“Google AdWords olmasaydı 20 dakikada bir çiçek gönderen bir şirketten 80 saniyede bir çiçek gönderen bir şirkete dönüşme başarısına ulaşamazdık.”CicekSepeti.com, kurucusu Emre Aydın

CicekSepeti.com bugün Türkiye’nin her yerine dünyanın her yerinden aldığı çiçek siparişlerini teslim ediyor. Her 80 saniyede bir çiçek teslim eden CicekSepeti.com online çiçekçilik sektörünün liderleri arasında. 2001 yılında kurulan CicekSepeti.com, İstanbul ve Ankara’da 31 personeli ile 4 şubede hizmet veriyor.

Doğrudan satışları arttırmak ve marka bilinirliğini arttırmak için, Google AdWords Arama reklamları ve Google İçerik Ağı reklamlarını kullanan CicekSepeti.com, bir yıl boyunca her ay yüzde 10-40 arasında büyüme oranı elde etti ve satışları tam 15 katına çıkarmayı başardı.

CicekSepeti.com: “İşe yeni başlayan bir internet girişimcisiyseniz farklı mecralara reklam verme şansınız pek olmaz. Fakat Google AdWords ile istediğiniz kadar düşük bütçeyle internetteki her kesime ulaşabilirsiniz. Normalde hiçbir zaman ulaşamayacağınız reklam mecralarına ulaşabilirsiniz. Örneğin İngiltere’deki Türklerin ziyaret ettiği sitelere Google sayesinde ulaşıp yurtdışından çiçek siparişi alabildik. Sıfırdan başlayan bir şirketseniz yapamayacağınız şeyleri Google ile başarabiliyorsunuz.”

CicekSepeti.com: “İçerik ağı reklamlarını pazarlama faaliyeti olarak değerlendirmek gerektiğini söylüyor: “Google İçerik Ağı reklamlarının, internet kullanıcısında marka bilinirliğini arttırdığına çok açık şahit oldum. İnsanların internette dolaşırken içerik ağındaki reklamını sık gördüğü markaları seçtiğini öğrendim. Kullanıcılar sizinle ne kadar çok farklı mecralarda karşılaşırsa markanıza duyduğu güven o kadar artıyor, bu yaklaşım sizi diğer markalar arasından bir adım öne çıkarıyor.“

CicekSepeti.com'un başarı öyküsünün tamanını okumak için bu sayfayı ziyaret edin.

Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.