Hesabınızda değişiklikleri daha hızlı, daha etkili ve daha kolay bir şekilde yapmak için size harika bir önerimiz var: 'Google AdWords Editör'

Reklamverenlerimiz en çok 'AdWords Editör'ün kullanımı hakkında sorular yönetlmektedir. Aşağıdakiler size tanıdık geliyor mu?

"Büyük bir hesabım var. Hesabımda değişiklik yaparken hesabım içinde gezinmek çok vaktimi alıyor."
"Bir defada 100'den fazla anahtar kelimeyi görüntülemek ve düzenlemek istiyorum."
"Reklam grubumu farklı bir kampanyaya veya kampanyamı yeni bir hesaba nasıl taşıyabilirim?"
"Hesabımdaki reklam kampanyalarını optimize etmek istiyorum."

AdWords Editör ile yukarıdaki değişiklikleri kolayca yapabilirsiniz.

AdWords Editör nedir ve nasıl çalışır?

AdWords Editör, ücretsiz bilgisayarınıza indirebileceğiniz, çok sayıda hesap değişikliğini anında yapabileceğiniz, hesabınızı inşa ederken kullanabileceğiniz, taslak kampanya oluştrabileceğiniz, güçlü bir masaüstü uygulamasıdır. AdWords Editör'e bir çeşit karalama tahtası da diyebiliriz. Hesabınızda yapmak istediğiniz değişiklikleri topluca AdWords Editör üzerinden yapabilir ve çalışmanız bittikten sonra, tüm değişiklikleri aynı anda hesabınıza yükleyebilirsiniz.

AdWords Editör'ü kullanmak çok kolaydır. AdWords Editör'ü bilgisayarınıza yükleyin. Sonra, değişiklik yapmak istediğiniz AdWords hesabınızı AdWords Editör'e indirin. Gerekli değişiklikleri yapın ve daha sonra düzeltilen kampanyalarınızı hesabınıza yükleyin. AdWords Editör üzerinde yaptığınız değişiklikler, siz hesabınıza değişiklikleri yüklemeden aktif olmaz. Bu nedenle, AdWords Editör üzerinde çalışırken rahat edebilirsiniz.

AdWords Editör'ü bilgisayarınıza ücretsiz yüklemek için bu sayfayı ziyaret edin. (AdWords Editör Windows veya Mac uyumludur.) AdWords Editör'ün kullanım adımları için burayı tıklayın.

AdWords Editör'ü neden kullanmalıyım?

Daha hızlı gezinin: AdWords Editör, hesabınızda çok daha hızlı gezinmenizi ve değişiklikler yaparken çok daha hızlı çalışmanızı sağlar. Hesabınızın farklı düzeyleri ve öğeleri arasında gezinmek AdWords Editör'de daha hızlıdır.

Büyük hesapları etkili şekilde yönetin: Örneğin, bir reklam ajansıysanız, birçok relkam kampanyanız varsa veya geniş anahtar kelime listeleriniz varsa, AdWords Editör sizin için mükemmel bir araçtır. AdWords Editör üzerinde, birden fazla AdWords hesabını saklayabilir ve bunlar üzerinde gezinebilirsiniz. AdWords Editör, reklam ajansları ve birden fazla AdWords hesabı olan reklamverenlerimiz için harika bir çözümdür.

Karmaşık yönetim görevlerini yürütün: Büyük bir reklam kampanyanız ve pek çok anahtar kelimeniz olduğu zaman, hesabınız içerisinde tekrar eden anahtar kelimeleri yakalamanız sizin için zor olabilir. AdWords Editör'ün en büyük avantajları, gelişmiş arama/değiştirme özellikleri, tekrarlanan anahtar kelimeleri arama veya anahtar kelimeleri sıralama gibi daha karmaşık yönetim seçenekleridir. Bu seçenekler, hesaplarınızı yönetirken size kolaylık sağlar.

AdWords Editör'ün en önemli özellikleri nelerdir?
  • Mac veya PC’nizde çevrimdışı çalışabilirsiniz.
  • Değişiklikleri istediğiniz zaman hesabınıza yükleyebilirsiniz.
  • Bir veya birden çok hesabı saklayabilir ve bu hesaplarda gezinebilirsiniz.
  • Hızla büyük ölçekli değişiklikler yapabilirsiniz.
  • Gelişmiş arama ve düzenlemeler yapabilirsiniz.
  • Değişiklikleriniz için açıklamalar ekleyebilirsiniz.
  • Performans istatistiklerini sıralayabilir ve görüntüleyebilirsiniz.
  • Kampanyalar, reklam grupları ve hesaplar arasında öğe kopyalayabilir veya taşıyabilirsiniz.
  • Arşivleme veya paylaşma amacıyla hesabınızın anlık görüntüsünü dışa aktarabilirsiniz.
  • Bir arşivi içe aktarabilir veya dosya paylaşabilir ve önerilen değişiklikleri inceleyebilirsiniz.
Daha fazla bilgiyi nereden edinebilirim?

AdWords Editör Yardım Kılavuzunu okumanızı ve pdf olarak paylaşmanızı tavsiye ederiz.
AdWords Editör'ün özellikleriyle ilgili bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edin.
AdWords Editör'ü kullanırken Hızlı Başvuru sayfasını (kısa yolları) yazdırabilirsiniz (Windows için) ve (Mac için).

Bir sonraki yazımızda, bu konuya devam edeceğiz ve AdWords Editör'ün önemli özelliklerini ayrıntılı olarak ele alacağız.

Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.