Normal Ürün Listeleme Reklamları kampanyalarının kullanımdan kaldırılmasına sekiz haftadan daha kısa bir süre kalmışken, ÜLR reklamverenlerinin büyük bir çoğunluğunun çoktan alışveriş kampanyalarını kullanmaya başladığını görüyoruz ve bu reklam verenlerin %85’i tamamen alışveriş kampanyalarına geçmiş durumda. Farfetch, LiBoutique ve ValuePetSupplies gibi, Alışveriş kampanyalarına geçiş yapan reklamverenler, perakende odaklı arayüz, öğe seviyesinde raporlama ve rekabetçi karşılaştırma verileri sayesinde büyük başarılar elde ediyor.

Alışveriş kampanyalarına geçiş yapanlarınız için, kampanya yönetimini, özellikle de teklif optimizasyonunu kolaylaştıracak iki yeni aracı kullanıma sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz.

  • Toplu Yüklemeler: Artık toplu yüklemeleri kullanarak bir ürün grubu raporu indirebilir, tekliflerinizi ve hedef URL'lerinizi düzenleyebilir ve değişikliklerinizi içe aktarabilirsiniz.
  • AdWords Editör: Geri bildirimlerinize kulak verdik. AdWords Editör'ün en son sürümüyle, tekliflerinizi ve hedef URL'lerinizi tek tek ürün grupları için geniş ölçekte düzenleyebilirsiniz. AdWords Editör'ün Alışveriş kampanyası veya ürün grubu oluşturma işlemlerini desteklemediğini lütfen unutmayın. Kampanyanızı oluşturma ve ürün gruplarınızı alt gruplara ayırma işlemlerini doğrudan AdWords'te yapmaya devam etmeniz gerekecektir.
 


Alışveriş kampanyalarına geçiş yapmadıysanız, tüm normal Ürün Listeleme Reklamı kampanyaları Ağustos ayının sonunda kullanımdan kaldırılacağı için, geçiş işlemine başlamanızı önemle tavsiye ederiz.

Bir üçüncü taraf ajans veya platform kullanıyorsanız, onlara ulaşarak Alışveriş kampanyanızı oluşturmada size yardımcı olup olamayacaklarını sorun. Kullanmıyorsanız başlangıç yapmanıza yardımcı olacak birkaç kaynağı aşağıda bulabilirsiniz:

Gönderen: Eric Tholomé, Ürün Yönetimi Direktörü, Google Alışveriş
Yayınlayan: Ezgi Çetinkaya, AdWords Uzmanı


Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!