Google Analytics, kullanıcıların sitenizi nasıl bulduğunu, sitenizde nasıl gezindiğini ve ziyaretçilere daha iyi bir deneyim sunmak için neler yapabileceğinizi gösterir.

Bu bilgiler ile, web sitenizin yatırım getirisini ve dönüşümleri artırabilir ve web'de daha çok para kazanabilirsiniz. Google Analytics tamamen ücretsizdir! Google Analytics'e www.google.com.tr/analytics adresindeki ana sayfayı ziyaret ederek kaydolabilirsiniz.


Google Analytics size ziyaretçilerin sitenizi nasıl bulduğunu ve sitenizle nasıl etkileşim kurduklarını gösterir. Tek tek reklamlarınızdan, anahtar kelimelerinizden, arama motorlarından ve e-postalardan yönlendirilen ziyaretçilerin davranışlarını ve kârlılığını karşılaştırabilir ve sitenizin içeriğini ve tasarımını nasıl daha iyi hale getirebileceğiniz konusunda değerli bilgiler kazanırsınız. Siteniz ister büyük ister küçük olsun, sitenize gerek ödenmeyen aramalardan, gerekse ortak sitelerden AdWords'ten veya başka tıklama-başı-maliyet programlarından ne kadar çok trafik yönlendirirseniz yönlendirin, Google Analytics tamamını tıklamadan dönüşüme varıncaya dek izler.

Google Analytics ürün özellikleri, AdWords kullanıcıları için, Google Analytics sizlere tüm kampanyalarınızın maliyet verilerini izleyerek ve bu verileri sayfa sayfa dönüşüm bilgileriyle birleştirerek yatırım getirinizi artırmak için kullanabileceğiniz harekete geçirici bilgiler sağlar.

Google Analytics, AdWords kampanyalarınızın etkinliğini izleyebilmeniz için AdWords maliyet verilerinizi otomatik olarak içe aktarır; hiç çaba harcamadan anahtar kelime ve kampanya dönüşüm oranlarınızı izleyebilmeniz için AdWords hedef URL'lerinizi otomatik olarak etiketler! Google Analytics nasıl kurulduğu ile ilgili adımlar için Yardım Kılavuzumuzu kullanın.

Google Analytics eğitimlerine katılarak, ürün hakkındaki bilginizi arttırabilir ve reklam kampanlarınızın performansını geliştirebilirsiniz. Ayrıca, Google'ın dünya çapındaki Yetkili Danışmanlar ağıyla çalışmak, yapabileceğiniz en makul yatırımlardan biridir. Google Analytics Türkiye Yetkili Danışmanları, Google Analytics, Web Sitesi Optimize Edici ve Urchin Yazılımı gibi konularda uzmanlaşmıştır. Yetkili Danışman olmak için gerekli adımları bu sayfada bulabilirsiniz. Google Analytics hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.

Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.