Reklamınızın performansını artırmak mı istiyorsunuz? İşte size bazı fikirler:

Hesap Yapınızı Organize Edin:


Sağlam bir hesap yapısı başarının temelidir! En iyi sonuçlar için AdWords hesabınız web sitenizi/hizmetlerinizi yansıtmalıdır. Anahtar kelimeleri ve reklamları temaya veya ürüne göre gruplandırın. Reklamlarınız ürünlerinizle ne kadar yakından eşleşirse reklam maliyetleriniz o kadar uygun olur.

Anahtar Kelimelerinizi İyi Belirleyin:

Alakalı anahtar kelimeler sizi hedefinize ulaştırır. Çok genel, hedefsiz anahtar kelimeler ise zamanla yavaşlatılır, pasif duruma getirilir ve kampanyanızı çalıştırmaz.

* Anahtar kelimelerinizi reklam gruplarınızın konularıyla ilgili şekilde gruplandırın.
* AdWords’te, her anahtar kelimenin varyasyonları farklı bir kelime olarak görülür. Anahtar kelime eklerken bu kelimelerin çoğullarını ve yaygın yanlış yazılımlarını da ekleyin. (Örneğin Erkek Parfumu)
* Konunuzla ilgisi olmayan aramalarda reklamlarınızın görünmemesi için anahtar kelime listenize negatif anahtar kelimeler de ekleyin. Örneğin, anahtar kelimeniz “Erkek parfümü” ise, “arkadaş” kelimesini “erkek arkadaş” aramalarında görünmemek için negatif anahtar kelime olarak ekleyebilirsiniz.

Reklamınızın performansını artırma amaçlı anahtar kelimelerle ilgili fikirler almak için Anahtar Kelime Aracımızı kullanmayı deneyin.

Etkili Reklam Metni Oluşturun:


* Sunduğunuz ürünlerinizin/hizmetlerinizin eşsiz yönlerini belirleyin
* Reklam metninizde güçlü ve belirgin bir harekete geçirici ifade kullanın
* Ürünlerinizi/hizmetlerinizi açıkça belirtin
* Dilbilgisi kurallarına uygun ve net ifadeler kullanın
* Anahtar kelimelerinizi reklam metninize ekleyerek kullanıcıların dikkatini çekin