Posted:
Merhaba! 

Alışveriş kampanyaları yazı dizimizin son bölümünde sizlerle Alışveriş Kampanyaları optimizasyon ipuçlarını paylaşacağız. Alışveriş Kampanyalarından maksimum yararı nasıl sağlayabileceğiniz üzerine birkaç önemli noktaya değinmek istedik sizlerle.

Ürünlerinizi Alt Kategorilere Ayırma: 

Alışveriş Kampanyanızda reklam grubuna tıkladığınızda, sağ taraftaki ürün gruplarının altında henüz bir düzenleme yapmadan önce “Tüm Ürünler” seçeneğini göreceksiniz. Burada “Tüm Ürünler” seçeneğinin hemen sağındaki + işaretine tıklayarak ürünlerinizi kategorilere, markalara, ürün kimliklerine vb. göre farklı sınıflara ayırabilir ve farklı teklifler verebilirsiniz. Yani en önemli ürünlerinize veya ürün gruplarınıza farklı teklifler verip bunların performansını ayrıca gözlemleme imkanı sunuyor alışveriş kampanyaları size. Örneğin bir ürününüz sizin için önemli ve karlı bir ürün; bu durumda bu ürününüzü öğe kimliğini seçerek ayrıca kategorize edebilir; daha yüksek teklif verebilir ve tıklanma oranlarını ayrıca takip edebilirsiniz.

Karşılaştırmalı Tıklanma Oranı ve Karşılaştırmalı Maks. TBM:

 Yeni Alışveriş Kampanyalarında yine ürün grupları sekmesinin altında aynı kategorilere reklam veren rakiplerinize göre karşılaştırmalı olarak tıklanma oranı (TO) ve maksimum tıklama başı maliyet karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Tekliflerinizi sektör ortalamalarını dikkate alarak ayarlama şansı bulabilirsiniz bu şekilde. Yalnız buradaki değerler kampanyanızı yaratır yaratmaz belli olmayabilir; çoğunlukla biraz zaman geçmesi gerekiyor buradaki verileri alabilmemiz için. Yani bir süre bekleyip gösterim ve tıklama almış olmamız gerekiyor bu analizi yapabilmek için.

Alışveriş Kampanyaları için Arama Terimleri Raporu: 

Alışveriş kampanyaları için anahtar kelime ekleyemiyoruz ama yine de arama terimlerini görmek ve negatif anahtar kelimeler eklemek mümkün. İstatistikler sekmesinin altında Görünüm seçeneklerinden “Arama Terimleri”ni seçerek kullanıcıların size nasıl ulaştığını gözlemleyebilirsiniz. Burada eğer sizinle çok ilgili olmayabilecek arama sonuçlarında da çıktığınızı düşünüyorsanız bunları Anahtar Kelimeler sekmesinde negatif anahtar kelime olarak ekleyebilirsiniz.

Kampanyalarımızdan maksimum verim almak için:

Ürün feed’inizde daha fazla sayıda ürün olması reklamlarınızın daha iyi tetiklenmesini sağlar. Çok az sayıda ürün eklemek zaman zaman reklamın tetiklenmemesini de beraberinde getirebiliyor. Son birkaç aydaki gözlemlerimizde en iyi verimin 100 tane ve üzerinde ürünü içeren ürün feed’leriyle alındığını gözlemledik.
Bunun yanında, reklamlarınızı en çabuk tetikleyecek kısmın ürün başlık isimleriniz olduğunu unutmayın. Bu yüzden ürün başlıklarınızın feed’inizde doğru olarak tanımlanmış olması son derece önemli.

Bu yazımızla birlikte alışveriş kampanyaları yazı dizimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Tüm müşterilerimizin bu kampanya türünden en yüksek verimi almaları dileklerimizle.

Gönderen:  Murat Ali KöybaşıGoogle AdWords Uzmanı
Yayınlayan:  Merve Babayigit, Google AdWords Uzmanı

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Posted:
Alışveriş yapan kullanıcılarla tam da satın almaya hazır oldukları anda iletişim kurabilseydiniz nasıl olurdu?

Bir AdWords görüntülü reklamcılık seçeneği olan ve geçen yıl kullanıma sunduğumuz pazardaki kitleler özelliğinin ardında yatan fikir işte bu. Bu özellik; ziyaret edilen siteler, tıklanan reklamlar ve en son gerçekleşen dönüşümler gibi satın alma işaretlerinden yararlanarak, reklamlarınızı Google Görüntülü Reklam Ağı'nda aktif bir şekilde ürün ve hizmet araştıran veya ürün ve hizmetleri karşılaştıran tüketicilerle bağlantılandırır. Bir yılın ardından, pazardaki kitleler özelliği Amerika'nın ikinci büyük ev eşyaları satıcısı olan Wayfair.com ve lüks evler inşa eden Toll Brothers gibi şirketlerin nitelikli potansiyel müşterilerle geniş ölçekte bağlantı kurmasına yardımcı oluyor.

Wayfair, pazardaki reklamlar sayesinde %20'ye varan oranda daha yüksek reklam yanıt oranları elde ediyor. Wayfair'in kıdemli işletme analiz uzmanı Ben Young yaptığı açıklamada, "Tam satın alma eşiğinde olan müşterileri çok daha etkili bir biçimde bulabiliyorsunuz", diyor. "Değerlendirme sürecinden geçmiş oluyorlar ve gerçekten de sadece en uygun ürün fırsatını veya sipariş verecekleri ideal yeri arıyorlar." 

Toll Brothers, "satılık konut", "ev dekoru" ve "ev mefruşatı" gibi gayrimenkul ve konut ile alakalı segmentlerde pazardaki alıcılara ulaştı. Sonuç: Yeniden pazarlama reklamlarında %50'ye varan oranda daha düşük EBM, daha fazla potansiyel müşteri ve üç kata kadar daha fazla tıklama oranı (TO) elde ediyorlar. Toll Brothers'ta çevrimiçi pazarlama müdürü olan Tim Bolle, "Yaşadığımız en büyük zorluklardan biri nitelik konusu", diyor. "Pazardaki kitleler hakkında bilgi sahibi olduğumuzda, aktif şekilde ev arayan daha nitelikli bir kitleye ulaşmanın yolunu keşfetmiş olduk."

Pazardaki kitleler özelliği kampanyalarınıza kolayca eklenebilir. Özelliğe, AdWords'ün Görüntülü Reklamcılık bölümünde bulunan "İlgi Alanları ve Yeniden Pazarlama" sekmesinden erişilebilir. Reklamverenler, pazardaki kitleleri 14 farklı sektörde/temada ve Japonca, Fransızca, İspanyolca ve Almanca da dahil bir düzineden fazla dilde (başka diller de eklenecektir) seçebilir. Daha fazla bilgi edinmek için AdWords yardım merkezini ziyaret edin. 

Gönderen:  Diya Jolly, Google Görüntülü Reklam Ağı Ürün Yöneticisi
Yayınlayan:  Merve Babayigit, Google AdWords Uzmanı


Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Posted:
Geliştiricilere ve web yöneticilerine, sayfalarını mobil cihazlara uygun hale getirmeleri için yardımcı olmak üzere PageSpeed Insights'ı güncelleyerek mobil kullanım ile ilgili ek öneriler sağladık.

Kullanılabilirliğin yetersiz olması, hızlı sayfa yüklemenin yararlarını azaltabilir. Ortalama bir Mobil sayfanın 7 saniyeden uzun sürede yüklendiğini biliyoruz. PageSpeed Insights aracını kullanarak ve hız önerilerini uygulayarak sayfanızın çok daha hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin, mobil sitenizin 7 saniye yerine sadece 2 saniyede yüklendiğini düşünün. Ancak, mobil kullanıcıların sayfa yüklendikten sonra sayfadaki metni okumaya ve sayfayla etkileşime girmeye başlamadan önce ekranı yakınlaştırmak veya kaydırmak için 5 saniye daha harcamaları gerekiyorsa sitenin kullanımı gerçekte hızlı değil demektir. PageSpeed Insights’ın yeni Kullanıcı Deneyimi kuralları, bu kullanılabilirlik sorunlarını belirleyip düzeltmeniz için yardımcı olabilir.

Bu yeni öneriler şu anda aşağıdaki alanları kapsamaktadır:
  • Görünümü yapılandırma: Görünüm meta etiketi olmazsa modern mobil tarayıcılar, sayfanızın mobil cihazlara uygun olmadığını kabul ederler ve masaüstü görünümüne dönerler. Bu şekilde, muhtemelen yazı tipi boyutunu büyütürler ve hedeflediğiniz sayfa düzenini bozarlar. Görünümü yapılandırırken width=device-width (cihaz genişliği) ayarını kullanmak, sitenizin mobil cihazlara uygun hale getirilmesinde ilk adım olmalıdır.
  • İçeriğin boyutunu görünüme göre ayarlayın: Kullanıcılar, mobil sitelerin yatay olarak değil, dikey olarak kaydırılmasını beklerler. Görünümünüzü yapılandırdıktan sonra, sayfa içeriğinizin görünümün genişliğine uyduğundan emin olun ve tüm mobil cihazların aynı genişlikte olmadığını aklınızdan çıkarmayın.
  • Okunabilir yazı tipi boyutları kullanın: Kullanıcıların makalenizin metnini okumak için akıllı telefonlarının ekranında yakınlaştırma yapmaları gerekiyorsa siteniz mobil cihazlara uygun değildir. PageSpeed Insights, sitenizin metninin, kullanıcıların çoğunun rahatça okuyabileceği biçimde yeterince büyük olup olmadığını kontrol eder.
  • Hafifçe vurma hedeflerini uygun şekilde boyutlandırın: Bir telefon veya tabletin dokunmatik ekranındaki bir düğmeye ya da bağlantıya hafifçe vurmaya çalışırken, parmak ucunun bir masaüstü faresi imlecinden çok daha büyük olması nedeniyle yanlış bir yere dokunmak herkes için son derece sinir bozucudur. Mobil sitenizin dokunmatik ekranındaki hafifçe vurma hedeflerinin kolayca basılabilecek büyüklükte olduğundan emin olun.
  • Eklentilerden kaçının: Akıllı telefonların çoğu Flash'ı veya diğer tarayıcı eklentilerini desteklemez. Bu nedenle mobil sitenizin eklentilere dayalı bir site olmadığından emin olun.

Bu kurallar yardım sayfalarımızda daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Hazır olduğunuzda, PageSpeed Insights aracını kullanarak sayfalarınızı ve yaptığınız iyileştirmeleri test edebilirsiniz. Ayrıca PageSpeed Insights'ı mobil cihazlara uygun bir tasarım kullanacak biçimde güncelledik ve yardım dokümanlarımızı yeni dillere çevirdik.

Her zaman olduğu gibi, sorularınız veya geri bildirimiz olursa lütfen bunları tartışma grubumuzda yayınlayın.

Murat Yatağan - Kıdemli Ürün Kalite Uzmanı - Arama Kalitesi Ekibi, Google İrlanda

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!


Posted:
Yeniden Merhaba, 

Bu haftaki konumuz AdWords’te Alışveriş Kampanyaları oluşturmak üzerine olacak. Geçtiğimiz hafta veri feed’lerimizi Türkiye pazarına uygun olarak nasıl hazırlayacağımız üzerinde durmuştuk, artık Alışveriş kampanyası oluşturmak için hazırız. AdWords’te Alışveriş kampanyası oluşturmak son derece hızlı ve basittir.

- Tüm Çevrimiçi Kampanyalar’a tıklayıp sağ tarafta kampanyalar sekmesini seçiyoruz.

- Kampanyalar sekmesinde kırmızı kutu içerisine alınmış +Kampanya üzerine tıklayıp “Alışveriş” seçeneğini seçiyoruz.

-  Kampanyamıza vermek istediğimiz ismi yazıyoruz.

- “Satıcı tanımlayıcısı” seçeneğinin karşısında Merchant Center kimlik numaramız yazılı olarak gelir. Burada birden fazla Merchant Center hesabı kullanan müşterilerimiz doğru hesapla eşleştiğinden emin olmalılar.

- “Satış yapılan ülke“ kısmında ülke seçeneğimizi belirtiyoruz.

- Biraz aşağıda “Yer” kısmında reklamlarımızı nerelerde yayınlamak istiyorsak buna uygun bir seçim gerçekleştiriyoruz. Örneğin, bazı büyük iller ya da tüm Türkiye gibi.

- Varsayılan teklif kısmında tıklama başı maliyetimizi; bütçe kısmına ise günlük bütçe limitimizi giriyoruz. Bunun ardından “Kaydet ve Devam Et” tuşuna basabiliriz.

- Açılan yeni sayfamızda Reklam Grubumuzu oluşturacağız. Reklam Grubunuza istediğiniz bir isim verebilirsiniz. Henüz alışveriş kampanyalarında birden fazla reklam grubu oluşturmak mümkün olmuyor; ilerleyen dönemlerde yeni bir özellik olarak bu eklenebilir.

- Bu sayfada yer alan “Tanıtım” seçeneğine ise ürünleri ile ilgili genel bir tanıtım metni yazabilirsiniz, örneğin “Ücretsiz Kargo” vb. Tanıtım metni tüm arama sonuçlarında çıkmayabilir ve farklı cihazlarda görüntülenme şekli farklı olabilir. Zorunlu bir alan değildir. Bu alana yeni bir metin yazdığınızda bu durum reklam onay sürecini normale göre biraz uzatabilir.

-Sonrasında “Kaydet ve Devam Et”  tuşuna basabilirsiniz.


Tebrikler! Kampanyanızı oluşturdunuz. Aşamaları doğru gerçekleştirdiyseniz Merchant Center’daki ürünlerinizin kampanyanızda ürünler sekmesinde göründüğünü gözlemleyebilirsiniz. Önümüzdeki hafta Alışveriş kampanyası yönetme ipuçları ile yeniden sizlerle olacağız.

Gönderen:  Murat ali KöybaşıGoogle AdWords Uzmanı
Yayınlayan:  Merve Babayigit, Google AdWords Uzmanı

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Posted:

Merhabalar,

Google Alışveriş yazı dizimize Merchant Center Feed’lerinizi oluşturma ile devam edeceğim.

Adwords içerisinde kampanyamızı oluşturmadan önce Google Alışveriş sonuçlarında ürünlerimizin yer alması için öncelikle ürün bilgilerini Merchant Center’a girmemiz gerekmektedir.

Ürün bilgilerine yer verdiğimiz dosyaya Veri Feed’i diyoruz. Veri Feed’lerini Merchant Center’a iki farklı formatta yükleyebiliyoruz:

Veri Feed Formatları

Metin (txt): Microsoft Excel veya Google E-Tablolar’da sekmelerle ayrırak oluşturduğunuz dosyaları (.txt) olarak kaydedip sisteme yükleyebilirsiniz.
XML: RSS 2.0 ve Atom 1.0 genişletilmiş sürümleri desteklenmektedir. Bu dosyaları Notepad veya SimpleText gibi herhangi bir metin düzenleyici ile oluşturabilirsiniz veya siteniz içerisinde otomatik olarak içeriğinizin XML dosyası oluşturulabilir. XML olarak veri feedlerini oluşturmak teknik bilgi gerektirmektedir. O nedenle bu konuya yabancıysanız ve sitenizde hazır olarak böyle bir dosya oluşturulmuyorsa metin dosyası ile ilerlemenizi tavsiye ederim.
Veri feed’i formatları ile ilgili detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz.

Veri Feed Yükleme
Veri Feedlerini ilk olarak Test Veri Feed olarak oluşturmanızı tavsiye ederim. Yüklediğiniz feed’de hatanız varsa bunu sistemden görebilirsiniz. Eğer normal veri feed’i olarak yüklerseniz, aynı hatayı 15 farklı üründe yapmışsanız sistem bunların sadece birkaçını size örnek olarak gösterir. Ama eğer Test Veri Feed’i olarak yüklerseniz yaptığınız tüm hataları görebilirsiniz.
Veri feed’i yüklerken feed’inizin içindeki ürünleri hangi ülkede satışa sunuyorsanız, o ülkeyi hedeflemeniz gerekmektedir. Satış yapmadığınız bir ülkeyi seçmemeye dikkat edin. Her hedeflediğiniz ülke için o ülkenin diline uygun ayrı bir feed oluşturun. 
Dilerseniz Feed’i yüklerken sistemden E-tablo oluşturabilirsiniz. Bunun için “Feed'imi depolamak, düzenlemek ve yüklemek için Google e-tablosu kullanmak istiyorum.” kutusunu tıklamanız yeterli olacaktır. Kaydedilen dosyayı açıp içinde düzenlemeler yaparak yükleyebilirsiniz.

Veri Feed Oluşturma 
Türkiye için Gerekli Özellikler
Kimlik, başlık, açıklama, bağlantı, resim bağlantısı, durum, stok durumu, fiyat  Türkiye’yi hedeflediğiniz feed’lerde mutlaka bulunması gereken özelliklerdir.
Bu özelliklerin dışında Google Ürün Kategorisi ve Ürün türünü de eklemenizi tavsiye ederim. Feed için gerekli olmazsa da Adwords’de Google Alışveriş Kampanyalarını kullanabilmeniz için Google Ürün Kategorilerini feed’e eklemeniz gerekmektedir. Google Ürün Kategorilerini metin olarak veya e-tablo olarak görüntüleyebilirsiniz. Bu kategorilerden sizin ürünüzle en alakalı ve spesifik olanını seçmeye çalışın. 
İstediğiniz şekilde size uygun kategoriyi bu listelerde bulamayabilirsiniz veya ürününüz birden fazla kategoriye uygun olabilir. Bu nedenle onlar arasında ürünüzle en alakalı kategoriyi seçtikten sonra Ürün Türü bölümüne kendi istediğiniz şekilde ürününüzün kategorisini yazabilirsiniz. Alt kategorilere de yer vermek istiyorsanız kategori gruplarının öüne ve arkasına boşluk getirerek ayırıcı olarak " > " simgesini kullanmanız gerekmektedir.
Diğer önerilen özellikler ve başka ülkeler için gereken özellikler için burayı tıklayabilirsiniz.

Feed’i Düzenleme
Ürün bilgilerini Türkçe olarak yazacaksanız, özelliklerin başlıklarını da Türkçe olarak yazmanız gerekmektedir. Türkçe için aşağıdaki koyu renkle yazılan başlık isimlerini kullanabilirsiniz.

Kimlik: 
Her ürünün kimliği tek ve benzersiz olmalıdır. Harf ve/veya rakam dizisinden oluşabilir. Kimlik bilgisi değişmez, her ürün için ayrı ve özeldir.

Başlık: 
Ürünün başlığı maksimum 70 karakterden oluşmalıdır. Ürünün kullanıcılar tarafından nasıl aranmasını bekliyorsanız ona göre başlığınızı yazmalısınız. Tamamı büyük harften oluşamaz, fakat her kelimenin ilk harfini büyük harf yapabilirsiniz. Alışveriş Kampanyalarında anahtar kelime kullanılmaz, bu nedenle sistem öncelikli olarak kullanıcı aramalarını başlığınızdaki kelimelerle eşleştirmeye çalışır.

Açıklama: 
Açıklama başlıktan daha uzun ve detaylı olabilir. Dil bilgisine uygun cümlelerden oluşmalıdır ve cümleler uygun noktalama işareti ile sonlanmalıdır. Kelimelerin tamamı büyük haften oluşamaz. Açıklamalarda bulunan kelimeler de aramaları tetikleyebilir.

Google Ürün Kategorisi: 
Google Ürün Kategorisinin detaylarına yukarıda değinmiştim. Yukarıdaki listelerden ürününüz için en uygun olanı seçmeye çalışın.

Ürün Türü:
Kendi istediğiniz gibi ürün kategorilendirmesini bu bölümde yazabilirsiniz.

Bağlantı:
Sitenizde, ürünün bulunduğu sayfanın URL’sini yazmanız gerekmektedir. Bu URL aynı zamanda açılış sayfasıdır. Kullanıcılar, arama sonuçları arasından sizin ürününüze tıkladığında bu sayfaya yönlendirilirler. URL’nin başında “http://” veya “https://”  olmalıdır.

Resim Bağlantısı:
Ürünün resminin bulunduğu URL’dir. Yine aynı şekilde URL’nin başında “http://” veya “https://”  olmalıdır. Resim dosyasının büyüklüğü 4 MB’ı geçmemelidir. GIF (.gif), JPEG (.jpg/.jpeg), PNG (.png), BMP (.bmp) ve TIFF (.tif/.tiff) dosya biçimleri kabul edilir. Eğer ürünün başka resimlerini eklemek istiyorsanız “Ek Resim Bağlantısı” diye ayrı bir sütun oluşturarak buraya başka resim bağlantısı ekleyebilirsiniz.

Durum: 
Ürünün kullanım durumunu belirtir. Yalnızca 3 değer kabul edilir: “yeni”, “ikinci el”, “yenilenmiş”.

Stok Durumu: 
Ürünün stok durumunu belirtmek için 4 değer kabul edilir: "stokta", "sipariş edilebilir", "stokta yok", "ön sipariş". Eğer satışı yapılan ürünü 3 iş günü içinde teslim edebilirseniz, "stokta"; daha uzun sürede teslim edilebilirse "sipariş edilebilir" yazabilirsiniz. 

Fiyat: 
Fiyatı rakamla yazıp yanına uluslararası standartlara uygun şekilde para biriminin kısaltmasını yazabilirsiniz. (Örneğin: “TL”) . Ürünleriniz ödeme şekline göre farklı fiyatları varsa, ürünün en yüksek ve sayfada en belirgin olan fiyatını buraya yazmanız gerekmektedir. Eğer indirimli fiyatlarınız da varsa onları yine ayrı bir sütuna “İndirimli Fiyat” başlığı altında ekleyebilirsiniz.  

Hataları İnceleme 
Yukarıdaki gerekli tüm özellikleri girdikten sonra, feedinizi yükleyin. Feedinizi yükledikten sonra dosya isminin karşısında (sağ tarafında) eğer hatalarınız varsa onları görüntüleyebileceğiniz bir bölüm belirir. “Hataları görüntüle” yazısının üzerine tıkladığınızda sistemin bulduğu hataları detaylı olarak görebilirsiniz. Burada “hata” olarak belirtilen değerler ürünlerinizin onaylanması için mutlaka düzeltilmelidir; “uyarılar” diye belirtilenlerin düzeltilmesi o kadar kritik değildir ama ürünlerinizin sorunsuz reklamını verebilmeniz için düzeltilmesi tavsiye edilir. 

Feed’inizi Oluştururken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Feed'inizin askıya alınmasını önlemek için, feed'i oluşturmadan önce Google Alışveriş Politikalarını çok dikkatli bir şekilde okuyun.
Merchant Center hesabınızın "Genel ayarlar" bölümünden "Bu site, politikamız tarafından tanımlanan şekliyle 'aileler için güvenli olmayan' veya yetişkinlere uygun ürünler içermektedir" onay kutusundaki "tik" işaretini kaldırıp kaydetmeniz gerekmektedir.
Feedleriniz yüklerken hedeflediğiniz ülkeye dikkat edin.
Sekmelerin başlığıyla altındaki açıklamalar aynı dil olmalıdır.
Feedlerin onaylanması 48 saati bulabilir.
Yaptığınız tüm hataları görmek için feed’lerinizi Test Data Feed olarak önce yükleyin.
30 günde bir feedler güncellenmelidir. Otomatik yükleme hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.
Hata ayıklayıcısını yükle" seçeneği ile hatalarındaki sorunları inceleyip düzenleyebilirsiniz.
SSL sertifikanızın geçerliliğini kontrol etmeyi unutmayın.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen “Merchant Center’da Ürün Veri Feed’i Oluşturma” konulu online seminerimizin videosunu bu linkten izleyebilirsiniz. Youtube’a erişimde zorluk yaşayanlar için seminerde kullanılan sunum dosyasını da bu yazının altına ekliyorum. Bu yazıda değindiğim noktaların uygulamalı ekran görüntülerini bu sunumda bulabilirsiniz.
Ayrıca feed oluşturma ile ilgili sorularınızı bu yazının altında iletebilirsiniz. Bu konuyla ilgili uzman arkadaşlarımız tarafından sorularınız cevaplanacaktır.

Bir sonraki yazımız “Adwords’de Alışveriş Kampanyanızı Oluşturma” hakkında olacak. O zamana kadar feed’lerinizi oluşturup ürünlerinizin onaylanmış olmasında fayda var.

Hepinize bol şans!

Gönderen:  Sinem BahadırlıGoogle AdWords Uzmanı
Yayınlayan:  Merve Babayigit, Google AdWords Uzmanı

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!