AdWords reklamverenlerimizin sıklıkla karşılaştığı sorunlardan birinin kredi kartlarının reddedilmesi olduğunun farkındayız. Bu sebeple, bu sorunun olası sebeplerine ve çözüm için yapabileceklerinize kısaca göz atalım, ne dersiniz?

Kredi kartım neden reddedildi?

Öncelikle, kredi kartlarının onay ya da ret kararlarının Google tarafından değil, bankanız tarafından verildiğini vurgulamak istiyoruz. Çoğu durumda kredi kartınızın neden reddedildiğinin cevabını bankanız verecektir. Bu nedenle, bu tür durumlarda önce bankanızla irtibata geçmenizi tavsiye ediyoruz. Ancak, size bu konuda yardımcı olabilmek için, biz de, kredi kartlarının reddedilmesinin genel sebepleriyle ilgili bir liste hazırladık.

Sanal kart kullanıyorum, nelere dikkat etmeliyim?

Sanal kart kullanıyorsanız, otomatik limit sıfırlama seçeneğini iptal etmenizi ve limitinizi borcunuzun en az iki katı tutarında belirlemenizi öneriyoruz. Onay işleminden dolayı normal borcunuzdan daha fazla bakiye bulundurmanız tavsiye edilmektedir. Ayrıca, onay ile tahsilat işlemleri arasında zaman farkı olduğunu göz önünde bulundurup sanal kartınızın bakiyesini sıfırlamak için borcunuzun tamamen tahsil edilmesini beklemeniz gerekmektedir.

Reklamlarım askıya alındı, ne yapmalıyım?

Kredi kartınızın reddedilirse, reklamlarınızı ödeme sorunu çözülene kadar askıya alıyoruz. Bu durumda birkaç basit adımda reklamlarınızı kolayca yeniden etkin hale getirebilirsiniz.
Talimatları uyguladım, şimdi ne olacak?
Bankanızın kartınızı onaylaması, hesap bilgilerinizi güncellemeniz ve ödemenizin başarıyla işleme koyulmasını takiben, 24 saat içinde reklamlarınız otomatik olarak yayınlanmaya başlayacaktır.

Hepinize sorunsuz ve verimli bir reklamcılık deneyimi diliyoruz!