Çevrimiçi kullanıcı kitlesi masaüstü bilgisayarlardan mobil web'e geçerken, mobil arama sorgularının hacminde inanılmaz bir büyüme olduğunu gördük. Geçtiğimiz iki yıl içinde, Google'ın mobil arama trafiği beş kat arttı. Bu yıl ise Google mobil arama hacimleri, Latin Amerika ve Güneydoğu Asya'da iki katına çıktı.

Reklamverenlerin hızla gelişen mobil pazarlarda kullanıcılarla buluşmasına yardımcı olmak için, Google Arama'daki WAP reklam desteğini 15 yeni ülkede daha vermeye başlıyoruz (aşağıda görebilirsiniz).


Bir taraftan, ileri teknoloji cihazların yaygın olarak kullanıldığı ülkelerde mobil yenilikler sunmak için çabalarken, diğer yandan normal cep telefonlarının (akıllı olmayan cep telefonları) egemen olduğu pazarlar için optimize edilmiş reklam biçimleri de geliştiriyoruz. WAP tabanlı mobil reklamlar, normal cep telefonlarının yaygın olarak kullanıldığı bölgelerde bulunan müşterilere ulaşmanın etkili bir yoludur. Buna ek olarak reklamverenler, WAP reklamları özellikle mobil kampanyaların etki alanını genişletmek ve harekete geçirici güçlü mobil mesajlar iletmek açısından yararlı bulmaktalar.

Bir WAP mobil reklam oluşturma konusunda daha fazla bilgi isterseniz, lütfen Yardım Merkezimizi ziyaret edin.

Chrix Finne, Google Mobil Reklamlar - Ürün Müdürü