AdWords kullanıcıları olarak, AdWords'ün web sitenize trafik çekmek konusunda ne kadar etkili olabileceğini ve meraklı ziyaretçileri nasıl düzenli müşterilere dönüştürebileceğini biliyorsunuz. Ne var ki ortalama olarak, e-ticaret sitelerinin çoğu için dönüşüm oranı sadece %1 dolaylarındadır. Bu, ortalama bir e-ticaret sitesi için, siteye gelen ziyaretçilerin %99'unun hiçbir şey almadan ayrıldığı anlamına gelir.

Google AdSense, web sitesi sahiplerine sitelerinde alakalı reklamları görüntüleyerek kazanç elde etme fırsatı veren ücretsiz bir programdır. Bu %99'luk trafikten para kazanmak üzere AdSense'i kullanmak, beklenmedik bir kanaldan kazanç elde etmek için son derece etkili bir yol olabilir. Size sitenize yapıştırmanız için kısa bir kod veririz, reklamların nereye yerleştirileceğine karar verirsiniz, reklamları yayınlamaya başlarız ve kazanç elde edersiniz. (Google AdSense hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu videoyu izleyin!) (İNG)

DesignerApparel.com, iki ürünü birlikte kullanarak büyük başarı yakalamış olan bir AdWords ve AdSense müşterisidir. Designerapparel.com, tasarımcı imzalı kıyafetleri uygun fiyatlarla sunan lüks bir e-ticaret sitesidir. İçerik için AdSense ile Arama için AdSense'i uygulayıp, özel olarak sitelerindeki belirli sayfaları hedeflediler. Ne tür reklamların gösterileceği tamamen DesignerApparel'ın kontrolündeydi.


DesignerApparel.com'un sahibi olan MyPerfectSale.com'un Müdürü Dominic Ang, “AdSense'in AdWords YG'lerinin temel bir bileşeni haline geldiğini” belirtiyor. “Diğer e-ticaret siteleri gibi, yamyamlık etkisi olasılığı başlangıçta bizi de kaygılandırdı. Ancak, testlerimiz ve AdSense’in kapsamlı rakip filtrelerini kullanmamız sayesinde, AdSense için sayfa sonu veya çıkış sayfaları gibi belirli yerleri kullanmanın, asıl e-ticaret kazancımızda hiçbir kayba yol açmaksızın önemli miktarda ek kazanç sağlayabileceğini anladık. Son iki yılda AdSense kazancımızda %600'ün üzerinde bir artış oldu. Bu artış, bir yandan tutarlı ve pozitif YG'yi sürdürürken diğer yandan AdWords'e daha çok yatırım yapmamızı sağladı. AdSense kazancımızı, AdWords yatırım maliyetimizde kısmi fakat hızlı bir indirim olarak görüyoruz.”

İkna olmak için daha fazlasına ihtiyacınız varsa, aşağıda AdSense hakkında bazı ek bilgiler sunulmuştur.
Kazanç elde edersiniz. Size ödeme yaparız! Bu kadar basit!
Kontrol sizdedir. Gösterilen reklamların boyutu, yeri ve kategorisi tamamen sizin kontrolünüzdedir.
Risk ve yükümlülük bulunmaz. Program size uygun değilse, kaldırabilirsiniz. Darılmayacağımıza söz veriyoruz!


Google AdSense hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın (İNG) veya en son haberlere ve ipuçlarına ulaşmak için http://adsense-tr.blogspot.com adresindeki faydalı blogumuzu ziyaret edin.

Catherine Downes, AdSense Uzmanı