AdWords hesabınızdaki önemli değişiklikleri aramak yerine, hesabınızda önemli değişiklikler olduğu zaman bu değişiklikleri anında öğrenmek istemez miydiniz? Bugün ki yazımızda, yeni arayüzde bulunan Özel Uyarıları ele alacağız.

Özel Uyarılar, hesabınızda önemli değişiklikler olduğu zaman bunları size bildirerek, hesabınızın performansını yakından izlemenize yardımcı olur. Örneğin, yüksek teklif verdiğiniz anahtar kelimelerinizin gösterim sayısında belirgin artışlar olduğunu öğrenmek için hesabınızda 'Özel Uyarılar' oluşturabilirsiniz.

Özel Uyarı Oluşturma

Takip etmek istediğiniz anahtar kelime için Özel Uyarı oluşturmak için, 'Kampanya' > 'Reklam Grubu' > 'Anahtar Kelime' sekmesi > 'Diğer İşlemler' > 'Özel Uyarı' oluştur tıklamanız yeterlidir.

(Resmi büyütmek için tıklayınız.)

Örneğin, bir kampanyanın bütçesinin bitiş zamanı yaklaştığında veya bir reklam grubundaki gösterimlerin bir önceki güne göre %20'den fazla arttığı zaman, bunun size bildirilmesini istediğinizi varsayalım. Bunu size bildirecek bir uyarıyı kolayca yukarıdaki adımları takip ederek tanımlayabilirsiniz.

Özel Uyarı Alma

Hesabınızda bir Özel Uyarı oluşturduğunz zaman, AdWords değişiklikleri izlemeye başlayacak ve sizi hesabınızın performansı hakkında bilgilendirecektir. Özel Uyarıları, hesabınızın üst tarafındaki 'Mesajlar' bölümünde görebilirsiniz. İstediğiniz zaman, hesabınızın üst kısmında görünen bu mesajları yok sayabilir veya 'Görüntüle'yi tıklayarak, hesabınızda özel uyarı oluşturduğunuz kısımları görebilirsiniz.

Ayrıca, AdWords hesabınızda e-posta bildirimi oluşturduysanız, hesabınıza giriş bile yapmadan, bu uyarıları e-posta olarak alırsınız. Hesabınızın 'Bildirim Tercihlerini' düzenlemek için, 'Hesabım' > 'Bildirim Tercihleri' > 'Düzenle'yi tıklayın. AdWords hesabınızda meydana gelen önemli değişiklikler size, e-posta veya cep telefonu mesajı olarak bildirilmesi için hesabınızın 'Bildirim Tercihlerini' düzenlemenizi öneririz.

Özel uyarılarınızı yönetme

Oluşturduğunuz uyarıları yeniden düzenlemek ve yönetmek için, 'Diğer İşlemler' menüsünün altında, 'Özel Uyarıları Yönet'i seçin. Özel Uyarılarınızı yönetirken, bir uyarıyı duraklatmak veya silmek gibi bir dizi değişiklik yapabilirsiniz. Ayrıca, yerinde düzenleme özelliğini kullanarak bir uyarının ayarlarını anında değiştirebilirsiniz. Son olarak, belirli bir uyarı için e-posta bildirimini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Özel uyarılar, yeni AdWords arayüzünün en beğenilen özelliklerinden biri. Hesabınızı yakından izlemek istiyorsanız, AdWords'ün bunu sizin için yapabileceğini unutmayın. AdWords yeni arayüzü hakkında daha fazla bilgi almak için burayı tıklayınız.

Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.