Bu yılbaşı sezonunda AdWords reklamlarınızla en büyük başarıyı elde edebilmeniz için, online alışveriş yapan kitleyi hedeflerken faydalı bulabileceğiniz bazı ipuçları hazırladık.

Yılbaşı Optimizasyon İpuçları:

Yılbaşına özel bir reklam metni ekleyin

Eğer daha önce yılbaşına özel bir reklam metni kullanmadıysanız ve etkisinin nasıl olacağını test etmek istiyorsanız, yılbaşına özel reklam metninizi varolan reklam metinlerinize ekleyerek dönüşümlü şekilde çıkmasını sağlayabilirsiniz. Yüksek Tıklama Oranına sahip reklam metinleri daha sık çıkmaya başlayacaktır.

Reklam metninize indirim veya ücretsiz hediye gibi kampanyalarınızı ekleyin

Online müşterilerinizi hedeflemek için reklam metinlerinizi özelleştirin ve dönemsel kampanyalarınızdan, ücretsiz hediyelerden veya indirim oranlarınızdan bahsedin.

Doğru açılış sayfasını seçin

Ziyaretçiyi, reklamınızda bahsettiğiniz promosyon veya ürünün bulunduğu sayfaya yönlendirin.

Hızlı ve etkin teslimatı vurgulayın
Yılbaşı için online alışveriş yapan kitleyi hedeflerken "Bedava Teslimat", "24 Satte Teslimat", "Ertesi Gün Teslimat Garantisi" gibi hızlı ve etkin teslimat garantisini vurgulayın.

Alışveriş yapan kitleyi doğru anahtar kelimelerle hedefleyin

Yılbaşı alışverişini online yapanları hedeflemek için "satın al" ve "satış" gibi kelimeleri, bunun yanında marka ve model isimlerini anahtar kelime olarak kullanın.

Günlük bütçenizi yükseltin

Yılbaşı sezonunun başlamasıyla web sitenize gelen trafikte bir artış olduğunu görebilirsiniz. Reklamlarınızın, bu artan trafikte en yüksek gösterimi alması için günlük bütçenizi arttırmanızı öneririz.

Stratejik teklifler belirleyin

Trafik ve tıklamalarda bir artış olabileceği için, anahtar kelimelerinizin performansını yakından takip etmenizi ve TBM'lerinizi gerekli şekilde revize etmenizi öneririz. Örneğin, bir anahtar kelimenizin düşük bir konumda iyi dönüşüm elde ettiğini görebilir ve daha yüksek bir konum elde edebilmek için TBM teklifinizi yükseltmeyi düşünebilirsiniz. Böylece bu anahtar kelime ile daha yüksek bir dönüşüm oranı elde edebilirsiniz. Benzer şekilde, bir anahtar kelimenizin iyi dönüşüm elde etmediğini farkederseniz bu anahtar kelimenizi optimize ederek alakasını ve Kalite Puanını iyileştirmeyi deneyebilirsiniz.

Reklamlarınızda tüm ürünlerinizin/hizmetlerinizin yer aldığından emin olun

Hesabınızı gözden geçirerek, bu dönemsel arama artışından faydalanmak için, daha önce durdurmuş olabileceğiniz Reklam Gruplarınız veya Kampanyalarınızı kontrol edin. Önümüzdeki yılbaşı sezonu tüm ürün veya hizmetlerinizin reklamını vermeye başlamanın en doğru zamanı.

Aslıhan Ulutaş, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.