Üçüncü taraf iş ortaklarımızın müşterilerine vermeleri gereken AdWords'le ilgili rapor ve bilgilerde yapılacak bazı değişiklikleri sizlerle paylaşmıştık. Şubat 2011 itibarıyla, tüm reklamverenlerin, reklam bütçelerinin ne kadarının (maliyet) AdWords'e harcandığını, reklamlarının kaç kez göründüğünü (gösterim sayısı) ve kullanıcıların reklamlarını kaç kez tıkladığını (tıklama sayısı) öğrenebilmelerini sağlamak zorunlu olacaktır. Üçüncü taraf iş ortaklarımızın çoğu bu temel raporları zaten sağlıyor olsa da, bu yeni gereksinimleri yerine getirmek üzere hazırlıklarını sürdüren iş ortaklarımız için Yardım Merkezimize bazı basit yönergeler ve sık sorulan soruların yanıtlarını ekledik.

Üçüncü taraf iş ortaklarımız ve reklamverenlerimiz bize, reklamverenlerin bir üçüncü taraf iş ortağıyla çalışırken neler beklemeleri gerektiğini ve politikalarımızın ihlal edildiği durumları Google'a nasıl bildireceklerini bilmelerinin önemli olduğu görüşünü iletiyor. Bu nedenle, tüm reklamverenlere yönelik olarak bu bilgileri içeren bir belge (EN) hazırladık.

Reklam bütçeleri küçük veya orta düzeyde olan, büyük reklamverenlerin kaynaklarına ve uzmanlığına sahip olmayabilecek reklamverenlerin, üçüncü taraf iş ortaklarımızla çalışırken neler beklemeleri gerektiğini bilmelerinin özellikle önemli olduğunu düşünüyoruz. Bir üçüncü taraf iş ortağıysanız ve müşterilerinizin %80'i veya daha fazlası AdWords'e ayda 1000 ABD dolarından (veya bunun yerel para birimindeki karşılığı) az harcıyorsa, bu belgeyi müşterilerinizle paylaşmalısınız. Bu gereksinimi yerine getirme konusunda bilgi edinmek için Yardım Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu yeni gereksinimlerin uygulanmasıyla birlikte, üçüncü taraf iş ortaklarıyla çalışan bütün reklamverenlerin, iş ortaklarından ve AdWords'ten ne kadar değer elde ettiklerini daha iyi anlayacaklarını düşünüyoruz.

Jason Shafton, Inside AdWords ekibi