etmemize yardımcı olarak EBM tutarının %88 düşmesini sağladı." - Melanie Lang, SEA Yöneticisi, Beyond Media

  • "Alışveriş kampanyaları sayesinde, teklifler üzerinde daha fazla kontrole sahibiz. Bu da, bir yıl öncesine göre tıklama oranını dörde katlamamıza, sipariş başıma maliyeti üçte iki oranında düşürmemize ve dönüşüm oranını %88 yükseltmemize yardımcı oldu." - Shira Reineking, Dijital Ticaret Kampanya Yönetimi Müdürü, real, -

Alışveriş kampanyaları, bugünden itibaren dünyadaki tüm reklamverenlere açıldı.

İlk kullanmaya başlayanların geri bildirimlerinden hareketle Alışveriş kampanyaları'nda artık, çok sayıda ürün grubunu düzenlemenize yardımcı olacak toplu düzenleme işlevine yer verilmiştir. API desteği ve teklif simülasyon aracı yakında kullanıma sunulacaktır. Bağımsız ajanslar ve arama yönetimi platformlarıyla yakın bir iş birliği içinde Alışveriş kampanyaları için verilen desteğin kapsamını genişletmeye devam edeceğiz.

Aşağıdaki birkaç kaynaktan yararlanarak nasıl başlayacağınızı öğrenebilirsiniz:
  

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İstediğiniz zaman Yardım Merkezimizi ziyaret edebilir veya bizimle bağlantı kurabilirsiniz.


Gönderen: Eric Tholomé, Ürün Yönetimi Direktörü, Google Alışveriş
Yayınlayan: Merve Babayiğit


Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!Posted:
Dinamik yeniden pazarlama, sitenizin ziyaretçilerine ulaşmanıza ve satın alma sürecine ne kadar yakın olduklarına bağlı olarak optimize edilmiş bir mesaj ve teklifle onlara uygun bir reklam göstermenize yardımcı olur.

Seminerimize katılarak Dinamik Yeniden Pazarlamanın avantajları ve etkili kullanımı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Online Seminer: Dinamik Yeniden Pazarlama
AdWords Uzmanı: Murat Köybaşı
Tarih: 6 Mart Perşembe
Saat: 16:00
Kayıt: Kayıt Formu

Twitter: #adwordswebinartr


Bir önceki online seminerimiz olan “Toplu Düzenlemeler’’ Seminerimizi buradan izleyebilirsiniz:
Google AdWords Online Seminerler Ekibi

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Posted:
Her bir anahtar kelimenin, reklamınızı tetiklemek için bir kullanıcının arama terimiyle ne kadar yakından eşleşmesi gerektiğini kontrol etmeye yardımcı olan, o kelimenin eşleme türüdür.
  • Reklamınızı gösterilmek üzere tetikleyecek aramaları kontrol etmenize yardımcı olmak için, her anahtar kelimede bir eşleme seçeneği kullanılır. Bir anahtar kelime için bir veya daha fazla eşleme seçeneği belirtebilirsiniz. Belirli bir eşleme seçeneği belirtmezseniz, anahtar kelimelerin geniş eşlemeli olduğu kabul edilir.
  • Anahtar kelimelerinizi geniş eşlemede bırakmak ise çoğu zaman, reklamlarınızın çok geniş ve sizinle alakalı olmayan aramalarda da çıkmalarına neden olur. Bu nedenle, reklamlarınızın tıklama oranı ve dolayısı ile kalite puanları düşebilir. 
Bu bağlamda, Anahtar Kelime Eşleme Seçenekleri ile ilgili yapılmış olan Online AdWords Seminerini izleyebilir ve farklı eşleme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz:


Google AdWords Online Seminerler Ekibi

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Sunan: Sinem Bahadırlı, Google AdWords Uzmanı
Yayınlayan: Merve Babayiğit, Google AdWords Uzmanı

Posted:
Google AdWords Online seminerlerimiz ile her hafta sizlerle buluşmaya devam ediyoruz!

Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı Google AdWords'ün reklamverenlere sunduğu yepyeni bir kampanya türüdür. “Arama Ağı ve Görüntülü Reklam Ağı” kampanyalarıyla karşılaştırıldığında “Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı” kampanyaları, reklamlarınızın Görüntülü Reklam Ağı'nda ne zaman ve nerede en iyi performans gösterebileceğini belirlemek için yeni yöntemler kullanarak reklamlarınızın gösterileceği zaman konusunda çıtayı yükseltir. Reklamlarınızın performansını artırabileceğiniz bu kampanya türü hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz online seminerimize şimdiden kaydınızı yaptırmayı ve varsa sorularınızı bırakmayı unutmayın.

Online Seminer: Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı
AdWords Uzmanı: Emir Mutlu
Tarih: 12 Şubat Çarşamba
Saat: 16:00
Kayıt: Kayıt Formu
Twitter: #adwordswebinartr

Bir önceki online seminerimiz olan Kalite Puanı Seminerimizi buradan izleyebilirsiniz: