Web Sitesi Optimize Edici, web sitenizin verimliliğini daha da artırmanıza yardımcı olabilecek ücretsiz bir araçtır. Bu araç, sitenizdeki kullanıcıların en iyi neye yanıt verdiğini bulmanıza yardımcı olarak dönüşüm oranınızı, satışlarınızı ve reklam yatırım getirinizi artırmanıza yardımcı olur. Bu aracı kullanarak, sitenizdeki içeriğin farklı versiyonlarını test ederek, hangilerinin en yüksek satış ve dönüşüm getirdiğini tespit edebilirsiniz. Bu araç sayesinde, siteninizi ziyaret eden kullanıcıların davranışlarını analiz edebilir, sitenizde bazı iyileştirmeler yapabilir, satışlarınızı arttırmak için düzenlemeler yapabilirsiniz.

Web Sitesi Optimize Edici'nin Faydaları

  • Satış ve dönüşüm oranlarınızı artırmanıza yardımcı olur.
  • Açılış sayfalarını geliştirmenize ve kaybettiğiniz potansiyel müşterilerin sayısını azaltmanıza yardımcı olur.
  • Daha fazla potansiyel müşteri almak için sitenizde yapmanız gereken değişiklikleri tespit etmenize yardımcı olur.
  • Potansiyel müşterileri kaybetmeden, ihtiyacınız olan verileri almak için çevrimiçi potansiyel müşteri oluşturma formlarınızı kolaylaştırın.
  • Daha fazla dönüşüm elde etmek için sitenizi test etmenizi sağlar.
  • Sitenizde harcanan süreyi nasıl arttırmanız için en iyi içeriğinizi ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.
  • Site tasarımınızı bilimsel olarak test etmenize ve en iyi site tasarımına karar vermenize yardımcı olur.
  • En iyi dönüşümü hangi sayfa sürümünün sağladığına karar veremediniz mi? Bir test yapın ve müşterilerinizin karar vermesini sağlayın.

Öncelikle, sitenizde test edilecek sayfaları ve içeriği seçin. Daha sonra, değişiklik yaptığınız sayfaları ziyaretçilerinizle test edin. Web Sitesi Optimize Edici, test sonuçlarını grafikler halinde gösterir ve sitenizin tasarım alternatiflerini tanımlar. Kullanışlı raporlar, en iyi site tasarımını bulmanıza ve uygulamanıza olanak tanır.

Web Sitesi Optimize Edici aracını kullaranak, hemen sitenizde bir test yapmaya ne dersiniz? Web Sitesi Optimize Edici'nin nasıl çalıştığına dair adımları bu sayfada bulabilirsiniz. Ayrıca, hızlı başlangıç kılavuzumuzu da burada bulabilirsiniz.

Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.