Yoksa Hala Mobil Ortama Geçmediniz mi? Mobil teknolojinin kullanımı açısından oldukça heyecan verici bir dönemden geçiyoruz. Geçtiğimiz yıl tüketiciler, İnternet'e ulaşmak için mobil cihazlarını daha fazla tercih etmeye başladı. Kullanıcılar arama yapıyor, içeriğe göz atıyor, video izliyor ve mobil uygulamalarla etkileşime giriyor. İleriye dönük bilimsel tahminler, mobil cihazlar üzerinden İnternet kullanımının, geçmişte masaüstü bilgisayarlarda olduğundan daha büyük bir hızla artacağını gösteriyor.

Tüm bunlardan daha da heyecan verici olan ise, cep telefonu satın almaya yönelik yeni yaklaşımımız (yalnızca belirli ülkeler için geçerlidir). Nexus One, mobil teknolojilerin, mobil uygulamaların ve İnternet'in kavuşma noktasıdır. Kullanıcıların bilgiye, nerede bulunduklarından bağımsız olarak ve ihtiyaç duydukları anda, ceplerine sığan bir cihazdan ulaşabileceklerine ilişkin harika bir örnektir.

Önümüzdeki birkaç ay boyunca, düzenli olarak mobil reklamcılıkla ilgili harika blog yazıları yayınlayacağız. Bu gönderiler önemli bilgileri, yeni özellikleri, en iyi uygulamaları vurgulayacak ve mobil reklam kampanyalarınızın optimize edilmesiyle ilgili size muhteşem ipuçları içerecektir.

Siz Mobil reklamcılığın planlarınıza nasıl dahil olacağını düşünmeye başlarken, bu harika yazı dizisinin size daha fazla bilgi vereceğini ve harika yeni fikirler edineceğinizi umuyoruz. Mobil reklamcılık ile ilgil ilk yazımızı gelecek hafta yayınlayacağız. Google Mobil sitesinden akıllı cep telefonunuz ile kullanabileceğiniz Google ürünlerini görebilirsiniz. Akıllı cep telefonunuz ile nasıl Google aramaları yapacağınıza dair adımlarıda bu sayfadan öğrenebilirsiniz. Ayrıca, Google Mobil hakkındaki son gelişmeleri Official Google Mobile Blog'tan takip edebilirsiniz.

Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştir.