En yüksek performansı gösteren reklamlarınızdan daha da iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olmak için, Reklam Site Bağlantıları özelliğini Kasım ayında kullanıma sunmuştuk. O zamandan bu yana, Reklam Site Bağlantıları sayesinde reklamverenlerin tıklama oranlarını ortalamada %30'dan fazla arttırdıklarını gördük. Haziran ayının sonunda, yeni bir tek satırlı biçimi kullanıma sunduk. Böylece, daha genel ve markasız kampanyalarınız dahil olmak üzere, Reklam Site Bağlantıları'ndan daha fazla kampanyadan yararlanmanız mümkün.

Buna ilaveten, istediğiniz kampanya için Reklam Site Bağlantıları oluşturma seçeneğini de etkinleştiriyoruz. Böylece, Reklam Site Bağlantıları oluşturabilmek için önce kampanyalarınızın uygun bulunmasını beklemeniz gerekmiyor.


Bir kullanıcının sorgusu, Reklam Site Bağlantıları özelliğini kullandığınız kampanyanızdaki bir anahtar kelimeyle eşleştiği zaman Google, reklamınızın Reklam Site Bağlantıları göstermeye uygun olup olmadığını ve söz konusu reklamın kalitesini temel alır. Bunu sonucunda, iki satırlı biçimin mi yoksa tek satırlı biçimin mi gösterileceği otomatik olarak belirlenir. Şu anda iki satırlı biçim için uygun bulunan reklamlar, yeni tek satırlı biçimin eklenmesinden etkilenmeyecekler.
Unutulmaması gereken nokta, Reklam Site Bağlantıları özelliğinin kampanya düzeyinde bir uzantı olduğu, bu nedenle, oluşturduğunuz bağlantıların ilgili kampanyadaki tüm reklamlarla alakalı olması gerektiğidir.

Reklam Site Bağlantıları oluşturma seçeneğini hesabınızın Kampanya Ayarları sekmesinde bulabilirsiniz. Bu seçenek "Reklam uzantıları" bölümü altında "Siteme ek bağlantılar göster" olarak görünür.

Reklam Site Bağlantıları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezindeki SSS bölümümüzü okuyabilirsiniz.

Berna Akın, Google AdWords Ekibi tarafından yayınlanmıştır