Kısa süre önce bir AdWords kuponu aldıysanız ve kuponu nasıl etkinleştireceğiniz veya geçerliliğinin ne zaman sona ereceği gibi bir sorunuz varsa, size yardımcı olmak amacıyla kuponlarla ilgili en sık sorulan soruları bir araya getirdiğimiz bu yazıyı okumaya devam edin.

Kuponumu nasıl etkinleştirebilirim?

1. adwords.google.com.tr adresinden hesabınıza giriş yapın.
2. Faturalandırma menüsünden Faturalandırma Tercihleri bağlantısını seçin.
3. Kodunuzu, Promosyon kodları menü bölümü altındaki Kodu kullan alanına girin.
4. Kullan'ı tıklayın.
5. Faturalandırma sekmesinde yer alan Faturalandırma Özeti altındaki bakiyenizi kontrol edin. Tutar, Hizmet Ayarlaması olarak görüntülenir.

Kuponumu herhangi bir hesapta etkinleştirebilir miyim?

Bazı istisnaları olmakla birlikte promosyon kuponları yalnızca, Google AdWords programına adwords.google.com.tr sitesinden bireysel olarak kaydolmuş ve kuponun kullanıldığı sırada hesapları 14 günden eski olmayan hesap sahipleri tarafından kullanılabilir. Ayrıca, fatura adresinizin Türkiye için kayıtlı olması gerekir.

Promosyon kredisi devredilemez, satılamaz veya takas edilemez. Her müşteri tek bir promosyon kredisi kullanabilir. Promosyona ilişkin açıklamayı mutlaka kontrol edin! Belirli bir promosyondaki bazı koşulların farklı olması durumunda, promosyon açıklama broşüründe bu farklılıkla ilgili bilgilere yer veririz. Bu nedenle açıklamayı mutlaka okuyun.

Promosyon kuponunun son kullanma tarihi ne anlama gelir?

Promosyon kuponlarının geçerliliği, kuponlar düzenlendikten 3 ay sonra sona erer. Tam son kullanma tarihini promosyon açıklama broşüründe bulabilirsiniz.Kuponunuzu son kullanma tarihinden önce etkinleştirmeniz gerekir, ancak kupon tutarını hangi tarihe kadar kullanmanız gerektiğiyle ilgili bir sınırlama yoktur.

Promosyon tutarı hesabımla ne zaman eşleştirilir?

Promosyon kuponun değeri, fatura ayrıntılarınızı girip kodu göndermenizden sonra hesabınızla eşleştirilir.Faturalandırma seçeneği olarak sonradan ödemeyi tercih ettiyseniz, promosyon kuponu tutarından 7TL hesap etkinleştirme ücreti keseriz.

Faturalandırma seçeneği olarak ön ödemeyi tercih ettiyseniz, önce hesabınıza minimum 14TL tutarında bir ödeme yapmanız gerekir. Bu ödeme alındıktan sonra, hesabınız etkinleştirilir ve promosyon kuponu tutarı hesabınıza geçirilir. Etkinleştirme ücreti ön ödemeden kesilir.

Aşağıda, ödeme seçenekleriyle ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz:


1. Ön Ödeme
- Banka Havalesi
- Kredi Kartı

2. Sonradan Ödeme
- Kredi Kartı

Promosyon krediniz tükendikten sonra, kampanyalarınız için, karşılığında faturalandırılacağınız maliyetler tahakkuk etmeye devam eder. Promosyon kredinizi aşan bir maliyetin tahakkuk etmesini istemiyorsanız, reklam etkinliğini durdurmak üzere kampanyalarınızı istediğiniz noktada duraklatabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek için Promosyon Kupon Şartlar ve Koşullar belgesini okuyabilirsiniz. Ayrıca, adresindeki Google Gizlilik Merkezi'ni inceleyebilirsiniz.

Esra Öğücü, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır.