Google içerik ağı ile ilgili önceki yazılarımızda, müşterilerinizin çevrimiçi gerçekleştirebileceği çok çeşitli etkinliklerden ve içeriğe dayalı hedefleme teknolojimizin, alakalı sitelerdeki potansiyel müşterilerinize ulaşmada nasıl yardımcı olabileceğinden bahsetmiştik. Bugün, içerik ağındaki reklamlarınızın maliyetini kontrol etme ile ilgili konuşacağız.

Esnek ve Dinamik Fiyatlandırma

İçerik ağında, ne kadar ödeme yapacağınızı her zaman kontrolünüz altında tutabilirsiniz. Tıklamalar ve dönüşümler (diğer bir deyişle, satış veya potansiyel satış) gibi daha doğrudan yanıt odaklı hedefler için, tıklama başına maliyet (TBM) fiyatlandırmasını seçerek, yalnızca kullanıcılar reklamlarınızı tıkladığında ödeme yapabilirsiniz. Reklam gösterimlerini en üst düzeye çıkarmak veya markanızın görünürlüğünü artırmak gibi marka tanıtımı odaklı hedefleriniz varsa, bin gösterim başı maliyet (BGBM) fiyatlandırmasını seçerek, reklamınızın aldığı her 1000 gösterim için ödeme yapabilirsiniz. Teklifinizi verdikten sonra, benzersiz AdWords fiyatlandırma sistemi, hiçbir zaman gereğinden fazla ödeme yapmamanızı şu şekilde sağlar: Reklam açık artırmasını kazandığınızda, teklif ettiğiniz tutar otomatik olarak azalacağından, söz konusu sayfadaki reklam konumunuzu korumak için gereken en düşük tutardan en çok iki kuruş daha fazla ödersiniz.

İçerik Ağı Teklifleri

İçerik ağındaki diğer bir önemli fiyatlandırma özelliği de içerik ağı teklifleridir. İçerik ağı tekliflerinde, reklamınız bir içerik ağı sayfasında gösterildiğinde farklı bir ücret ödemeyi seçebilirsiniz. İçerik ağından daha iyi potansiyel satış elde ettiğinizi saptarsanız, içerik ağı tekliflerini, reklam yatırımınızı uygun yerlere aktaracak şekilde kullanabilirsiniz.

Akıllı Fiyatlandırma

İçerik ağı tekliflerini etkinleştirmeseniz bile, AdWords akıllı fiyatlandırma özelliği, paranız karşılığında en iyi değeri elde etmenize yine yardımcı olacaktır. Akıllı fiyatlandırmada Google, belirli içerik ağı sayfalarının maksimum TBM tekliflerini, bu sayfaların sizin için potansiyel satış sağlama olasılığına dayanarak, otomatik olarak azaltacaktır. Bu yine, sistemimizin, reklam bütçenizi size en yüksek yatırım getirisi sağlayan yerlere yönlendirdiği anlamına gelir.

Ödemelerinizde Tam Kontrol!

Bu teklif yönetimi ve maliyet kontrolü araçları bir arada kullanıldığında, reklam harcamalarınızdan en yüksek getiriyi ve en iyi sonuçları elde etmenizi sağlamaya yardımcı olabilir.

Bir sonraki bölümde, metin, resim veya video reklamlar gibi mesajınızı kullanıcılara iletme yöntemleri üzerinde duracağız. Yakında görüşmek üzere!