Hesabım sekmesinde AdWords faturalandırmanızla ilgili tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. Bu hafta, hesap ve faturalandırma tercihlerini düzenlemeyi inceleyeceğiz. Hesabım sekmesi dört sayfadan oluşmaktadır. Ancak, ön ödemeli bir hesabınız varsa ‘Ödemeleri Ayarla’ veya aylık olarak faturalandırılıyorsanız ‘Bütçe’ sayfasını da ‘Hesabım’ sekmesi altında görebilirsiniz.


1- Faturalandırma Özeti: ‘Hesabım’ sekmesine tıkladığınızda ilk olarak Faturalandırma Özeti sayfasını görürsünüz. Faturalandırma Özeti sayfasında hesabınızın ödemeleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Fatura numaraları veya reklamcılık masrafları bağlantılarını tıklayarak ödemeleriniz hakkında daha ayrıntılı bilgileri görebilirsiniz. Google AdWords, şu anda faturaları reklamverenlere posta ya da e-posta yoluyla göndermemektedir. Ancak, bu sayfadan AdWords hesabınız için kredi kartı ödemeleri veya banka transferleriniz için fatura yazdırabilirsiniz.

2- Faturalandırma Tercihleri: Bu sayfada faturalandırma yönteminizi ve ödeme biçiminizi görebilirsiniz. Ayrıca, ödeme ayrıntılarınızı düzenleyebilir ve faturalandırma adresinizi ve telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz. Almış olduğunuz promosyon kodlarınızı da bu sayfada girebilirsiniz.
3- Ulaşım: AdWords hesabınızı başkalarıyla paylaştığınızda veya bir müşteri yöneticisi hesabınızın yönetimine yardım ettiğinde bu sayfa kullanışlı olacaktır. Bu sayfada, hesabı sizinle paylaşmaları için başka kullanıcıları davet edebilir, kullanıcılara erişim verebilir ve kullanıcı ya da müşteri yöneticisinin erişimini devre dışı bırakabilirsiniz.

4- Hesap Tercihleri: Bu sayfada giriş e-posta adresinizi, şifrenizi düzenleyebilir; almak istediğiniz bildirimleri ve bunları nasıl almak istediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca, AdWords arayüzü görüntü dilinizi değiştirebilirsiniz.


5- Ödemeleri Ayarla: Ön ödemeli bir AdWords hesabınız varsa bir de ‘Ödemeleri Ayarla’ sayfası görürsünüz. Bu sayfada, banka transferi yapmak için ödeme tutarını girer ve ödeme için gerekli referans numarasını oluşturursunuz. Ya da kredi kartı ile ön ödeme yapıyorsanız, ödemek istediğinizi tutarı girer ve ödeme yaparsınız.

* Bütçe Sayfası: Aylık olarak faturalandırılmayı tercih eden uygun nitelikli reklamverenler için hesap düzeyi bütçeleri yayınlanır. Bu tip reklamverenler ‘Hesabım’ sekmesi altında bir de ‘Bütçe’ sayfası görürler. Bütçe sayfasında, sözleşme hesap bütçesini ve sözleşmenin başlangıç ve bitiş tarihini görebilirsiniz. Ayrıca, bu sayfa bugüne kadar ne kadarlık bir bölümün tüketildiğini de gösterir.