Reklamverenlerimiz istedikleri zaman, AdWords faturalarına hesapları içerisinden anında ulaşabilirler. AdWords hesabınıza ait bütün güncel ve geçmiş faturalarınızın hepsini 'Faturalandırma' > ' Faturalandırma Özeti' sekmesi altında görebilir ve anında yazdırabilirsiniz.

Faturalarınızı nasıl yazdıracağınızı öğrenmek için burayı tıklayın. Faturalarınız güvenlik nedeni ile e-posta yoluyla veya posta yoluyla adresinize gönderilmemektedir.

Faturalarınızın geçerliliği

Faturalarınızı muhasebenize işlerken, unutmamanız gereken, faturalarınızın Google Ireland Ltd. tarafından kesildiğidir. Google Ireland Ltd.'nin Türkiye dışında bulunan ve yurtdışına hizmet veren bir şirkettir. İnternet üzerinde aldığınız faturalarınızın Türkiye'de kesilen standart faturalardan farklı olduğunu görebilirsiniz. Ancak, bu durum sizi faturalarınızın geçerliliği hakkında yanıltmasın. İnternet üzerinden aldığınız AdWords faturalarınız kanunen geçerlidir ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığınca alınan karar gereğince kabul edilmektedir.

Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan alınan 15 Aralık 2004 tarihli ve GEL.0.29/2920-228-48-60202 sayılı yazıya göre, İnternet yoluyla yurtdışından alınan bir hizmet için alınan tüm çevrimiçi (İnternet üzerinden alınan) faturalar, kredi kartı fişleri veya banka havalesi makbuzları gibi yapılan ödemeyi gösterir belgelerle birlikte ibraz edildiği sürece geçerli ve yasaldır. İnternet üzerinden aldığınızı AdWords faturalarınızı muhasebenize işleyebilirsiniz.

Faturalandırma işlemeleri ile ilgili detayli bilgi için Öğrenim Merkezi sayfamızı buradan ziyaret ediniz.

Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.