31 Ocak 2017’den itibaren metin reklamları oluşturmak ve düzenlemek için yalnızca genişletilmiş metin reklamlar formatını kullanabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Artık standart metin reklamları oluşturamayacaksınız. Belirtilen tarihten sonra standart metin reklamları oluşturamayacak olsanız da mevcut standart metin reklamları yayınlanmaya devam edecektir.

Genişletilmiş metin reklamları, özellikle yeni reklam öğelerini test etmeniz durumunda mükemmel sonuçlar verebiliyor.

Reklamlarınızda iyileştirmeler yaparken şu noktaları göz önünde bulundurun:
  • Reklamlarınızın birden fazla versiyonunu uygulayın. Reklam grubu başına en az farklı 3-5 versiyon oluşturun.
  • Standart metin reklamlarını yayında bırakın. Yeni standart metin reklamları oluşturamazsınız; ancak eskiler yayında kalabilir. Standart metin reklamlarınızı, gösterim almaya devam ettikleri veya mesaj geçerliliğini koruduğu sürece silmeyin.
  • Reklam rotasyonunuzu tıklamalar veya dönüşümler için optimize etmek üzere ayarlayın. Bu seçenekler, muhtemelen daha iyi performans gösterecek reklamlara öncelik verir.
  • Testlerinizde başlıklara odaklanın. Başlıklar reklamlarınızın en önemli bölümüdür.
  • Kullanıcının fazladan bilgiye ihtiyaç duyabileceği marka terimleri gibi şeylerle ilgili olarak daha kısa başlıkları tercih edin.
  • Yeni reklamlar oluştururken önceden başarılı olan reklam öğelerini temel alın. İşe yarayan uygulamalardan ders çıkarın.
  • Kullanıcı sorgularında geçen terimleri ve anahtar kelimelerinizi uygun olduğunda reklam başlıklarınıza dahil edin.

Bu uygulamalarla birlikte 31 Ocak’tan itibaren standart metin reklamlarınızın yayınını duraklatabileceğinizi veya devam ettirebileceğinizi, ancak en iyisinin yeni genişletilmiş metin reklamları oluşturmak olduğunu unutmayın.

Genişletilmiş metin reklamları hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve başarılı reklamlar oluşturmakla ilgili kılavuzumuza ulaşmak için aşağıdaki kaynaklardan faydalanabilirsiniz:


Gönderen: Senthil Hariramasamy, Kıdemli Ürün Yöneticisi, AdWords