AdWords Kampanya Denemeleri'ni (ACE) birkaç ay önce kullanıma sokmuştuk. Değişikliklerin anahtar kelimeleriniz, teklifleriniz, reklam gruplarınız ve yerleşimleriniz üzerindeki etkisini test etmeyi ve kesin bir şekilde ölçmeyi kolaylaştıran bu ücretsiz araçla yaptığınız testleri ve ölçümleri artık bizzat reklamlar için de yapabileceksiniz! ACE, AdWords trafiğinizin belirli bir yüzdesi üzerinde deneme amaçlı değişiklikler yapmanıza olanak verir. Deneme trafiğine ait istatistikleri kontrol trafiğinizle karşılaştırabilir ve size deneme amaçlı değişikliklerin performansınızı yükseltip yükseltmediğini güvenle söyleyen, istatistiksel açıdan anlamlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Neyi Test Edebilirim?

Hem metin reklamlar hem de görüntülü reklamlar üzerinde denemeler çalıştırabilirsiniz. Her biriyle test yapabileceğiniz bileşenlerden bazıları aşağıda belirtilmiştir:

Metin Reklamlar
• reklam metni
• başlıklar
• görünen URL'ler
• harekete geçirici mesajlar

Görüntülü Reklamlar
• resimler
• görünen URL'ler
• harekete geçirici mesajlar

Metin reklamları diğer metin reklamlarla, görüntülü reklamları ise diğer görüntülü reklamlarla karşılaştırarak test edebilirsiniz, ancak ACE daha fazlasını yapmanıza da olanak tanır. Reklamlarınız Google Görüntülü Reklam Ağı'na dahil edildiyse, metin reklamlarınızın performansını Görüntülü Reklam Ağı sitelerindeki görüntülü reklamlarınızın performansıyla karşılaştırabilirsiniz. Hesabınızda görüntülü reklamlar yoksa, AdWords'te bulunan görüntülü reklam oluşturucu (EN) ile kolayca oluşturabilirsiniz.

Peki, Reklam Rotasyonuyla İlgili Durum Nedir?

Daha önce, bir reklam grubu içindeki reklam varyasyonlarını test etmek için reklam rotasyonunu kullanmış olabilirsiniz. ACE ile reklam rotasyonu arasındaki temel fark, ACE'nin denemenizi çalıştırmak istediğiniz trafik yüzdesine karar verebilmenize olanak tanımasıdır. Bu da, hangi reklamların ne zaman gösterildiği konusunda size daha fazla kontrol verir. ACE, bütün bölümlerde, kampanyanızın ayarlar sekmesinde yaptığınız "optimize et" veya "dönüşümlü yayınla" reklam rotasyonu ayarlarına uygun hareket eder.

Daha Fazla Bilgi Edinin

Reklam denemelerinin ile ilgili daha fazla bilgi edinmek amacıyla diğer nasıl yapılır videolarımızı (EN) izleyebilir ve ek SSS'leri inceleyebilirsiniz.

Yararlı Denemeler Dileriz!

Google AdWords Ekibi