AdWords üzerinde gerçekleştirdiğimiz iyileştirmelerden sonra, Anahtar Kelime Aracı ve Yerleşim Aracı'nı güncelleyerek yeni beta sürümlerini reklamverenlerin kullanımına sunduk. Bu araçların temel işlevlerini koruduk ve sizin için daha yararlı olmalarını sağlayacak bazı yeni özellikler ekledik.

Güncellenen Anahtar Kelime Aracı (beta)

Anahtar Kelime Aracı'nın bu yeni sürümünde, Anahtar Kelime Aracı ile Arama Tabanlı Anahtar Kelime Aracı'nın özellikleri bir araya getirilmiştir. Bu, girdiğiniz anahtar kelimeleri, web sitesi içeriğinizi ve kullanıcı aramalarını temel alan anahtar kelime fikirlerini tek bir yerden alabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, şimdi anahtar kelimeye göre, web sitesine/URL'ye göre arama yapabilir veya bu aramaları ayrı ayrı yapmak yerine ikisini bir arada gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, bir anahtar kelimeye ilişkin tüm eşleme türlerini aynı anda görebilir ve her eşleme türüne ilişkin istatistikleri karşılaştırabilirsiniz. Anahtar kelime listeniz son haline geldiğinde, tablodaki tüm anahtar kelime sonuçlarını veya yalnızca seçtiğiniz anahtar kelimeleri indirebilirsiniz.

(Resmi büyütmek için tıklayın)

Güncellenen Yerleşim Aracı (beta)

Güncellenen Anahtar Kelime Aracı'yla yaptığınız gibi, güncellenen Yerleşim Aracı'nı kullanarak yerleşimleri anahtar kelime, web sitesi/URL veya her ikisine göre arayabilirsiniz. Örneğin, yalnızca youtube.com'da bulunan ve aynı zamanda video yerleşimleri olan yerleşimleri arayabilirsiniz. Gelişmiş Seçenekler bölümünde, yerleşimlere, Ülke veya Dil, Günlük Gösterimler, Dahil Olan Reklam Boyutları (içerik yayıncısının kullanıma açık yerleşimleri için sunduğu boyutlar) ve demografik seçeneklere göre de filtre uygulayabilirsiniz.


(Resmi büyütmek için tıklayın)

Güncellenen Anahtar Kelime Aracı'na, mevcut Anahtar Kelime Aracı'nda bulunan bağlantıdan erişebilirsiniz. Güncellenen Yerleşim Aracı'na, Fırsatlar sekmesine gidip, Araçlar panelindeki "Diğer Araçlar" seçeneğini tıklayarak erişebilirsiniz. Burada, güncellenen Yerleşim Aracı'na ilişkin bağlantıyı görmeniz gerekir.

Bu bağlantıları, önümüzdeki birkaç hafta içinde sunacağız. Bu bağlantıları hesabınızda görürseniz, bu araçların yeni sürümlerini denemenizi öneririz.

Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.