Hazırlayan: Jerry Dischler, Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı, AdWords
Yayınlayan: Efe Kandemir, Adwords Uzmanı


Tüketicilerin hemen ulaşılabilen ve alaka düzeyi yüksek sonuçlar konusundaki beklentileri her zamankinden fazla ve onlarla bu kritik anlarda (öğrenmek istiyorum, gitmek istiyorum, satın almak istiyorum anları) bağlantı kurabilen markalar başarıyı yakalıyor. Amaç ve bağlam konusundaki ayrıntılı bilgilerimiz ışığında, bu anlarda orada olmanıza yardımcı olmak için Arama Ağı reklamlarına yönelik yeniden pazarlama listeleri (ARYPL) ve Müşteri Eşleştirme gibi ürünler geliştirdik. Geçen hafta, New York'taki SMX East'te reklamlardaki bu yeniliklere ilişkin yeni bilgiler paylaştım.

ARYPL daha da iyi hale geliyor

ARYPL, Arama Ağı reklamlarınızda, tekliflerinizde ve anahtar kelimelerinizde, müşterilerin geçmişte web sitenizdeki etkinliklerine göre düzeltmeler yaparak, işletmenizden zaten haberdar olanlarla bağlantı kurmanızı kolaylaştırır. Size daha fazla esneklik sağlamak ve daha yüksek performans elde etmenize yardımcı olmak için bugünden itibaren ARYPL'de bazı iyileştirmeler sunuyoruz:

  • Farklı cihazlardaki müşterilerinize ulaşın. Web sitenizi dizüstü bilgisayarlarında veya tabletlerinde ziyaret etmiş kullanıcılar telefonlarında arama yaptığında artık bu kullanıcılara daha alakalı reklamlarla ulaşabilirsiniz.
  • Sitenizin ziyaretçilerini listenizde 540 gün boyunca saklayın. Bu uzun üyelik süresi, sezondan etkilenen veya üzerinde çok düşünülen ürünler sunan işletmelerin müşterilerine ulaşmasını kolaylaştırır.
  • Yeniden pazarlama listelerinizi kampanya düzeyinde ekleyin. Bu yıl içinde daha sonra kullanıma sunulacak bu özellik, ARYPL'nin kullanımını hızlandıracak ve kolaylaştıracaktır. Bu, Müşteri Eşleştirme için de geçerli olacaktır.

ARYPL'nin ilk defa kullanıma sunulmasından bu yana, Intel, TransUnion ve David Jones gibi reklamverenler muazzam sonuçlar elde etti.

Müşteri Eşleştirme özellikle ARYPL ile birlikte kullanıldığında iyi sonuçlar verir

Müşteri Eşleştirme Google Arama'da, YouTube'da ve Gmail'deki en değerli müşterilerinize ulaşmanıza yardımcı olur. Müşteri Eşleştirme ve ARYPL'yi birlikte kullanan müşterilerimizin güçlü performanslara ulaştığını saptadık.

SMX East'te, mükemmel sonuçlar elde eden birçok reklamverenden öğrendiğimiz bu bilgiyi paylaştım. Şarapla ilgili her şeyi satan bir perakendeci olan Wine Enthusiast, ARYPL'yi Müşteri Eşleştirme'yle bir arada kullandı ve yalnızca anahtar kelime hedeflemeyi kullanan Arama Ağı kampanyalarına kıyasla YG'sinde 3 kat artış gördü.
Arama Ağı reklamları için demografi

Arama Ağı reklamları için demografi (DFSA) tüm dünyadaki reklamverenlerin kullanımına kademeli olarak sunulmaya başladı. DFSA, spesifik müşteri gruplarına ulaşmanıza ve bunların kampanyalarınızı nasıl etkilediğini raporlamanıza yardımcı olmak için teklifleri yaş ve cinsiyete göre ayarlamanızı ve hatta hariç tutmanızı sağlar. Daha fazla bilgi.

Giyim perakendecisi olduğunuzu ve müşterilerinizin çoğunluğunu Y Kuşağı mensuplarının oluşturduğunu varsayalım. DFSA bu kitleye daha etkili şekilde ulaşmanıza yardımcı olabilir. Örneğin 18-34 yaş arasındaki değerli tüketici grubuna daha fazla satış yapmak amacıyla bu grup için tekliflerinizi artırabilirsiniz.

Bu tür bilgileri arama stratejinizle bir araya getirmek, müşterilerinizin karşısına mümkün olan en alakalı reklam deneyimiyle çıkmanıza yardımcı olabilir. Aşağıda, başarılı olmuş bazı reklamverenlerin yorumlarına yer verilmiştir:


American_Association_of_Retired_Persons_(logo).png"DFSA'nın, en önemli kampanyalarımıza uygulamak isteyeceğimiz bir ürün olduğu çok açıktı. Yaşa göre teklif vermeye başladığımızdan bu yana verimlilik ve ilgide büyük artışlar gördük: Arama yapan kullanıcılar arasında DFSA tarafından 45 yaşın üstünde olduğu saptananlar %65 daha yüksek bir TO ve %15 daha düşük bir EBM sağladı." — Rene Rios, AARP'de Üyelik Geliştirme Yöneticisi


SylvanBLUE copy.png

“DFSA ile, pazarlama harcamalarımızı bizim için en önemli kitleler üzerinde yoğunlaştırabiliriz. 25 - 44 yaş arasındaki kadınlar için teklif değiştiriciler kullanarak, normal aramayla kıyaslandığında kampanyalarımızda EBM'nin %25 düştüğünü gördük.” — Ya-Yung Cheng, Sylvan Learning'de Dijital Pazarlama ve CRM Kıdemli Yöneticisi