İnternet'ten ürün satın alırken tüketiciler birçok seçenekle karşılaşır. Müşteriler, yorumları okuyarak hangi seçeneği tercih edeceklerine karar verir. Alışveriş yapan kullanıcıların görmek istediği yorumlar almanız amacıyla bir yöntem sunmak ve satıcı puanı kazanmanızı sağlamak için Google Müşteri Yorumları artık Türkiye genelinde de sizlerle.

Satıcı puanlarını gösteren Google Müşteri Yorumları Rozeti

Google Müşteri Yorumları sayesinde, işletmeniz hakkında yapılan değerli yorumları ücretsiz olarak toplayabilirsiniz. Kaydolup bu özelliği entegre etmenizin ardından, sitenizden alışveriş yapan müşteriler satın alma deneyimlerini değerlendirmek üzere bir anket e-postası almayı tercih edebilir. Toplanan yorumlar satıcı puanınıza katkıda bulunur. Bu puan, içinde bağımsız veri sağlayıcıların ve kendi Google anketlerimizin bulunduğu birden çok kaynaktan alınan toplu tüketici yorumlarını temsil eder. Satıcı puanınız Google Alışveriş, AdWords metin reklamları ve isterseniz İnternet sitenizde reklamlarınızla birlikte gösterilir. Geçmişteki verilere bakıldığında, satıcı puanlarının metin reklamlarınızda gösterilmesinin reklamlarınızın tıklama oranını %10 artırabileceği söylenebilir.

Screen Shot 2016-10-18 at 2.25.00 PM.png
Ankete katılım


Google Müşteri Yorumları'nı etkinleştirme

1) Merchant Center hesabınızda oturum açın (veya hesabınız yoksa kaydolun).
2) Sağ üst köşedeki açılır menüden "Merchant Center programları" seçeneğini belirleyin.
3) Google Müşteri Yorumları kartındaki "Başlarken" seçeneğine tıklayın ve Program Sözleşmesi'ni kabul edin.

4) Ankete katılım kodunu İnternet sitenize ekleyin.
5) [İsteğe bağlı] Rozet kodunu sitenizde istediğiniz yere ekleyin. Bu sayede rozet, İnternet sitenizde gösterilir ve müşterilerinize Google Müşteri Yorumları'yla entegre olduğunuzu ve (satıcı puanınızı) gösterir.
Daha fazla bilgi edinin
Program hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen yardım merkezimizi ziyaret edin.
Google Alışveriş Ürün Yöneticisi Aaron Berger tarafından yayınlandı