Akıllı telefonunuz birden çılgın gibi yanıp sönmeye ve ses çıkarmaya mı başladı? Bu sizi endişelendirmesin. Telefonunuz, Google AdWords'ü Android ve iPhone telefonlara yönelik yeni mobil arayüzünün Türkçe olarak kullanılabiliyor olması nedeni ile heyecanlanmış olmalı! Artık mobil cihazlar için AdWords'ü kullanabilirsiniz. AdWords hesabınızı mobil cihazlardan nasıl takip edeceğinizi öğrenmek için burayı tıklayın.

Mobil cihazlar için AdWords, önemli uyarılarınıza ve istatistiklerinize kolay erişim olanağı tanıyarak, hareket halinde olduğunuzda bile performansınızla ilgili genel bilgileri görüntülemenizi ve hızla değişiklikler yapmanızı sağlar.

Mobil cihazlar için AdWords'ü kullanmadan önce, hesabınıza masaüstü bilgisayarınızdan giriş yapıp yakından izlemek istediğiniz bölümleri seçerek deneyiminizi özelleştirebilirsiniz. Hesabınızla ilgili önemli olaylar (kampanyanızın günlük bütçesinin %90'ına ulaşması veya trafiğin önceki haftaya göre belirgin şekilde düşmesi gibi) için özel uyarılar ve en önemli anahtar kelimeleriniz ile kampanyalarınızı işaretlemek için kaydedilmiş filtreler ayarlayın. Daha sonra, bu filtreleri ve uyarıları, Mobil cihazlar için AdWords ana sayfanızda görebilirsiniz.

Mobil cihazlar için AdWords'ü, hesabınızla ilgili temel bilgilere hızlı bir şekilde erişebilmenize yardımcı olmak amacıyla oluşturduk. Bunun için de, mobil uygulama aracılığıyla kampanyalarınızı ve anahtar kelimelerinizi görmenizi ve temel düzenlemeleri yapmanızı sağlamaya odaklandık. Hesabınızın reklamlar veya kampanya ayarları gibi diğer bölümlerine erişmeniz gerekirse, ekranın alt kısmında bulunan bağlantıyı tıklayarak AdWords'ün masaüstü sürümüne geçebilirsiniz.

Geçtiğimiz haftalarda, bu mobil arayüzü İngilizce konuşan reklamverenlerle test ettik. Artık, hesabınızı yönetmek için kullandığınız dil ne olursa olsun, Mobil cihazlar için AdWords'e erişebileceğinizi bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. Sizin (ve çok sevdiğiniz akıllı telefonunuzun), nerede olursanız olun AdWords'e kolayca erişebilme olanağından memnun kalacağınızı umuyoruz.

Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.