Bir önceki yazımızda kısaca bahsettiğimiz Google İçerik Ağı ile ilgili olarak blog okuyucularımızdan birçok e-posta aldık. Bu e-postalardan çıkardığımız sonuç, Google’da arama yapan kullanıcıların yanı sıra, asıl olarak, sunulan ürün veya hizmetle alakalı web sitelerini ziyaret edenlerin nasıl hedefleneceğinin öğrenilmek istendiği.

Önümüzdeki birkaç hafta boyunca, Google içerik ağını ayrıntılı olarak anlatan ve hedef kitlenize ulaşmak için İçerik Ağından nasıl yararlanacağınızla ilgili ipuçları veren bir yazı dizisi sunacağız. Ayrıca, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak yeni özellik ve araçlardan da söz edeceğiz.

Google içerik ağı, “PCWorld”, “mezun.com” gibi farklı hedef kitlelerine sahip teknoloji, eğitim, blog, haber veya forum siteleri gibi çeşitli web sitelerinden oluşur.

Bu sitelerin hepsi bir arada, herhangi bir Internet portalı veya ağından daha fazla müşteriye ulaşır. Reklamlarınızı Google içerik ağında yayınlayarak, hitap ettiğiniz hedef kitlenizi genişletebilir ve sunduğunuz ürün veya hizmetinizle ilgili web sitelerini halihazırda her gün ziyaret eden potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Yazı dizimiz boyunca, içerik ağında reklam yayınlamaya nasıl başlayacağınız ve reklamlarınızın potansiyel müşterilerinize ulaşmasını sağlamak için dikkate almanız gerekenler üzerinde duracağız. Ayrıca, reklamlarınızın performansını ölçme ve daha iyi geri dönüşüm alabilmeniz için, hangi web sitelerini tercih etmeniz gerektiği konusunda önerilerde bulunacağız. Aynı şekilde, metin reklamlarının yanı sıra işletme sahipleri için yeni bir başlangıç oluşturabilecek görsel reklamları oluşturmaktan da bahsedeceğiz.

Bu sırada, zaten bir AdWords reklamvereni iseniz ve içerik ağı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız burayı tıklayabilirsiniz. Henüz bir AdWords reklamvereni değilseniz ancak AdWords ile reklam vermeyi düşünüyorsanız, bu bağlantıyı tıklayarak hemen başlayabilirsiniz.