Posted:
Hazırlayan: Efe Kandemir, AdWords Uzmanı Yayınlayan: Batu Okçuoğlu, AdWords Uzmanı 

City Bus Simulator oyunu Google Adwords kullanarak yüksek miktarda indirme sayısına ulaştı. Kampanyaların hedefi olarak oyunun çıkışından itibaren Google Play listelerinin üst sıralarına ulaşmak amaçlandı.

Screen Shot 2015-08-11 at 1.32.36 PM.png
“Adwords ile çalışmaya başladıktan sonra yayınlama stratejimin kayıp parçasını bulduğumu fark ettim. Profesyonel Adwords ekibi ile beraber hazırladığımız kampanya sayesinde 4 ayda City Bus Simulator’de 3 milyona yakın indirmeye ulaşıldı. Bu kampanyadan sonra Adwords, yayınlama stratejilerim arasında vazgeçilmez olarak yerini aldı.” 

- Halim Öztürk, Bağımsız Oyun Geliştirici Angel Speed

Screen Shot 2015-08-11 at 1.33.00 PM.png

Geçmiş: Simülasyon tipi oyun severleri hedefleyen City Bus Simulator, Angel Speed tarafından geliştirildi

Hedef: Oyunun çıkışından hemen sonra yüksek indirme sayılarıyla Google Play listelerinde üst sıralara çıkma hedeflendi

Yaklaşım: Görüntülü Reklam Ağı’nda (AdMob ) mobil uygulama indirme reklamları oluşturuldu

Sonuç: Oyun, çıktıktan hemen sonra hedeflenen ülkelerde Google Play listelerinde üst sıralara yükseldi. Yaklaşık 40 günde 1 milyonun üzerinde indirme sayısına ulaştı

Mobil uygulamalarınızı Adwords ile tanıtmak için Adwords yardım merkezindeki Mobil Uygulamanızı Tanıtma adlı makalemizi inceleyerek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


Posted:

Hazırlayan: Tom Beyer, Ürün Yöneticisi, Google Alışveriş
Yayınlayan: Batu Okçuoğlu, AdWords Uzmanı


Alışveriş yapan kullanıcılar "Daha Fazla Bilgi Edinmek İstiyorum" anları sırasında İnternette gezinirken, karşılaştırma ve araştırma yaparken sürekli olarak kullanışlı ve alakalı bilgiler sunmanın yollarını arıyoruz. Aynı zamanda, Google'da ürünlerinizi diğerlerinden ayırma ve ön plana çıkarma konusunda da size yardımcı olmak istiyoruz.
AdWords'de reklam gruplarınıza eklenen isteğe bağlı bir ileti olan tanıtım metni, bu amaçla yaptığımız ilk çalışmaların bir parçasıydı. Pek çoğunuzun özel teklifleri veya ücretsiz gönderimi vurgulamak için tanıtım metni kullandığını fark ettik. Bu nedenle, bugün sizlere yeni bir otomatik uzantı tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz.
Alışveriş reklamları için otomatik uzantı
Bu yeni uzantı, hiçbir ek çalışma veya maliyet olmadan Alışveriş reklamlarınızın (ÜLR'ler) yanında gösterilir. Alışveriş yapanlar için ücretsiz gönderim ve fiyat düşüşleriyle ilgili bilgileri tutarlı ve kolay anlaşılır bir şekilde otomatik olarak göstermek üzere Merchant Center ayarlarınızda ve veri feed'inizde sağladığınız mevcut bilgileri kullanır.
Tanıtım metninin kaldırılması
İlk sonuçlarına göre alışveriş yapanların bu otomatik uzantılarını tanıtım metnine tercih ettiğini ve reklamverenlerin bu şekilde daha fazla tıklama oranına ulaştığını gördük. Bu nedenle, Eylül 2015'in sonunda tanıtım metnini kullanımdan kaldırıyor ve otomatik uzantılarını daha sık kullanmaya başlıyoruz.

Tanıtım metni kullananların ekstra bir işlem yapmaları gerekmiyor. Tanıtım metni kullanmıyorsanız reklamlarınız bu durumdan etkilenmeyecek ve Google'da arama yapan alışveriş yapan kullanıcılara ulaşmaya devam edecektir. Ayrıca yardım merkezimizdeki otomatik uzantılarında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Posted:
Hazırlayan: Dimitris Meretakis, Ürün Yöneticisi, Google Alışveriş
Yayınlayan: Batu Okçuoğlu, AdWords Uzmanı

Geçen yıl, Google Alışveriş'te açık artırmanın ve sıralamanın daha görünür olması için Açık artırma bilgileri gibi güçlü raporlama ve kampanya yönetimi özelliklerini kullanıma sunduk. Bugün bir adım daha ileri giderek Alışveriş kampanyaları için bir teklif verme stratejileri paketi sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Bu özellikler, manuel maksimum TBM teklifinin ötesine geçip bağlamsal ve dinamik teklif optimizasyonu gerçekleştirmenizi sağlar:
Tıklamaları En Üst Düzeye Çıkar
Bütçeniz dahilinde mümkün olan en fazla trafiği yakalamak istiyorsanız size uygun teklif verme stratejisi budur. Tıklamaları en üst düzeye çıkar seçeneği, tekliflerinizi otomatik olarak ayarlar ve ayrıca indirimli satılan ürünleri yerel envanter reklamlarıyla web sitenizde veya mağazanızda tanıtmanın da harika bir yoludur.
home24 sitesinin Başkan Yardımcısı  Mario Märzinger, "Maliyetten önemli ölçüde tasarruf ederek daha fazla trafik sağlayan tıklamaları en üst düzeye çıkarma özelliğinden oldukça memnunuz! Bu teklif stratejisini temel ürün gruplarımızdan birinde test ettik ve daha testin ilk ayında %13 daha az TBM'ye %7 daha fazla tıklama aldık" diyor.
Geliştirilmiş TBM
Kendi tekliflerinizi yönetmek veya üçüncü taraf bir teklif verme platformu kullanmak istiyorsanız geliştirilmiş TBM sizin için en iyi seçenektir. Bu seçenek, teklifinizi gerçek zamanlı olarak optimize eder ve bu sayede benzer maliyetle daha fazla dönüşüm elde edersiniz veya satış yaparsınız. eTBM ile reklamverenlerin aynı maliyete %7'ye varan oranda daha fazla dönüş elde ettiğini görüyoruz!1
Shopclues.com web sitesinin kurucu ortağı ve İşletme Müdürü Radhika Aggarwal, "Tekliflerimizi mümkün olduğunca kendimiz yönetiyoruz ve geliştirilmiş TBM'yi kullanarak tekliflerimizi kullanıcı bağlamına ve açık artırma dinamiklerine göre optimize edebiliyoruz. Geliştirilmiş TBM'nin gerçek zamanlı teklifleri, ShopClues'un YG'mizi artırmasını ve performansımızı gerçek anlamda yükseltmesini sağladı" diyor.
Hedef ROAS
Tekliflerinizi manuel olarak yönetmek için zamanınız yoksa ve önceliğiniz gelir elde etmekse zorlu teklif verme işini hedef reklam harcaması getirisi (ROAS) halletsin. Hedef ROAS (Reklam Harcamasının Getirisi) ile istediğiniz ROAS'yi seçtiğinizde ürünlerinize dinamik olarak teklif verilir ve daha fazla gelir sağlayacak ürünler daha yüksek teklifler alır.
Şu anda beta sürümünde olan hedef ROAS (Reklam Harcamasının Getirisi), az sayıda satıcının kullanımına açıktır. Bu beta sürüme katılmak ve özelliği ilk kullananlardan olmak istiyorsanız lütfen bu istek formunu doldurun.
Google Alışveriş'e yönelik bu otomatik teklif verme çözümleri nedeniyle çok heyecanlıyız. Kampanya yönetimi ve teklif verme konusunda daha etkili ve verimli olmanızı sağlayacak ek yollar keşfetmeye ve bu yollara yatırım yapmaya devam edeceğiz. Teklif verme stratejileri hakkında daha fazla bilgi için AdWords yardım merkezine göz atın.
1 Google Alışveriş'in kendi verileri, Ağustos 2015.

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!