Bugün, Google İş Ortağı Arama'da, hesap yönetim desteği arayan reklamverenlerin bir olası satış formu doldurarak sertifikalı iş ortaklarıyla doğrudan iletişim başlatmasını ve sertifikalı iş ortaklarının gelen sorguları kolayca incelemesini ve yanıtlamasını sağlayan yeni bir işlevi kullanıma sunduk. Bu değişikliği, hem reklamverenler hem de sertifikalı iş ortaklarından, müşterileri sorgulamaya ilişkin talep işlemlerinin yanı sıra olası satış yönetiminin de geliştirilmesi yönünde aldığımız geri bildirimlere yanıt olarak gerçekleştiriyoruz.

Google İş Ortağı Arama Nisan 2009'da ilk olarak kullanıma sunulduğunda, bir iş ortağı girişi bulup o şirketle bağlantı kurmak isterseniz, iletişim bilgilerine ulaşmak için doğrudan şirketin sitesine gitmeniz gerekiyordu.

Şimdi, olası satış yönetimi işlemlerini daha verimli hale getirmek için, şirketin profil sayfasına "Bize ulaşın" düğmesi ekledik ve böylece sertifikalı iş ortaklarıyla doğrudan İş Ortağı Arama yoluyla bağlantı kurmanızı ve onları incelemenizi sağladık:


Olası satışın gönderildiğini onaylayan bir e-posta size otomatik olarak gönderilir ve potansiyel iş ortağı, yeni bir olası satışın incelenmeye hazır olduğunu bildiren bir e-posta uyarısı alır. İş ortakları, olası satışları, Google AdWords Sertifikasyon Programı sayfasındaki Olası Satış Yönetimi işlevinin içinden inceleyebilir ve yine buradan, olası satışı takip edip etmemeyi seçebilirler.

Bir iş ortağı şirketinizle çalışmayı tercih etmezse bir bildirim e-postası alırsınız. Böyle bir durum söz konusuysa, başka iş ortaklarıyla bağlantı kurmanızı öneririz. İşletmeniz için uygun bir iş ortağı bulma olasılığını artırmak amacıyla, yaklaşık bütçenizi girmenizi öneririz.

Sertifikalı bir iş ortağıysanız ve örneğin profilinizi yönetmek için en iyi uygulamalar gibi, bu özelliklerin avantajları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Agency Ad Solutions Bloğunu (İNG) ziyaret edebilirsiniz. Google Sertifikasyon Programı ve İş Ortakları Arama Motoru'nun bu ve diğer özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Cemal Büyükgökçesu, Google AdWords Ekibi