AdWords, reklamverenler ve reklamları tıklayan kullanıcılar için güvenli, adil ve güvenilen bir pazar olmalıdır. Bu nedenle, birçok AdWords politikasının odak noktası, şeffaflık, kullanıcı güvenliği ve emniyetidir.

17 Mayıs tarihinde, mevcut AdWords politikalarımıza, kişisel bilgilerin açıklanması ve kullanımıyla ilgili üç şart ekleyeceğiz. Bu şartlar, AdWords'ün kullanılabildiği her yerde geçerli olacak.

Siteniz, ziyaretçilerden ödeme bilgileri, mali bilgiler veya kişisel bilgiler istiyorsa, lütfen bu yeni şartları inceleyin ve reklamlarınızın askıya alınmasını önlemek için gerekli değişiklikleri yapın.

1. Ziyaretçiler kişisel bilgileri göndermeden önce net ve erişilebilir açıklama
Mevcut politikamız reklamverenlerin, talep ettikleri tüm kişisel bilgilerin nasıl kullanılacağını net olarak açıklamasını şart koşuyor. Pek yakında, açıklamanızın, site ziyaretçileri, bilgilerini göndermeden önce kolayca erişilebilir olmasını da şart koşacağız.

2. Doğrudan iletişimi kesme seçeneği
Kişisel bilgilerin nasıl kullanılacağıyla ilgili aynı açıklamada, kullanıcıların gelecekteki e-posta mesajlarının, telefon aramalarının veya diğer doğrudan iletişimlerin kapsamı dışında kalmayı nasıl seçebileceğine yer vermenizi de şart koşacağız.

3. Ödemeleri tahsil ederken ve belirli mali ve kişisel bilgileri toplarken SSL kullanımı
Birçok web sitesi, tarayıcınız ile sunucuları arasında gidip gelen hassas bilgileri şifrelemek için Güvenli Yuva Katmanı (SSL) bağlantıları olarak bilinen yöntemi kullanmaktadır. Kullanıcı güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olmak için, AdWords politikası, tüm reklamverenlerin, ödemeleri tahsil ederken ve belirli mali ve kişisel bilgileri (banka hesabı ve sosyal güvenlik numaraları gibi) toplarken SSL kullanmasını şart koşacaktır.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki kaynakları inceleyin:

Tüm AdWords politikası değişikliklerinden haberdar olmak için AdWords Politika Değişikliği Günlüğü'ne gidebilirsiniz.

Dan Friedman, Ürün Pazarlama Müdürü