Bugün AdWords Editör 9.5'in kullanıma sunulduğunu bildirmekten heyecan duyuyoruz! Bu sürüm, Kampanya Denemelerini, Yer Uzantılarını ve AdWords kampanyalarınızı yönetirken üretkenliğinizi artıracak çok sayıda başka özelliği desteklemektedir. Temel değişiklikleri aşağıda ele aldık. Özellik güncellemelerinin eksiksiz bir listesini ise AdWords Editör Sürüm 9.5'in sürüm notlarında görebilirsiniz.

AdWords Editör Sürüm 9.5'in başlıca özellikleri:

Kampanya Denemeleri
Kampanya denemelerinizi yönetmek için artık aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  • Reklam grubu, reklam veya anahtar kelime düzeyinde deneme durumu (ör. "yalnızca kontrol", "yalnızca deneme", "kontrol ve deneme") uygulama ve düzenleme.
  • Reklam grubu düzeyinde Varsayılan Maks. TBM, Görüntülü Reklam Ağı Maks. TBM veya Maks. BGBM teklifi çarpanı uygulama ve düzenleme.
  • Anahtar kelime düzeyinde Maks. TBM teklifi çarpanı uygulama ve düzenleme.
  • Hem CSV hem de XML biçiminde deneme durumu ve teklif çarpanları içe ve dışa aktarma.

Yer Uzantıları
Sürüm 9.5 yeni ve mevcut yer uzantılarını desteklemektedir. Herhangi bir adres için yeni manuel yer uzantıları oluşturabilir, mevcut yerlerde değişiklik yapabilir ve yer uzantılarını CSV ve XML biçimlerinde indirebilir/yükleyebilirsiniz.

Arka Planda İndirme
Birkaç büyük hesapta çalışıyorsanız, bu hesapları artık, açık başka bir hesapta çalışırken arka planda indirebilirsiniz. Bu, indirme işleminin tamamlanmasını beklemek yerine çalışmaya devam etme olanağı sağlayarak size oldukça fazla zaman kazandırabilir.

Ayrıca kullanılabilirlikle ilgili, iyileştirilmiş geri alma işlevi ve geliştirilmiş Birden Çok Öğe Ekleme iş akışı gibi birkaç iyileştirme de yaptık.

AdWords Editör'de bir sonraki oturum açışınızda, yeni sürüme geçmeniz istenecektir. 9.5 Sürümünü AdWords Editör web sitesinden de indirebilirsiniz. AdWords Editör'ün yeni sürümünü yükledikten sonra hesaplarınızı tekrar indirmeniz gerekir. Yorumlarınızı ve yüklenmemiş değişikliklerinizi korumak için, otomatik yeni sürüme geçiş isteminde Yedekledikten Sonra Güncelle seçeneğini belirtin ve yedek dosyasını bilgisayarınıza kaydedin. Ardından, hesabınızı yeniden indirin ve yedek dosyasını AdWords Editör'e aktarın. Kullanıcıların küçük bir kısmının AdWords Editör'ün önceki sürümünü manuel olarak kaldırması gerekebilir.

Daha fazla bilgi edinmek için, sürüm notlarını okuyabilir ve AdWords Editör Yardım Merkezi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Cemal Büyükgökçesu, Google AdWords Ekibi