Posted:
Herkese Merhabalar,

Google AdWords hesapları rutin olarak global bir kapsamda inceleme sürecine girebilir. 
Google AdWords Şartlar ve Koşullarımız (https://adwords.google.com.tr/select/tsandcsfinder) uyarınca, hesap güvenliğini sürdürmek ve fatura bilgilerini doğrulamak için reklamlar belirli aralıklarla incelemeye alınabilmektedir. 
Bu inceleme sürecinin 3 iş günüdür. Hesabınızın incelemesi 3 iş gününü geçmediğinde Google AdWords Destek Ekibimizin malesef ki size yardımcı olması mümkün olmayacaktır, fakat eğer ki hesabınızın incelemesi 3 iş gününü geçti ise, Destek Ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz: Destek ekibine ulaşabilmek için: https://support.google.com/adwords/answer/8206?hl=tr

İyi günler dileriz. 
AdWords TR Ekibi 

Posted:

Hazırlayan: Geoff Menegay, Ürün Yöneticisi, AdWords Editör 
Yayınlayan: Ezgi Çetinkaya, AdWords Uzmanı

Geçtiğimiz iki ay içinde, AdWords yetkili kullanıcıları için tasarlanmış bir dizi aracıkullanıma sunduk. En sofistike reklamverenleri göz önünde bulundurarak tasarladığımız bu araçlar, iş akışınızı kolaylaştırmaya ve kampanya yönetimi için harcadığınız süreyi azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bugün, en popüler araçlarımızdan biri olan AdWords Editör'le ilgili heyecan verici bir güncellemenin duyurusunu yapıyoruz.

AdWords Editör 11.0, 2006'da ilk kez kullanıma sunulmasından bu yana uygulamada yapılan en önemli güncellemeyi temsil ediyor. AdWords Editör tepeden tırnağa kadar yeniden tasarlandı. Bildiğiniz ve sevdiğiniz tüm özellikleri geliştirdik. Ayrıca, daha az zamanda çok daha fazla işlem yapmanıza yardımcı olacak yeni özellikler ekledik. Yepyeni bir görsel tasarıma ve daha hızlı bir arayüze sahip olan AdWords Editör 11.0, hesaplarınızı ve kampanyalarınızı görüntülerken ve değişiklikler yaparken daha verimli olmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.


Hesapları ve öğeleri yan yana yönetin

AdWords Editör 11.0'da, hesabınızın farklı bölümlerini aynı anda görüntülemek için birden fazla pencere açabilirsiniz. Örneğin, artık reklamlarınızı oluştururken anahtar kelime listenizi görmek için yeni bir pencere açılabilir. Ayrıca, dilediğiniz sayıda hesap penceresi açarak birden çok hesabı aynı anda kolayca yönetebilirsiniz. Hesapları yan yana düzenleyin ve hatta hesaplar arasında kopyalama ve yapıştırma işlemi yapın veya öğeleri sürükleyip bırakın. Yeni hesap yöneticisinde hesaplarınızın tümünü ekleyip yönetebilir, veri indirebilir ve durumu izleyebilirsiniz.

Aradığınız şeyi daha çabuk bulun

Hesaplarınız büyüdükçe, aradığınız öğeleri bulma ihtiyacı da artar. AdWords Editör 11.0'da, tür listeleri seçmek için kullanılabilecek yeni bir panel kullanıma sunuldu. Bu özellik, sekmeleri kullanarak gezinme ihtiyacını ortadan kaldırır. Böylece kampanyalarınıza, gelişmiş özelliklere ve ayarlara anında erişirken sık gerçekleştirdiğiniz görevleri hızla yerine getirebilirsiniz.


Tür listeleri

Belirli bir öğeyi arıyorsanız iyileştirilen gelişmiş arama çubuğunu kullanın. Artık birden fazla arama kriteri ve filtre uygulayabilir, hatta popüler aramaları ileride kullanmak üzere kaydedebilirsiniz. Aradığınız öğeyi bulduğunuzda da basit klavye kısayollarının (Mac, Windows) yardımıyla gezinmek ve değişiklik yapmak çok kolaydır. Saniyeler içinde bir reklam grubuna geçebilir ve yeni bir grup anahtar kelime oluşturabilirsiniz. Ayrıca, dilediğiniz görünümden favori toplu düzenleme araçlarınıza hızla erişebilir, sadece birkaç tıklamayla reklam metnini bulup değiştirebilir veya birden fazla anahtar kelimenin büyük harf kullanımında değişiklik yapabilirsiniz.

Toplu olarak ve geniş çapta daha fazla işlem gerçekleştirin

AdWords Editör 11.0'da büyük ölçekli değişiklikler yapmak çok daha kolaydır. Gelişmiş çoklu seçim işlevi, hesabınızın belirli bölümlerinin görüntülenmesini ve güncellenmesini kolaylaştırır. Reklamlarını veya anahtar kelimelerini görüntülemek üzere dilediğiniz kampanya ve reklam grubu kombinasyonunu seçin ve reklamları veya anahtar kelimeleri tek seferde birden fazla kampanyaya ve reklam grubuna yapıştırın. 

Birden fazla kampanya ve reklam grubu genelinde teklif stratejileri ve site bağlantıları ataması yapmak için Paylaşılan Kitaplık'ı kullanın. Siz birden çok öğeyi ekler, günceller veya kaldırırken "Birden fazla değişiklik yap" aracı artık metninizi otomatik olarak satırlar ve sütunlar halinde anında düzenler. En son yaptığınız değişikliklerin ayrıntılı geçmişine artık tek tıkla erişebilirsiniz. Ayrıca, birden fazla değişikliği sırayla veya toplu olarak hızla geri alma veya yeniden yapma seçeneğiniz de vardır.

AdWords Editör 11.0'a geçin

AdWords Editör'ün en son sürümü artık Mac ve Windows için dünya çapında kullanıma sunuldu. Hemen yeni sürüme geçin! AdWords Yardım Merkezi'nden, AdWords Editör 11.0 hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yeni sürüme geçiş için zaman tanınması amacıyla, AdWords Editör'ün önceki sürümleri dört ay daha desteklenecektir. AdWords Editör'ü kesintisiz olarak kullanmak için 2 Nisan 2015'e kadar 11.0 sürümüne geçmeniz gerekmektedir.


Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!Posted:

Hazırlayan: James Beser, Grup Ürün Yöneticisi, Görüntülü Reklamlar 
Yayınlayan: Ezgi Çetinkaya, AdWords Uzmanı 


2 milyarın üzerinde akıllı telefon ve tabletten oluşan, sürekli büyüyen bir mobil dünyada yayınlanabilecek ve güzel görünecek reklamlar oluşturmak[1] tek kelimeyle karmaşık bir işlemdir. Geçtiğimiz ay, popüler Işık Kutusu biçimimizi mobil cihazlarda da uygulamaya başlayacağımızı duyurduk. Şimdi de, yeniden tasarlanan Işık Kutusu reklamlarının tüm dünyadaki AdWords reklamverenlerinin kullanımına sunulduğunu bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.

Işık Kutusu Reklamları Farklı Ekranlara Taşınıyor 

Işık Kutusu reklamları sayesinde, her ekranda harika görünen, güzel ve ilgi çekici reklamlar oluşturmak için mevcut reklam öğelerini kullanmak kolaydır. Bu reklamlar, YouTube kanalınızdan öğeleri alır ve standart bir Etkileşimli Reklamcılık Bürosu (IAB) reklam boyutunda tam ekran deneyimi sunmak için, yüklenen resimleri veya Google Haritalar girişlerinizi kullanabilir. Çok yakında, Alışveriş listeleri ve G+ sayfaları gibi diğer Google ürünlerinden içerik entegre etme olanağı sunulacaktır. Bu reklamlar HTML5'te oluşturulduğundan, öğeler duyarlı tasarım aracılığıyla yayıncı sitesini, mobil uygulamayı, ekranı veya masaüstü ve mobil cihazı dinamik olarak doldurur.

Işık Kutusu reklamları, etkileşim başına maliyet (ETBM) temelinde faturalandırıldığından, marka bilinci oluşturmak için harika bir yöntemdir. Bu, markanız otomatik olarak nitelikli bir kitleye ulaşacağı için, dijital görüntülü reklamcılıktan elde ettiğiniz kazancın artmasını sağlar. Ayrıca, kullanıcılar reklamı genişletmediğinde ve reklamla etkileşimde bulunmadığında ödeme yapmazsınız. Kullanıcılar reklamınızı genişletmek için masaüstü bilgisayarda fareyle reklamın üzerine gelip iki saniye beklediğinde veya cep telefonu ya da tablet bilgisayarda reklama dokunduğunda genişletme gerçekleşir. Buna ek olarak, Işık Kutusu reklamlarının arkasındaki optimizasyon motoru, kampanyanız yayınlandıkça öğrenerek, kampanyalarınızın mesajınızla etkileşimde bulunma ihtimali en yüksek olan kitleye ulaşma konusunda daha başarılı olmasını sağlar. Google'ın sunduğu tüm görüntülü reklam seçenekleri gibi Işık Kutusu reklamları da kitle çözümlerimizle birlikte sorunsuz çalışır ve Marka Sağlamlaştırma raporları kullanılarak ölçülebilir.

Resim, video ve harita kullanarak Işık Kutusu reklamları oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu görmek için aşağıdaki videoyu izleyin. Önemli Satın Alma İşlemleriyle Işık Kutusu Reklamlarının Test Edilmesi  

Universal McCann ve Sony, 12 yıldır, en yeni gişe sürümlerinden en ileri tüketici teknolojilerine kadar tüm başarı öykülerini anlatmak için iş birliği yapıyor. Her ikisini de pazarlamak için, Işık Kutusu reklamlarına yönelik beta testimize katıldılar. 

Sony Electronics; 4K Ultra TV, Xperia akıllı telefon, Playstation, soundbar ve diğer ürünlerini tanıtmak için Işık Kutusu reklamlarını kullanıyor. Sony Pictures, 19 Aralık'ta vizyona girecek olan yeni filmi Annie'nin ön gösterimi için filmin fragmanının yanı sıra emoji içerikli harika bir koro şarkı videosu yayınlıyor.

"İçeriğimizin İnternet'te geniş kitlelere ulaşması gerekiyordu, bu nedenle yılın dördüncü çeyreğindeki kampanyalarımız için Işık Kutusu reklamlarını kullanmayı seçtik. Müşterilerimiz video öğelerini oluşturmak için oldukça fazla zaman, para ve çaba harcıyor. Bizim de birinci önceliğimiz bu videoların en nitelikli ve ilgili kullanıcılar tarafından görülmesini sağlamaktır. Google’ın yeni Işık Kutusu reklamları, bunu gerçekleştirmemize yardımcı oluyor." diyor Universal McCann Digital Kıdemli Başkan Yardımcısı Deborah Gaudette. Kate Spade, Ford Italy, Boots UK, Jabong India ve Pepsi Australia da başarılı Işık Kutusu kampanyaları yürütüyor. 

Işık Kutusu reklamlarına bu güncellemeyi getirmekteki amacımız, marka pazarlama uzmanlarının mobil karmaşıklıklarla uğraşmak için harcadıkları zamanı azaltarak, en iyi yaptıkları işe, yani ilginç bir marka öyküsüyle kullanıcıları etkilemeye odaklanmalarını sağlamaktır. 2015 yılı boyunca bu reklam biçimine daha fazla işlev eklemeye devam edeceğiz. Işık Kutusu reklamlarına çok yakında yapılacak iyileştirmeler için bizi izlemeye devam edin! 

AdWords Yardım Merkezi'nde, kendi Işık Kutusu reklamlarınızı oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. [1] http://www.emarketer.com/Article/Smartphone-Users-Worldwide-Will-Total-175-Billion-2014/1010536Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Posted:


Hazırlayan: Dimitris Meretakis, Ürün Yöneticisi, Google Alışveriş
Yayınlayan: Ezgi Çetinkaya, AdWords Uzmanı


Alışveriş kampanyalarınızın daha fazla gösterim ve tıklama almasını mı istiyorsunuz? Veya teklif stratejinizdeki kaçırılan fırsatları nasıl belirleyeceğinizi ve mobil cihazlardaki reklam görünme oranınızı nasıl bulacağınızı mı öğrenmek istiyorsunuz? Geçen yıl, cevabı merakla beklenen bu sorulara yanıt vermeye başlayabilmenizi sağlayan rekabetçi ortam verilerini kullanıma sunmuştuk. Bugün ise, Alışveriş kampanyalarınızı optimize etmek ve alışveriş yapan kişilerin dikkatini tüm cihazlarda çekmek üzere yeni yöntemler bulmanıza yardımcı olacak bir dizi ek özelliğin duyurusunu yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz.

  • Açık artırma analizi raporu, Ürün Listeleme Reklamınızın (ÜLR) performansını sizinle aynı açık artırmalara katılan diğer reklamverenlerinkilerle karşılaştırmanızı sağlar. Gösterim payı, çakışma oranı ve geçiş payı sayesinde, size benzer reklamverenler arasındaki eğilimleri ve teklif stratejilerinizi iyileştirecek stratejik fırsatları görebilirsiniz.

  • Arama Ağı gösterim payı, daha faydalı olacak şekilde yenilendi ve metin reklamlara uygun hale getirildi. Artık, ürün Detaylar sekmesinde Arama Ağı gösterim payını kullanarak, reklam görünme oranınızı istediğiniz ayrıntı düzeyinde analiz edebilirsiniz. Kaybedilen GP (bütçe) ile hangi kampanyaların düşük bir bütçeyle sınırlı olduğunu ve Kaybedilen GP (sıralama) ile hangilerinin daha fazla optimizasyona ihtiyaç duyduğunu öğrenirsiniz. Artık, Arama Ağı gösterim payını hesap düzeyinde hesapladığımız için Ekim ve Kasım ayları arasında gösterim payında bir değişiklik fark edebileceğinizi bilmenizi isteriz.
  • Cihaza ve zamana göre segmentlere ayırma özelliği, teklif değiştirici stratejinizi hassaslaştırmanıza yardımcı olmak için kullanıma sunulmuştur. Cihaza ve güne göre segmentlere ayrılan Açık Artırma analizi raporuyla, size benzer reklamverenlerin hafta sonunda sizden daha fazla mobil gösterim alıp almadığını görebilirsiniz.


  • Teklif simülasyon aracı sütunlarında, farklı teklifler belirleseydiniz elde etmiş olabileceğiniz reklamcılık sonuçlarınız gösterilir. Bu sütunları Ürün grupları sekmenize ekleyebilir ve örneğin, en fazla tıklama artışı sağlayacak ürün gruplarını bulabilirsiniz.

  • Ürün gruplarınızın düzleştirilmiş görünümü, performansınızı analiz etmek için başka bir yol sunar. Bu görünüm, bir reklam grubu içindeki ürün gruplarınızı performans verilerine göre sıralamanıza ve optimize edilecek ürün gruplarını kolayca belirlemenize olanak tanır. Örneğin, gösterim payına göre sıralama yapabilir, en düşük gösterim payına sahip birkaç ürün grubu bulabilir ve bu tekliflerde birkaç tıklamayla ince ayar yapabilirsiniz.


Bu ek özelliklerin, yılbaşı döneminde kolay kazanç fırsatlarını belirlemenize yardımcı olacağını ve Alışveriş kampanyalarınızı optimize etmek için yeni, daha işe yarar yöntemleri açığa çıkaracağını umuyoruz. Alakalı ve yararlı verilerin elinizin altında olması için diğer raporlama ihtiyaçlarını keşfetmeye devam edeceğiz. Açık artırma analizi, Arama Ağı gösterim payı, teklif simülasyon aracı sütunları ve düzleştirilmiş ürün grupları görünümü hakkında daha fazla bilgi için yardım merkezi makalelerimizi inceleyin.


Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!