Yeni başlayanlara veya yalnızca AdWords'le ilgili temel bilgilerin üzerinden tekrar geçmeye ihtiyaç duyan reklamverenlere yönelik dizimizin yedinci bölümünde, Reklam Önizleme Aracı'nın sağladığı avantajları ve aracı nasıl kullanabileceğinizi ele alacağız.

Reklam Önizleme Aracı, reklamları, fazladan gösterim almalarına yol açmadan, normal bir Google arama sonuçları sayfasındaki gibi görüntülemenizi sağlar. Reklamlarınızı, bu aracı kullanmak yerine, doğrudan arama ağında arayıp tıklamazsanız, görüntüleme sayısı artarken tıklama sayısı değişmez. Bu da Kalite Puanınızı düşürebilir.

Reklam Önizleme Aracı'nı kullanırken, araçtaki ayarların kampanya ayarlarınıza uygun olduğundan emin olun.

Reklam, aşağıdaki durumlarda büyük ihtimalle gösterilmez:
TBM veya Kalite Puanı çok düşüktür.
Günlük bütçe tüketilmiştir.
• Kullanıcı hedeflenen bölgede değildir.
• Reklamın konumu ikinci arama sayfasındadır.
Hedef dil Google Kullanıcı Arayüzü ayarlarından farklıdır.
• Reklam incelenmektedir veya onaylanmamıştır.

AdWords'le reklam verirken bu ipuçlarından yararlanacağınızı umarız. Daha fazla bilgi ve yardım almak için AdWords Yardım Merkezi'nde yer alan AdWords Başlangıç Kılavuzu'nu incelemeyi unutmayın. Ayrıca, Çevrimiçi AdWords Sınıfı'nı ziyaret edip, reklamlarınızı göremiyor olmanızın nedenleriyle ilgili bu ücretsiz eğitimi izleyebilirsiniz. Son olarak, yeni başlayanlar için hazırlanan bu blog dizisinin sonraki gönderisini kaçırmayın.

Kristin Sarstedt – Inside AdWords Ekibi