Kısa bir süre önce, içeriğe dayalı motorumuzda şimdiye kadar yapılan en önemli iyileştirmeyi duyurmuştuk: Gelecek Nesil İçeriğe Dayalı Anahtar Kelime Hedefleme'yi kullanarak Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarını anahtar kelime düzeyine kadar optimize edebilme olanağı. Bu yeni denetimler, reklamverenlere kampanya performanslarında tümüyle yeni bir düzeyde hassas ayar yapma olanağı verecektir. Bunu, standart bir otomobilden, 12 silindirli bir yarış arabasına geçmeye benzetebiliriz. Kampanyalarını otomatik pilota geçirerek, ağır işi Google teknolojisine bırakmayı tercih eden reklamverenler için, otomatik optimizasyon araçları setimiz değerli zamanınızdan ve kaynaklarınızdan tasarruf etmenizi sağlarken Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarınızın performansını en üst düzeye çıkarmaktadır. Dönüşüm Optimize Edici ve Geliştirilmiş TBM ile teklifleri ayarlamaktan, Görüntülü Reklam Kampanyası Optimize Edici ile ağdaki en uygun yerleşimleri otomatik olarak bulmaya kadar, bu özellikler, reklamverenlerin küçük bir çaba karşılığında YG hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktadır.


Görüntülü Reklam Ağı'nın Kendi Kendine Giden Arabası - Görüntülü Reklam Kampanyası Optimize Edici

Görüntülü Reklam Kampanyası Optimize Edici, 2010'da sınırlı bir beta sürüm olarak kullanıma sunuldu ve o zamandan bu yana, yüksek hacimli kampanyaları yöneten büyük reklamverenlerin kullandığı en popüler otomasyon araçlarımızdan biri oldu. Bu araç, hedefleme ve teklif vermeyi tam otomatik hale getirmesinin yanı sıra geniş AdSense yayıncı ağımızda ek dönüşümler sağlamak için, istediğiniz EBM'de içerik ve ilgi alanı kategorileri gibi çeşitli yöntemleri kullanmaktadır.Geçen sonbaharda vurguladığımız  gibi, reklamverenler Görüntülü Reklam Kampanyası Optimize Edici'yi kullanarak büyük başarı elde ettiler. Yakın zamanda bu araç, Dale Carnegie Training kuruluşunun, İnternet'teki erişimini fazla bir çaba sarf etmeden dünyadaki 85'ten fazla ülkeye yaymasına yardımcı oldu. Görüntülü Reklam Kampanyası Optimize Edici'yi iki kampanyaya uyguladıktan sonra, yalnızca altı ay içinde bu kampanyaların dönüşümlerini %308 ve %101 oranında artırırken, olası satış başına maliyeti sabit bir çizgide tutmayı başardılar.
Şimdi Herkes Kullanabilir 

Daha yüksek bir kullanım oranı ve belirgin ölçüde geliştirilmiş motoruyla, Görüntülü Reklam Kampanyası Optimize Edici'nin artık "beta" sürümden çıktığını ve AdWords üzerinden tüm reklamverenlerin kullanımına açıldığını duyurmaktan mutluyuz. Daha önce, bu güçlü araçtan yalnızca dönüşüm hacimleri çok yüksek (150/ay) büyük reklamverenler yararlanabiliyordu. Yeni ve geliştirilmiş Görüntülü Reklam Kampanyası Optimize Edici artık, Dönüşüm Optimize Edici ile aynı düşük dönüşüm hacmi şartına (15/ay) sahip. Diğer bir deyişle, Dönüşüm Optimize Edici'yi kullanarak yayınlamakta olduğunuz herhangi bir kampanyayı Görüntülü Reklam Kampanyası Optimize Edici'ye taşıyabilir ve dönüşümlerinizin artmasının sağlayacağı ek avantajlardan yararlanabilirsiniz! 

Başlayın! 

Bugünden başlayarak, AdWords'te kolayca Görüntülü Reklam Kampanyası Optimize Edici kampanyaları hazırlayabilirsiniz. Görüntülü Reklam Kampanyası Optimize Edici kampanyalarınızı nasıl hazırlayacağınız hakkında daha fazla bilgi için, AdWords Yardım Merkezimizdeki adım adım açıklamalı kılavuzumuzu inceleyebilirsiniz.  

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!

Yiğit Yücel
Google AdWords Ekibi