Posted:
Cep telefonları, tüketicilerin markalarla etkileşim kurması için yeni yollar oluşturarak fiziksel dünya ile dijital dünya arasındaki sınırları belirsizleştirdi. Kullanıcılar ürünleri İnternet'ten araştırıp, satın almak için mağazaya gidiyor. Televizyonda gördükleri bir marka hakkında daha fazla bilgi edinmek için İnternet'e başvuruyorlar. Ya da işe gidip gelirken mobil cihazlarında izledikleri videolardan, evde dizüstü bilgisayarlarından seyahat rezervasyonu yapmak için ilham alıyorlar.

Kitlenizin etkileşim şekli ne olursa olsun, hem onlara gerçekten önemli anlarda ulaşmanıza hem de cihazlar ve kanallar genelindeki etkiyi ölçmenize yardımcı olan ölçek ve araçları size yalnızca Google sunar.

Pazartesi sabahı Advertising Week’in Times Center Sahnesi'nde birkaç yeniliği sizlere tanıtmak için sabırsızlanıyorum. Tüm bu yenilikler televizyon ile dijital ortam, çevrimiçi dünya ile fiziksel dünya ve mobil cihaz ile masaüstü bilgisayar arasındaki döngüyü tamamlamanıza yardımcı olmak için tasarlandı.


Brand Lift'i kullanarak televizyon ile dijital ortam arasındaki döngüyü tamamlama

Son birkaç yıldır pazarlamacılara YouTube kampanyalarının, tüm müşteri yolculuğu boyunca bilinirlik ve satın alma amacı gibi marka metriklerini nasıl etkilediğini göstermek için Brand Lift ürünümüze yatırım yapıyoruz.

Bugün de pazarlamacılara, YouTube kampanyalarına kıyasla TV reklamlarının markanız için Google ve YouTube aramalarını nasıl artırdığını göstermek amacıyla Brand Lift'in özelliklerini TV kampanyaları için de geçerli olacak şekilde genişletiyoruz. Daha önceki testlerden aldığımız sonuçlara göre, televizyon ile karşılaştırıldığında YouTube gösterim başına neredeyse 2 kat daha fazla arama sağlıyor.

Televizyon için Brand Lift kurulumu çok basittir, medya planınızı sağlamanız bile gerekmez. Brand Lift'i hem TV kampanyasında hem de YouTube kampanyasında çalıştırdığınız sürece, markanız için yapılan aramaların günden güne arttığını gösteren raporlar alabilirsiniz."Google'ın, videonun etkilerini daha iyi anlamak için yaptığı çalışmalar gerçekten heyecan verici. Volkswagen, televizyon ve YouTube gibi dijital platformların eşit şekilde ölçülebilmesi yönündeki çalışmalarla yakından ilgileniyor. Brand Lift'in farklı türde medya kampanyalarının etki düzeyini spesifik, güvenilir ve bilimsel bir şekilde ölçmek için bize bir yol sunmasını sabırsızlıkla bekliyoruz." - Vinay Shahani, Kıdemli Başkan Yardımcısı, Pazarlama, Volkswagen AmerikaÇevrimiçi reklamlar ile çevrimdışı satışlar arasındaki döngüyü tamamlama

Televizyon, YouTube ve çevrimiçi arama arasındaki etkileşime ek olarak, artık çevrimiçi reklamlar ile mağaza ziyaretleri arasında da gerçek bir bağlantı var: Telefonlarında bir web sitesi veya uygulamayı ziyaret eden akıllı telefon kullanıcılarının %30'u 24 saat içinde bir mağazadan ürün veya hizmet satın alıyor.1

İşte bu nedenle, yani pazarlamacıların çevrimiçi reklamlar ile çevrimdışı satışlar arasındaki döngüyü tamamlamasına yardımcı olmak için Google Görüntülü Reklam Ağı'nda yer uzantıları ve mağaza ziyareti ölçümlerini kullanıma sunuyoruz. Tüketiciler en sevdikleri web sitelerinde gezinirken veya en sevdikleri uygulamalarla etkileşim kurarken onlara işletmenizin adresini, Google Haritalar'daki yol tariflerini ve fotoğraflarını gösteren reklamlarla ulaşabilirsiniz. Bu, mağazanızı ziyaret eden müşteri sayısını artırmanın gerçekten etkili ve hızlı bir yoludur. Home Depot görüntülü reklamlar için yer uzantıları kullanarak, markaya ait en popüler mağazaların yakınında aktif şekilde telefonlarından İnternet'e giren tüketicilere ulaştı ve 8 kat daha fazla mağaza içi YG elde etti. Home Depot Çevrimiçi Pazarlama Müdürü Umut Dinçer: "Görüntülü reklamlar için mobil yer uzantıları, ne kadar değerli olduklarını çok hızlı bir şekilde kanıtladı. Mağazalarımızın yakınındaki Kendin Yap tutkunlarına ulaşabiliyor ve "satın almak istiyorum" anlarında gerçekten istedikleri bilgileri sunarak onlarla 'tam zamanında' bağlantılar kurabiliyoruz." Başarı öyküsünün tamamı

Peki pazarlamacılar bu çevrimiçi reklamların etkisini nasıl ölçüyor? Görüntülü reklamlar için mağaza ziyaretleri, Görüntülü reklam Ağı reklamlarınızın mağaza, otel, otomobil bayiliği veya restoranınıza yapılan gerçek ziyaretler üzerindeki etkisini ölçer. Google Haritalar teknolojisinin gücü sayesinde, raporlanan ziyaretlerde %99 doğruluk sağlamak için küresel olarak 200 milyondan fazla mağazanın tam boyutlarına erişimimiz var.2 Yalnızca Google bu kesinlik düzeyini ve ölçeği sunabilir. Daha fazla bilgi.

Cihazlar genelinde döngüyü tamamlama

Tamamlanması gereken son döngü, tüketicilerin kullandığı tüm cihazlar genelindeki döngüdür: telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve geriye kalan her şey. Bugün aynı kullanıcılara cihaz, uygulama ve siteler genelinde ulaşmanıza yardımcı olmak amacıyla Google Görüntülü Reklam Ağı ve DoubleClick Bid Manager için cihazlar arası yeniden pazarlamayı kullanımınıza sunuyoruz. Artık kitlenizle bir hikaye paylaşabilir ve reklamınızı cihazlar genelinde ne sıklıkla göreceklerini belirleyebilirsiniz.


Bir perakendeci olduğunuzu ve özel bir yılbaşı kampanyası oluşturmak istediğinizi varsayalım. Cihazlar arası pazarlama ile, müşterilerinize sabah işlerine giderken bir "Yeni yıl geliyor" reklamıyla ulaşabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde ise yılbaşı süslerinde sınırlı süreli bir teklif sunarak devam edebilir ve eve geldiklerinde tabletlerine göz atarken yemek tarifleri yayınlayarak etkileşimi sürdürebilirsiniz.

Tüm bu yenilikler önümüzdeki birkaç ay içinde kullanıma sunulacaktır.

Markaların ölçüm, erişim ve katılım döngüsünü tamamlamasına yardımcı olan ürünler geliştirmek bir ayrıcalıktır. Reklamcılık Haftası boyunca bu yenilikler hakkında daha fazla bilgiyi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyor ve bu yolculuğa birlikte devam ederken geri bildirimlerinizi duymayı heyecanla bekliyoruz.

#GoogleAW2016 etiketiyle konuşmaya katılın.

Yayınlayan: Brad Bender, Görüntülü Reklamcılık ve Video Reklamcılığı Başkan Yardımcısı

1 Google / Ipsos Connect, Cihazlar tüketiciler ile mağazalar arasında nasıl bağlantı kuruyor?, Mart 2016, n=2.013 ABD çevrimiçi katılımcılar 18+. n=567 ABD çevrimiçi katılımcılar Y18-34 (Y kuşağı)
2 Mağaza ziyaretleri, raporlanan ziyaretlerin gerçek ziyaret sayısından daha az veya buna eşit olduğunu gösteren, %99 kesinlik oranına sahip konservatif veri eşikleri kullanılarak hesaplanmıştır.

Posted:
Hazırlayan: Senthil Hariramasamy, Kıdemli Ürün Yöneticisi, Reklam Biçimleri
Yayınlayan: Efe Kandemir, Adwords Uzmanı

Bu yılın başında, reklamverenlerin doğrudan arama ağı reklamınızda işletmenizle ilgili daha fazla bilgi sunabilmesi için genişletilmiş metin reklamları kullanıma sunmuştuk. Birçok reklamveren yeni ve daha uzun reklam biçimiyle mükemmel sonuçlar elde ederken, bazıları etkili kullanım yollarını öğrenmeye devam ediyor.

Yeni yıl gelmeden genişletilmiş metin reklamlarınızı test edecek ve yenileyecek vaktinizin olmasını istiyoruz. Bu amaçla reklam öğelerinizi genişletilmiş reklamlara uygun hale getirmeleri için reklamverenlere biraz daha zaman tanımaya karar verdik.

Daha önce geçişin 26 Ekim 2016 tarihinde sona ereceği duyurulmuştu. Artık genişletişmiş metin reklamlara geçiş yapmak için 31 Ocak 2017'ye kadar vaktiniz var. Yani 31 Ocak 2017 tarihinden itibaren artık standart metin reklamlar oluşturamayacak veya düzenleyemeyeceksiniz. Bu tarihten itibaren metin reklamları yalnızca genişletilmiş metin reklamlar kullanarak oluşturacak ve düzenleyebileceksiniz. Mevcut standart metin reklamlar, genişletilmiş metin reklamlarla birlikte yayınlanmaya devam edecek.

Genişletilmiş metin reklamlar, özellikle de yeni reklam öğeleri yazıp test etmeye yatırım yapanlar için mükemmel sonuçlar sağlayabilir. Yeni genişletilmiş metin reklamlarınızla denemeler yapmak için lütfen bu ek zamanı değerlendirin.

Test ederek kaliteye odaklanın

Geçtiğimiz birkaç ay içinde metin reklamlara ilişkin pek çok veri inceledik. Elde ettiğimiz sonuç zaten bildiğimiz bir şeyin doğruluğunu onaylamış oldu: Reklam kalitesi önemlidir. Ekstra karakterler, performans sorunlarını tek başına çözemez. Ek başlık ve karakterlerin dikkatli bir şekilde hazırlanması ve ilgi çekici olması son derece önemlidir.

Bu amaçla, genişletilmiş metin reklam optimizasyonuna devam ederken aşağıdaki en iyi uygulamaları gözden geçirin:

       Genişletilmiş metin reklamlarınızın birden çok sürümünü test edin. Reklamlarınızdaki yeni alanı kullanarak farklı yaklaşımlar deneyin. Her reklam grubu için 3-5 yeni reklam hedefleyin.  Birden çok reklam öğesini test eden reklamverenler daha iyi performans elde ediyor.
         Testlerinizi başlıklara odaklayın. Başlıklar reklamlarınızın en önemli parçalarıdır. Neyse ki artık deneme yapmak için ekstra bir satırınız daha var.
         Standart metin reklamlarınızda başarılı olan öğeleri genişletilmiş metin reklamlarınıza da aktarın. Örneğin başarılı bir standart metin reklamında fiyatlandırmadan bahsediyor ya da araya anahtar kelime ekleme özelliğini kullanıyorsanız, bunları genişletilmiş metin reklamlara da taşıyın.
         Marka terimlerinde daha kısa başlıklar tercih edin. Bazen "Şirketinizin Adı - Resmi Site" bile yeterli olabilir. Size verilen tüm karakterleri kullanmak zorunda değilsiniz. Özellikle de çok fazla ek bilgiye ihtiyaç duyulmayan terimlerde daha kısa reklam metinleri test edin.
         Yeni sürümler tutarlı bir şekilde daha yüksek performans gösterene kadar standart metin reklamlarınızı yayınlamaya devam edin. Genişletilmiş metin reklamın daha fazla karaktere sahip olduğu için daha başarılı olacağı garanti değildir. Uzunluğu ne olursa olsun, en iyi performans gösteren reklamlarınızı yayınlamaya devam edin.
         Mevcut reklamlarınızı, daha uzun başlıklar kullanarak önceki başarılarına göre inceleyin. Özellikle de reklam geçmişte iyi performans göstermişse standart metin reklamdaki açıklama satırı 1'i, yeni başlık 2 bölümünüzde kullanabilirsiniz.

Genişletilmiş metin reklamlara sorunsuz geçiş

Dikkate almanız gereken bu ipuçlarının yanında kaçınmanız gereken bazı durumlardan da bahsetmemiz gerekiyor:

         Aynı genişletilmiş metin reklamı, birçok farklı reklam grubunda uygulamayın. Reklamlarınız kullanıcı aramalarına göre özelleştirilmelidir.
         Reklamın geri kalanını değiştirmeden rastgele yeni bir ikinci başlık eklemeyin.  Yapılan sorguyla alakalı ve reklam öğesinin geri kalanıyla uyumlu bir içerik ekleyin.
         Kullanıcı sorgusuyla alaka düzeyini yitirmiş genişletilmiş metin reklamlar yazmayın. Metin reklamlarınızda kullanıcı sorgularını göz önünde bulundurun.

Örnek sorgu: Üniversite finansmanı hakkında makaleler

Kullanıcı sorgusuyla uyumlu olmayan reklam (daha iyi yazılmış olsa bile)
Kullanıcı sorgusuna odaklanan reklam         Ürününüzün ilgi çektiği kanıtlanmış belirli avantaj veya özelliklerini eklemeyi unutmayın. Yeni biçimde nelerin işe yaradığını öğrenmek için tüm avantajlarınızı test edin.

Ek kaynaklar

Genişletilmiş metin reklamlar hakkında bilgi edinme aşamasındaysanız, etkili reklamlar oluşturmak için en iyi uygulamalarımıza göz atın.

Önümüzdeki günlerde, hem standart hem de genişletilmiş pek çok harika ve kullanıcı dostu metin reklamı oluşturmanız dileğiyle.

Posted:
Hazırlayan: Senthil Hariramasamy, Kıdemli Ürün Yöneticisi, Reklam Biçimleri
Yayınlayan: Efe Kandemir, Adwords Uzmanı

Bu yılın başında, reklamverenlerin doğrudan arama ağı reklamınızda işletmenizle ilgili daha fazla bilgi sunabilmesi için genişletilmiş metin reklamları kullanıma sunmuştuk. Birçok reklamveren yeni ve daha uzun reklam biçimiyle mükemmel sonuçlar elde ederken, bazıları etkili kullanım yollarını öğrenmeye devam ediyor.

Yeni yıl gelmeden genişletilmiş metin reklamlarınızı test edecek ve yenileyecek vaktinizin olmasını istiyoruz. Bu amaçla reklam öğelerinizi genişletilmiş reklamlara uygun hale getirmeleri için reklamverenlere biraz daha zaman tanımaya karar verdik.

Daha önce geçişin 26 Ekim 2016 tarihinde sona ereceği duyurulmuştu. Artık genişletişmiş metin reklamlara geçiş yapmak için 31 Ocak 2017'ye kadar vaktiniz var. Yani 31 Ocak 2017 tarihinden itibaren artık standart metin reklamlar oluşturamayacak veya düzenleyemeyeceksiniz. Bu tarihten itibaren metin reklamları yalnızca genişletilmiş metin reklamlar kullanarak oluşturacak ve düzenleyebileceksiniz. Mevcut standart metin reklamlar, genişletilmiş metin reklamlarla birlikte yayınlanmaya devam edecek.

Genişletilmiş metin reklamlar, özellikle de yeni reklam öğeleri yazıp test etmeye yatırım yapanlar için mükemmel sonuçlar sağlayabilir. Yeni genişletilmiş metin reklamlarınızla denemeler yapmak için lütfen bu ek zamanı değerlendirin.

Test ederek kaliteye odaklanın

Geçtiğimiz birkaç ay içinde metin reklamlara ilişkin pek çok veri inceledik. Elde ettiğimiz sonuç zaten bildiğimiz bir şeyin doğruluğunu onaylamış oldu: Reklam kalitesi önemlidir. Ekstra karakterler, performans sorunlarını tek başına çözemez. Ek başlık ve karakterlerin dikkatli bir şekilde hazırlanması ve ilgi çekici olması son derece önemlidir.

Bu amaçla, genişletilmiş metin reklam optimizasyonuna devam ederken aşağıdaki en iyi uygulamaları gözden geçirin:

       Genişletilmiş metin reklamlarınızın birden çok sürümünü test edin. Reklamlarınızdaki yeni alanı kullanarak farklı yaklaşımlar deneyin. Her reklam grubu için 3-5 yeni reklam hedefleyin.  Birden çok reklam öğesini test eden reklamverenler daha iyi performans elde ediyor.
         Testlerinizi başlıklara odaklayın. Başlıklar reklamlarınızın en önemli parçalarıdır. Neyse ki artık deneme yapmak için ekstra bir satırınız daha var.
         Standart metin reklamlarınızda başarılı olan öğeleri genişletilmiş metin reklamlarınıza da aktarın. Örneğin başarılı bir standart metin reklamında fiyatlandırmadan bahsediyor ya da araya anahtar kelime ekleme özelliğini kullanıyorsanız, bunları genişletilmiş metin reklamlara da taşıyın.
         Marka terimlerinde daha kısa başlıklar tercih edin. Bazen "Şirketinizin Adı - Resmi Site" bile yeterli olabilir. Size verilen tüm karakterleri kullanmak zorunda değilsiniz. Özellikle de çok fazla ek bilgiye ihtiyaç duyulmayan terimlerde daha kısa reklam metinleri test edin.
         Yeni sürümler tutarlı bir şekilde daha yüksek performans gösterene kadar standart metin reklamlarınızı yayınlamaya devam edin. Genişletilmiş metin reklamın daha fazla karaktere sahip olduğu için daha başarılı olacağı garanti değildir. Uzunluğu ne olursa olsun, en iyi performans gösteren reklamlarınızı yayınlamaya devam edin.
         Mevcut reklamlarınızı, daha uzun başlıklar kullanarak önceki başarılarına göre inceleyin. Özellikle de reklam geçmişte iyi performans göstermişse standart metin reklamdaki açıklama satırı 1'i, yeni başlık 2 bölümünüzde kullanabilirsiniz.

Genişletilmiş metin reklamlara sorunsuz geçiş

Dikkate almanız gereken bu ipuçlarının yanında kaçınmanız gereken bazı durumlardan da bahsetmemiz gerekiyor:

         Aynı genişletilmiş metin reklamı, birçok farklı reklam grubunda uygulamayın. Reklamlarınız kullanıcı aramalarına göre özelleştirilmelidir.
         Reklamın geri kalanını değiştirmeden rastgele yeni bir ikinci başlık eklemeyin.  Yapılan sorguyla alakalı ve reklam öğesinin geri kalanıyla uyumlu bir içerik ekleyin.
         Kullanıcı sorgusuyla alaka düzeyini yitirmiş genişletilmiş metin reklamlar yazmayın. Metin reklamlarınızda kullanıcı sorgularını göz önünde bulundurun.

Örnek sorgu: Üniversite finansmanı hakkında makaleler
Kullanıcı sorgusuyla uyumlu olmayan reklam (daha iyi yazılmış olsa bile)
Kullanıcı sorgusuna odaklanan reklam         Ürününüzün ilgi çektiği kanıtlanmış belirli avantaj veya özelliklerini eklemeyi unutmayın. Yeni biçimde nelerin işe yaradığını öğrenmek için tüm avantajlarınızı test edin.

Ek kaynaklar

Genişletilmiş metin reklamlar hakkında bilgi edinme aşamasındaysanız, etkili reklamlar oluşturmak için en iyi uygulamalarımıza göz atın.

Önümüzdeki günlerde, hem standart hem de genişletilmiş pek çok harika ve kullanıcı dostu metin reklamı oluşturmanız dileğiyle.

Posted:
Hazırlayan: Sridhar Ramaswamy, Kıdemli Başkan Yardımcısı, Reklamlar ve Ticaret
Yayınlayan: Efe Kandemir, Adwords Uzmanı

13 yıl önce Google'da çalışmaya başladığımda, çevrimiçi reklamların yalnızca tıklama ya da satın almayla sonuçlanması durumunda etkili olduğu fikrine dayanarak ürünler tasarlayan bir reklam teknolojileri mühendisiydim. O zamanlar kulağa basit gelen bu fikir, şimdi markaların tüketicilerle bağlantı kurma şeklinde devrim yaratıyor.
Bugün endüstrimiz bir başka devrime daha uyum sağlıyor ve bunu, her gün nereye gidersek gidelim yanımızda taşıdığımız ufacık bir cihaza, yani telefonlarımıza borçluyuz. Bir yere gitmek, bir şey izlemek veya satın almak istediğimizde (ister en iyi otel fiyatını bulmak ister mükemmel arabayı satın almak olsun) yardım almak için hemen mobil cihazlarımıza sarılıyoruz. Günde milyarlarca kez, istediğimiz şeyi Google, YouTube, Haritalar ve Play'de buluyoruz. Bu sabah Almanya'nın Köln şehrinde gerçekleştirilen dijital konferans dmexco'da, önemli anlarda gereken yerde olmanızı sağlayarak doğru tüketicileri istedikleri zamanda istedikleri şeylerle buluşturmanıza yardımcı olacak iki reklam yeniliğini tanıttım.
Yüklemenin ötesine geçin ve en değerli müşterilerinizi bulun
Mobil cihazlarda yaygın olarak bulunan uygulamalar, tüketiciler için giderek daha da önem kazanan bir temas noktasıdır. Bugüne kadar geliştiriciler ve reklamverenler AdWords ile 3 milyardan fazla uygulama indirme sayısı elde etti.1 Çoğunuz, kullanıcılarınızla bağlantı kurabileceğiniz yaratıcı yolları öğrenmek için dünyanın dört bir yanından buraya geldi ve sizlerle böyle bir amaç için birlikte olmak işimin en güzel yanı. Uygulamanızla etkileşim kuran kullanıcıların işletmeniz için en önemli kullanıcılar olduğunu sıklıkla duyuyorum. Burada yalnızca yükleme sayısını artırmaktan değil, aynı zamanda bir oyunda belli bir seviyeye ulaşmak veya bir satın alma işlemini tamamlamak gibi uygulamalarınız içinde değerli işlemler yapılmasını sağlamaktan da bahsediyoruz. İşte bu zorluğu çözmek için yola çıktık.
Bu sabah dmexco'da, tüm reklamverenlerin global olarak erişebileceği yeni nesil Evrensel Uygulama Kampanyaları'nı tanıttım. Google Arama, Play, YouTube ve Google Görüntülü Reklam Ağı'ndaki milyonlarca site ve uygulamada, Evrensel Uygulama Kampanyaları artık belirlediğiniz işletme hedeflerinize göre sizin için en önemli müşterileri bulmanıza yardımcı olabilir.
Popüler bir otel arama uygulaması olan trivago, Evrensel Uygulama Kampanyaları'nın bu yeni sürümünü ilk test edenlerden biri oldu. Gezginlerin mükemmel otel odasını bulmalarına yardımcı olmaya son derece önem veren marka, bir fiyat üzerine dokunan kullanıcıların sonraki adıma gitme, yani rezervasyon yapma olasılığının daha yüksek olduğunu biliyor. 
 Yüklemeden otel odası fiyatı görüntülemeye kadar uzanan kullanıcı yolculuğu örneği

trivago gibi, siz de optimize etmek istediğiniz uygulama içi etkinlikleri seçebilir (fiyata dokunmak veya seviye 10'a ulaşmak vb.) ve bu etkinlikleri ölçmek için üçüncü taraf ölçüm iş ortaklarını veya Firebase Analytics gibi Google'ın uygulama ölçüm çözümlerini kullanabilirsiniz. Uygulama içi etkinlikleriniz AdWords içinde tanımlandıktan sonra analitik çözümünüzü ekleyip yükleme başına maliyetinizi belirlediğinizde, Google makine öğrenimi algoritmamızı çalıştırır. Evrensel Uygulama Kampanyaları, Google’ın en büyük mülklerinde doğru fiyatla en değerli kullanıcılarınıza ulaşabilmeniz için reklamlarınızı sürekli olarak hassaslaştırmak amacıyla sonsuz sayıda sinyali gerçek zamanlı olarak değerlendirir. Kullanıcılar reklamlarınızla etkileşim kurdukça en değerli kullanıcıları nerede bulduğunuzu öğreniriz. Örneğin otel fiyatlarına en çok dokunan kullanıcıların YouTube'da seyahat vlog'ları izleyen kullanıcılar olduğunu öğrenebiliriz. Böylece, reklamlarınızı bu tür YouTube kanallarında daha çok gösteririz.
Evrensel Uygulama Kampanyaları trivago'da, oda rezervasyonu yapmak için uygulama içi otel fiyatlarını tıklama olasılığı daha yüksek kullanıcıları bulmada başarılı oldu. Sonuç olarak, seyahat markası hem Android hem iOS cihazlarda işletmesi için %20 daha değerli müşteriler elde etti.
Bu, Google'ın uygulama işinizi büyütmenize nasıl yardımcı olabileceği konusunda önemli bir değişiklik. Artık yalnızca yükleme sayısına odaklanmıyoruz, aynı zamanda kullanıcıları da dinliyoruz. Evrensel Uygulama Kampanyaları ile hedefimiz, geliştirirken çok çaba sarf ettiğiniz uygulamalar için kullanıcı etkileşimi ve değer sağlamak.
Eylem için TrueView ile düşünceyi eyleme dönüştürün
Mobil devrim yalnızca uygulamalarla arama veya etkileşim kurma şeklimizi değiştirmekle kalmadı, neredeyse tüm medya türleriyle etkileşim şeklimizi de değiştirdi. Bunu en iyi kullanıcıların video izleme şekillerine bakarak anlayabiliriz. Aslında bunu YouTube'da her gün görüyoruz.
Yakın zamanda yapılan bir çalışmada, ABD'de 18 ile 54 yaş arasındaki yetişkinlerin %47'si satın alma kararı verirken ayda en az bir kez YouTube'dan yardım aldığını belirtmiştir. Bu, her ay tahmini 70 milyon kullanıcının satın alma konusunda yardım almak için YouTube'a başvurduğu anlamına gelir.2 Satın alma niyetinin güçlü olduğu bu anlar, markaların önemli zamanlarda tüketicilerle bağlantı kurmaları için bir fırsattır. İşte bu nedenle tüketicilerin düşünme sürecinden satın alma aşamasına geçişlerini kolaylaştırma görevini biz üstlendik.
Geçtiğimiz birkaç yılda, videoların performans pazarlamacılarına değer sağlama şeklini değiştirmek için TrueView biçimimizi geliştirdik. Uygulama tanıtımı için TrueView ve alışveriş için TrueView, markaların doğrudan YouTube'dan indirme ve satın alma sayısını son derece kolay bir şekilde artırmasını sağlıyor. Peki fiyat teklifi isteme, otel rezervasyonu yapma, bültene kaydolma veya test sürüşü randevusu alma gibi diğer dönüşüm türlerine sahip markalar ne olacak?
Bugün eylem için TrueView'u sunmaktan büyük heyecan duyuyorum: kullanıcıları işletmeniz için anlamlı, çevrimiçi eylemler gerçekleştirmeye teşvik eden yeni bir biçim.
 Eylem için TrueView örneği
Eylem için TrueView, videonuz yayınlanırken veya yayınlandıktan sonra, gereksinimlerinize göre uyarlanmış bir harekete geçirici mesaj göstererek video reklamınızı daha eyleme geçirebilir hale getirir. Bu harekete geçirici mesaj, size özgü bir kullanım örneğine göre uyarlanabilir: “Fiyat teklifi al” “Şimdi rezervasyon yap” veya “Kaydol” gibi. Kolayca ekleyebileceğiniz bir video eklentisi olduğundan, videonuzu etkileşimli bir kitleye göstererek elde edeceğiniz tüm avantajların yanı sıra performansı da artırabilirsiniz. Özellikle de finansal hizmetler, otomotiv veya seyahat gibi üzerinde çok düşünülen ürün veya hizmetler sunan markalar için avantajlıdır. Eylem için TrueView, randevu alma veya daha fazla bilgi isteme gibi eylemlerle müşterilerinizi satın alma yolunda ilerletmenize yardımcı olabilir. Bu yılın geriye kalan bölümünde, reklamverenlerle bu yeni biçimi test etmeye başlamak için sabırsızlanıyoruz.
Tüketiciler mobil cihazlara öncelik veren bir dünyada yaşadığından, markalar için dönüşümsel mobil deneyimler oluşturmanın önemi gitgide artıyor. Bunun her zaman kolay olmadığını biliyoruz ve Google olarak size yardım etmeye daima hazırız. Birçoğunuzun müşterileriniz için olağanüstü deneyimler sağladığını görmek son derece ilham vericiydi. dmexco'nun markaları tüketicilerle buluşturan bu ortak tutku ve yenilikçi ruhu ortaya çıkardığını düşünüyorum. Sizin gibi daha fazla kişiyle tanışmak ve bu muhteşem yolculuğa devam etmek için sabırsızlanıyorum.
1 Google Dahili Veriler, Global

2 Google / Ipsos Connect, YouTube Spor Programları İzleyicileri Anketi, ABD, Mart 2016 (n=1.500, 18-54 yaş)