Posted:
Gönderen: Geoff Menegay, Ürün Yöneticisi, AdWords
Yayınlayan: Ezgi Cetinkaya, AdWords Uzmanı


Kampanyalarınızı kontrol etmek artık daha kolay

Bugün, hareket halindeyken reklamlarınızın performansını görüntüleme ve yönetmenin kolay bir yolu olan AdWords uygulamasını kullanıma sunuyoruz.  Bu yeni Android uygulaması, tüm dünyadaki mevcut AdWords müşterileri tarafından kullanılabilir. 

Hem büyük hem küçük işletmelerde, müşteri desteğinden ürün siparişlerine ve pazarlamaya kadar her şeyi yönetmek için akıllı telefon kullanımı gittikçe artıyor. Artık, işiniz gereği nerede olursanız olun, AdWords kampanyalarınızın sorunsuzca yayınlanmaya devam etmesini sağlamak için akıllı telefonunuzu kullanabilirsiniz.  

Masaüstü hesabınızın tamamlayıcısı niteliğindeki bu uygulamayla aşağıdakileri yapabilirsiniz:
       Kampanya istatistiklerini görüntüleyin
       Teklifleri ve bütçeleri güncelleyin
       Gerçek zamanlı uyarılar ve bildirimler alın
       Kampanyalarınızı geliştirmek için öneriler doğrultusunda hareket edin
       Bir Google uzmanıyla görüşün

Android için AdWords uygulamasını indirin

Philly Marketing Labs'de Ücretli Arama Kıdemli Yöneticisi olan Tommy Sands, “Yanımda yalnızca mobil cihazım varken AdWords hesaplarıma hızla göz atıp gerekli işlemleri gerçekleştirme olanağına sahip olmam, kampanyalarımı daha iyi ve daha etkili şekilde yönetmemi sağladı. Nerede olursam olayım ihtiyaç duyduğum bilgilere ekrana birkaç defa dokunarak ulaşabileceğimi bilmek güzel bir duygu,” diyor. 

Hareket halindeyken inceleyin (ve değişiklik yapın) 

Uygulamayı her açtığınızda, tıklamalarınızın, maliyetlerinizin ve dönüşümlerinizin bir özeti görüntülenir. Daha ayrıntılı bilgi edinmek için, metrikleri reklam grubuna, haftanın gününe ve cihaza göre görüntüleyebilirsiniz.

Kampanya performansında her an değişiklik meydana gelebilir. Artık, ofis dışındayken bile bu değişikliklerle hemen ilgilenebilirsiniz. Örneğin, en iyi performansı gösteren kampanyanızın bütçesinin tükenmek üzere olduğunu görürseniz, potansiyel satışları kaçırmamak için gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Hatta, zamana bağlı promosyonlar için kampanyaları duraklatabilir veya etkinleştirebilirsiniz.

Ayrıca, anında uygulayabileceğiniz size özel öneriler alacaksınız. Örneğin, tekliflerinizi ayarlayarak daha fazla gösterim alma fırsatı varsa size bilgi vereceğiz, böylece değişikliği doğrudan uygulamadan yapabileceksiniz.


Uygulamayı edinin

AdWords uygulaması artık Android 4.0 veya sonraki sürümlerinin yüklü olduğu cihazlarda kullanılabilir. Kullanmaya başlamak için Google Play Store'dan hemen indirin. Daha fazla bilgi için Yardım Merkezimizi ziyaret edin. İş dünyasındaki maceralarınızda AdWords'ü yanınızda bulundurmaya ilişkin geri bildirimlerinizi bekliyoruz.Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!


Posted:
Hazırlayan: Matt Lawson, Yönetici, Performans Reklamları Pazarlamacılığı
Yayınlayan: Ezgi Çetinkaya, AdWords Uzmanı 


İnternet bize her gün daha fazlasını sunuyor: Daha fazla bilgi, daha fazla yorum, daha fazla teklif... Gerçekten de müşterilerin %49'u artık bir şey satın almaya karar vermeden önce 2 ila 4 siteyi ziyaret ediyor1. RLSA, bu nitelikli müşterilere yeniden ulaşmanızı ve satış gerçekleştirmenizi sağlayacak güçlü bir araç.
 
RLSA'dan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için, size "İkinci Bir Fırsat Elde Etme" başlıklı yeni en iyi uygulama kılavuzumuzu sunuyoruz. Bu kılavuzda aşağıdakiler gibi önemli soruların yanıtlarını bulabilirsiniz: 
 
  • Sitenizi etiketlemek için en verimli ve etkili yol nedir? 
  • Hangi yeniden pazarlama listesi türlerine odaklanmalısınız? 
  • RLSA teklif ayarlamanızı ne oranda yükseltmelisiniz? 
  • Hacmi artırmak için hangi gelişmiş stratejilerden yararlanabilirsiniz? 
     
Müşterilerinizi doğru zamanlarda kendinize çekmek ve RLSA kampanyalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için İkinci Bir Fırsat Elde Etme kılavuzumuzu indirin.

1Google/Compete Spor Ürünleri Araştırması: (Eylül 2011-Eylül 2012) Clickstream BF02 (farklı marka sayısı)Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!