Bir AdWords reklamında, görünen URL en alt satırda yer alır; ancak kullanıcıların reklamınıza tıklama kararını vermesinde üst sıralarda yer alan faktörlerden birisidir.

O nedenle bundan sonra; Google'daki arama sonuçlarının yukarısında yayınlanan bazı reklamlardaki görünen URL, otomatik olarak ilk satıra taşınacaktır. Bu sayede markanız reklamınızda daha ön plana çıkacak ve reklamınızın başlığında daha farklı bilgilere yer verebiliyor olacaksınız. Bunun sonucunda potansiyel müşterileriniz reklamınıza tıkladıktan sonra ulaşacakları siteyi, diğer bir deyişle markanızı, daha kolay olarak ayırt edebileceklerdir.Görünen URL reklam başlığınızda gösterildiğinde, başlıkta yer alan metinden dik bir çizgi ile ayrılacaktır ve reklam başlığında yer alan görünen URL, "www." veya başka bir alt alan adını başında içermeyecek şekilde görüntülenecektir. Bunun yanı sıra, görünen URL reklamınızın son satırında eskiden olduğu gibi yer almaya devam edecektir. Eğer mevcut reklam metninizin başlığında zaten görünen URL'nize yer verdiyseniz, görünen URL'nizi reklam başlığına taşımayacağız. Ayrıca; daha uzun başlıklar özelliği sayesinde reklamınızdaki 1. açıklama satırı başlığa taşınsa bile, reklam başlığınız 68 karakter sınırını geçmediği sürece görünen URL'niz başlığa taşınabilir.

Bu dünya çapında yapılan ve tüm ülkeleri/dilleri etkileyen bir değişikliktir. Daha fazla bilgi için Yardım Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Cemal Büyükgökçesu, Google AdWords Ekibi