Kısa bir süre önce, iPhone, Android veya Palm Pre gibi tam işlevli İnternet tarayıcılarına sahip mobil cihazlarda gösterilen yerel reklamlar için yeni tıkla ve ara telefon numaraları özelliğinin duyurusunu Inside AdWords Blog'umuzda yapmıştık.

Bu hafta, aynı tıkla ve ara avantajlarını telefon uzantıları üzerinden ulusal reklamverenlere sunmaya başlıyoruz. Telefon uzantıları, kullanıcının bulunduğu yerden bağımsız olarak, reklamınız her tetiklendiğinde gösterilecek bir telefon numarası eklemenize olanak tanır. Numaranız mevcut veya yeni kampanyalardaki reklam metinlerinin son satırı olarak görünür. Müşterileriniz bu sayede doğrudan reklamda görünen telefon numarasını arayarak işletmenizle bağlantı kurabilir. Bu, özellikle müşterilerin sorularıyla ilgilenen bir çağrı merkeziniz olduğunda faydalı bir özelliktir.(Resmi tam boyutlarıyla görmek için tıklayın.)

İşletmenizin yurtiçi telefon numarasını tam işlevli tarayıcılara sahip mobil cihazlarda göstermek için aşağıdaki iki adımı izleyin:

1. Telefon uzantılarını ayarlayın ve işletmenizin telefon numarasını ekleyin. Böylece müşteriler, işletmenizi doğrudan reklamınızı tıklayarak arayabilir.


(Resmi tam boyutlarıyla görmek için tıklayın)

2. Kampanya ayarlarınızda, iPhone'larda ve tam işlevli İnternet tarayıcılarına sahip diğer mobil cihazlarda reklamlarınızı gösterme seçeneğini belirttiğinizden emin olun.


(Resmi tam boyutlarıyla görmek için tıklayın)

AdWords'teki Kampanyalar sayfasında, her bir anahtar kelime, reklam grubu veya kampanya için
kaç arama aldığınızı görebilirsiniz. Kampanyalar sayfasındaki Kampanyalar, Reklam grupları veya Anahtar kelimeler sekmelerinde, istatistikler tablosunun üst kısmında bulunan "Bölümlere ayır" düğmesini tıklayın. Hangi tıklamaların web sitenizi ziyaretle veya telefon aramalarıyla sonuçlandığını görmek için "Tıklama Türü"nü seçin.


AdWords Yardım Merkezi'ni ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.