Hazırlayan: Geoff Menegay, Ürün Yöneticisi, AdWords Editör 
Yayınlayan: Ezgi Çetinkaya, AdWords Uzmanı

Geçtiğimiz iki ay içinde, AdWords yetkili kullanıcıları için tasarlanmış bir dizi aracıkullanıma sunduk. En sofistike reklamverenleri göz önünde bulundurarak tasarladığımız bu araçlar, iş akışınızı kolaylaştırmaya ve kampanya yönetimi için harcadığınız süreyi azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bugün, en popüler araçlarımızdan biri olan AdWords Editör'le ilgili heyecan verici bir güncellemenin duyurusunu yapıyoruz.

AdWords Editör 11.0, 2006'da ilk kez kullanıma sunulmasından bu yana uygulamada yapılan en önemli güncellemeyi temsil ediyor. AdWords Editör tepeden tırnağa kadar yeniden tasarlandı. Bildiğiniz ve sevdiğiniz tüm özellikleri geliştirdik. Ayrıca, daha az zamanda çok daha fazla işlem yapmanıza yardımcı olacak yeni özellikler ekledik. Yepyeni bir görsel tasarıma ve daha hızlı bir arayüze sahip olan AdWords Editör 11.0, hesaplarınızı ve kampanyalarınızı görüntülerken ve değişiklikler yaparken daha verimli olmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.


Hesapları ve öğeleri yan yana yönetin

AdWords Editör 11.0'da, hesabınızın farklı bölümlerini aynı anda görüntülemek için birden fazla pencere açabilirsiniz. Örneğin, artık reklamlarınızı oluştururken anahtar kelime listenizi görmek için yeni bir pencere açılabilir. Ayrıca, dilediğiniz sayıda hesap penceresi açarak birden çok hesabı aynı anda kolayca yönetebilirsiniz. Hesapları yan yana düzenleyin ve hatta hesaplar arasında kopyalama ve yapıştırma işlemi yapın veya öğeleri sürükleyip bırakın. Yeni hesap yöneticisinde hesaplarınızın tümünü ekleyip yönetebilir, veri indirebilir ve durumu izleyebilirsiniz.

Aradığınız şeyi daha çabuk bulun

Hesaplarınız büyüdükçe, aradığınız öğeleri bulma ihtiyacı da artar. AdWords Editör 11.0'da, tür listeleri seçmek için kullanılabilecek yeni bir panel kullanıma sunuldu. Bu özellik, sekmeleri kullanarak gezinme ihtiyacını ortadan kaldırır. Böylece kampanyalarınıza, gelişmiş özelliklere ve ayarlara anında erişirken sık gerçekleştirdiğiniz görevleri hızla yerine getirebilirsiniz.


Tür listeleri

Belirli bir öğeyi arıyorsanız iyileştirilen gelişmiş arama çubuğunu kullanın. Artık birden fazla arama kriteri ve filtre uygulayabilir, hatta popüler aramaları ileride kullanmak üzere kaydedebilirsiniz. Aradığınız öğeyi bulduğunuzda da basit klavye kısayollarının (Mac, Windows) yardımıyla gezinmek ve değişiklik yapmak çok kolaydır. Saniyeler içinde bir reklam grubuna geçebilir ve yeni bir grup anahtar kelime oluşturabilirsiniz. Ayrıca, dilediğiniz görünümden favori toplu düzenleme araçlarınıza hızla erişebilir, sadece birkaç tıklamayla reklam metnini bulup değiştirebilir veya birden fazla anahtar kelimenin büyük harf kullanımında değişiklik yapabilirsiniz.

Toplu olarak ve geniş çapta daha fazla işlem gerçekleştirin

AdWords Editör 11.0'da büyük ölçekli değişiklikler yapmak çok daha kolaydır. Gelişmiş çoklu seçim işlevi, hesabınızın belirli bölümlerinin görüntülenmesini ve güncellenmesini kolaylaştırır. Reklamlarını veya anahtar kelimelerini görüntülemek üzere dilediğiniz kampanya ve reklam grubu kombinasyonunu seçin ve reklamları veya anahtar kelimeleri tek seferde birden fazla kampanyaya ve reklam grubuna yapıştırın. 

Birden fazla kampanya ve reklam grubu genelinde teklif stratejileri ve site bağlantıları ataması yapmak için Paylaşılan Kitaplık'ı kullanın. Siz birden çok öğeyi ekler, günceller veya kaldırırken "Birden fazla değişiklik yap" aracı artık metninizi otomatik olarak satırlar ve sütunlar halinde anında düzenler. En son yaptığınız değişikliklerin ayrıntılı geçmişine artık tek tıkla erişebilirsiniz. Ayrıca, birden fazla değişikliği sırayla veya toplu olarak hızla geri alma veya yeniden yapma seçeneğiniz de vardır.

AdWords Editör 11.0'a geçin

AdWords Editör'ün en son sürümü artık Mac ve Windows için dünya çapında kullanıma sunuldu. Hemen yeni sürüme geçin! AdWords Yardım Merkezi'nden, AdWords Editör 11.0 hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yeni sürüme geçiş için zaman tanınması amacıyla, AdWords Editör'ün önceki sürümleri dört ay daha desteklenecektir. AdWords Editör'ü kesintisiz olarak kullanmak için 2 Nisan 2015'e kadar 11.0 sürümüne geçmeniz gerekmektedir.


Google AdWords hakkındaki en son yeniliklerden ve ipuçlarından haberdar olmak için buraya tıklayarak Inside AdWords Türkçe e-posta grubumuza abone olun!