Bugünkü yazımızda, AdWords hakkında merak edilen bazı konuları sizinle paylaşacağız. Google İçerik ağı fırsatlarını nasıl kullanacağınızı, kalite puanınızın AdWords reklamlarınıza etkisi, AdWords sistemi ve maliyetler, AdWords başarı hikayeleri, eğitim ve destek kaynakları hakkında merak ettiklerinizi açıklayacağız.

1. Google İçerik Ağı ve Araçları

Google İçerik ağı marka bilinirliğini arttırmak için harika fırsatlar sunar. Google, İçerik Ağı'nda başarılı olmanız için size kullanımı ücretsiz araçlar, eğitim kaynakları ve optimizasyon ipuçları sunar. Kullanımı ücretsiz olan Görüntülü Reklam Oluşturma aracı sayesinde bir kaç dakikada resim reklam oluşturabilirsiniz. İçerik Ağı'nin en önemli avantajlarından bir tanesi, farklı reklam biçimlerinizi kullanabilmenizdir. (Metin reklamlar, Resim reklamlar, Video reklamlar ve Flash reklamlar). İçerik Ağı'nda başarılı olmak için en iyi uygulamaları takip etmenizi öneririz.

2. Kalite Puanı Etkisi

Başarılı bir reklam kampanyasına sahip olmanın altın kurallarından bir tanesi güçlü bir Kalite Puanına sahip olmaktır. Kalite Puanınızı arttırarak maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Kalite Puanını arttırmak ile ilgili yazımızı okumak için burayı tıklayın.

3. AdWords Maliyetleri

AdWords sistemi nasıl çalışır, reklam bütçenize nasıl karar vermelisiniz ve başarılı olmak için nasıl teklif vermelisiniz. AdWords maliyetleri hakkındaki sorularınız için burayı tıklayınız. AdWords yatırımlarınızdan en yüksek getiriyi elde etmeniz için reklamcılık hedeflerinizi belirlemelisiniz. Reklamcılık hedefleriniz, marka bilinirliğinizi arttırmak, sitenize daha fazla trafik çekmek, satışlarınızı arttırmak olabilir. Yatırım gelirleriniz için bütçenizi yönetin ve yatırım gelirleriniz için tıklama başı teklif verin yazılarımıza okumanızı öneririz.

4. Eğitim Kaynakları

AdWords uzmanlarımızca hazırlanan Online AdWords Seminerleri, ücretsiz seminer sağlamakla birlikte AdWords ile uzun vadede başarıyı yakalamanıza yardımcı olur. Google AdWords Reklamcılık programıyla ilgili derslere Öğrenim Merkezimizden ulaşabilirsiniz. AdWords hakkında daha fazla bilgi için AdWords Yardım Merkezimizi kullanabilirsiniz.

5. AdWords Destek Kaynakları

AdWords hesabınızda merak ettiğiniz bir sorunuz olduğu zaman, istediğiniz zaman AdWords Destek Ekibi ile irtibata geçebilirsiniz. Acil AdWords Yardım listesi sayfamızdan ekibimize nasıl ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.