AdWords hesabınız bir self servis bir programı olmakla birlikte, reklam yayınlamaya yeni başladığınızda doğru bilgiyi doğru zamanda bulmakta oldukça zorlanabileceğinizi biliyoruz. AdWords reklamverenlerimizin AdWords destek kanalarının pek çoğunun farkında olmadıklarını fark ettik. Bu nedenle, bu haftaki yazımızda AdWords destek kanallarının tam bir listesini açıklamaları ile birlikte sizinle paylaşmak istedik. İster yeni bir hesap açmış olun, ister yıllardır reklam veren birisi olun, bugünkü yazımızdaki bilgiler size yardımcı olacaktır.


AdWords Yardım Merkezi

AdWords Yardım Merkezi'nde AdWords'ü kullanmaya ilişkin ipuçları ve eğitici bilgilerin yanı sıra çok sık sorulan soruların yanıtlarını da bulabilirsiniz.

AdWords Yardım Merkezi'ndeki bilgiler aşağıdaki bölümlere ayrılmıştır:

Ayrıca, alakalı bilgileri aramak için Yardım Merkezindeki arama kutusunu da kullanabilirsiniz.


AdWords Öğrenim Merkezi

Öğrenim Merkezi, reklamverenler için özel olarak hazırlanmış eğitim derslerini içerir. İster AdWords'ü yeni kullanmaya başlıyor olun, ister reklam performansınızı artırmak istiyor olun, AdWords Öğrenim Merkezi kendinizi geliştirmek için harika bir kaynaktır

AdWords Öğrenim Merkezi'ndeki bilgiler aşağıdaki bölümlere ayrılmıştır:

Örneğin yeni başlayanlara, uzmanlara ve Google AdWords'ün Temelleri Sınavına yönelik dersler gibi AdWords'le ilgili multimedya derslerini içerir.


AdWords Yardım forumu

AdWords Yardım forumu, AdWords kullanıcılarının çeşitli konularda birbirilerine sorular sordukları ve yanıtladıkları anında aldıkları bir forumdur. Yardım Forumunun amacı reklamverenlerin birbirleriyle AdWords'le ilgili sorularını, deneyimlerini ve başarılarını tartışmalarını sağlamaktır. Bu özelliğiyle Yardım forumu, sorularınıza hızla yanıt bulabileceğiniz, yeni ipuçlarını ve püf noktalarını öğrenebileceğiniz harika bir yerdir.

Yardım forumu, aşağıdaki sorunları kapsayan tartışma kategorilerinden oluşur:


Bu türdeki tartışmalara katılmayla ilgili bilgi için lütfen Başlarken kılavuzumuza bakın. Yardım forumuna zaten kaydolduysanız, giriş yapabilir ve sorularınızı anında gönderebilirsiniz.


Online AdWords Seminerleri

AdWords web seminerleri, AdWords uzmanları tarafından verilen ücretsiz çevrimiçi seminerlerdir. Web seminerlerimiz, işinizi AdWords'le büyütmeye ilişkin öneriler ve kılavuzluk sunacak şekilde tasarlanmıştır. AdWords hesabınızı anlamanıza ve etkili şekilde yönetmenize yardımcı olacak çeşitli konularda canlı ve etkileşimli olarak yapılan sunumlara katılabilirsiniz. Ayrıca, çeşitli konulardaki canlı web seminerlerinin kayıtlarını da izleyebilirsiniz.

Web seminerlerimizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen SSS bölümümüzü inceleyin. Yaklaşan canlı web seminerleriyle ilgili düzenli e-postalar almak istiyorsanız, şimdi grubumuza katılın!


Inside AdWords blogu

Son olarak, Inside AdWords Türkçe blogu reklamverenlere AdWords'le ilgili haber, bilgi, ürün özellikleri, etkinlikler ve internet reklamcılığı ile ilgili ipuçları sağlar. AdWords Blog'una ait yazıların e-posta olarak almak istiyorsanız, grubumuza buradan katılabilirsiniz.


Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.