AdWords Editör 9.9'un, Windows ve Mac için artık kullanıma sunulduğunu bildirmekten memnuniyet duyuyoruz!

Bu sürümde yer alan değişiklikler, Google Görüntülü Reklam Ağı güncellemelerini, içe ve dışa aktarma işlemlerindeki iyileştirmeleri ve yeni kampanya ayarlarını içeriyor. Değişikliklerin özeti şu şekilde:

Google Görüntülü Reklam Ağı güncellemeleri
Reklam grupları sekmesindeki yeni "Esnek erişim" paneliyle veya CSV içe aktarma işlevini kullanarak reklam grubunuzun esnek erişim ayarlarını yönetebilirsiniz. Kampanya düzeyindeki Görüntülü Reklam Ağı ayarlarını da basitleştirdik (artık "Etkin" veya "Devre dışı" ayarını seçmeniz yeterli olacak).

İçe ve dışa aktarma işlemlerindeki iyileştirmeler
Artık, Google Arama Ağı ve Google Görüntülü Reklam Ağı için kampanya düzeyindeki ayarları güncellemek amacıyla CSV içe aktarma işlevini kullanabiliyoruz. Ayrıca AdWords Editör'ün farklı URL'lere sahip olan aynı reklamları nasıl ele alacağını da belirleyebiliyoruz.

Yeni kampanya ayarları
Cihaz hedeflemeye yönelik yeni bir seçenek (BlackBerry) ve yeni bir reklam rotasyonu ayarı (Süresiz olarak dönüşümlü yayınla) ekledik.

Yeni sürümdeki bu değişiklikler ve diğer güncellemelerle ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için 9.9 sürümüne ait notları buradan inceleyebilirsiniz.

Yeni sürüme nasıl geçebilirim?

AdWords Editör'ü bir sonraki açışınızda 9.9 sürümüne geçmeniz istenecektir. Yeni sürüme geçtiğinizde yüklenmemiş değişiklikleri ve yorumları nasıl koruyacağınız da dahil olmak üzere, yeni sürüme geçişle ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen bu talimatları buradan inceleyin.

AdWords Editör 9.9 sürümünü, AdWords Editör web sitesinden de indirebilirsiniz.

Unutmayın!

AdWords Editör'ün önceki sürümleri için dört ay boyunca destek vererek, yeni sürüme geçmeniz için size zaman tanıyoruz. AdWords Editör'ü kesintisiz kullanabilmek için 13 Mart 2013'e kadar yeni sürüme geçmeniz gerekiyor.

Gönderen: Mark Martel, Google Reklamları Takımı
Yayınlayan: Gizem Uygun, Google AdWords Uzmanı

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!