Aşağıdaki değişiklikler Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki müşteriler için geçerlidir

AdWords kullanıyorsanız, Şartlar ve Koşullarımızı kabul etmişsiniz demektir. Şartlar ve Koşullarımız, politikalar, iptaller, ödemeler, anlaşmazlıkların giderilmesi ve sorumluluklar gibi temel konulara ilişkin ortak bir görüş sağladıkları için önemlidir.

Reklam platformlarımızdaki ve küresel büyüme sonucu ortaya çıkan gelişmelere ayak uydurmak için birkaç değişiklik yapmamız gerekmiştir. Bu nedenle, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki çok sayıda AdWords müşterisi için bugün yeni bir Şartlar Koşullar grubunu yürürlüğe koyuyoruz.

Yenilikler
Güncellenen şartlarda fark edeceğiniz ana değişikliklerden biri, yeni reklamcılık ürün ve hizmetlerine yer verilmiş olmasıdır. Örneğin, artık bazı durumlarda üçüncü taraf reklam sunmaya olanak sağlıyoruz. Dolayısıyla, şartlarda, reklam sunmayla ilgili anlaşmazlıkları nasıl çözdüğümüz hakkında hükümler göreceksiniz. Politikalarımıza ait güncellenen bağlantılar ve genel olarak reklamcılık şartlarımızda tutarlılığın artırılması diğer değişiklikler arasında yer almaktadır.

Önemli Bir İşlem Yapmanız Gerekiyor
Yeni AdWords Şartlar ve Koşulları'nı incelemek ve kabul etmek için 45 gün süreniz olacaktır. 45 gün içinde bunları kabul etmemeniz durumunda, inceleyip kabul edene kadar reklam yayınınız duraklatılabilir.

Yeni AdWords Şartlar ve Koşulları'nı incelemek ve kabul etmek için https://adwords.google.com.tr adresinden hesabınızda oturum açmanız yeterlidir. Otomatik olarak, güncellenen şartlar ve koşulların yer aldığı bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Burada, ilgili düğmeyi tıklayarak yeni şartlar ve koşulları kabul ettiğinizi belirtin.

Hesabınızda oturum açtığınızda yeni şartları görmüyor musunuz?
Endişelenmeyin! Hesabınızda oturum açtığınızda yeni şartları görmüyorsanız, şu anda yapmanız gereken başka bir şey yoktur. Güncellenen yeni şartları adım adım kullanıma sunduğumuzdan, size henüz sıra gelmemiş olabilir. Başka bir olasılık ise, şartlarınızın, adınıza hareket etme yetkisi verdiğiniz birisi tarafından (örneğin, bir reklam ajansı veya hesaplarınızın mali sorumluluğunu almak üzere yetkilendirdiğiniz bir kişi) zaten kabul edilmiş olmasıdır.

Daha Fazla Bilgi
Güncellenen şartları dikkatli bir şekilde okumanızı öneririz.  Bu değişikliklerin geçerli olduğu ülke ve bölgelerin tam bir listesi de dahil olmak üzere, Şartlar ve Koşullarımızdaki bu güncelleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için AdWords Yardım Merkezi'ni ziyaret edebilirsiniz.


Gönderen: Mark Martel, Google Reklamları Ekibi
Yayınlayan: Samet Oz, Google AdWords Uzmanı

Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!