Yeni başlayanlara veya yalnızca AdWords'le ilgili temel bilgilerin üzerinden tekrar geçmeye ihtiyaç duyan reklamverenlere yönelik dizimizin dokuzuncu bölümünde, ücretsiz bir çevrimiçi araç olan Dönüşüm İzleme'yi ele alacağız. Bu, satışlarınızı/dönüşümlerinizi ve bu şekilde çevrimiçi reklamcılığa yaptığınız harcamanın getirisini izlemenize yardımcı olan basit bir AdWords özelliğidir.

Dönüşüm İzleme özelliğinin avantajları ücretsiz olmasından ibaret değildir. Bu özellik size ayrıntılı bilgi verir ve bir kullanıcı reklamınızı tıkladıktan sonra neler olduğunu anlamanızı sağlar. En sık hangi tıklamaların dönüşüme yol açtığını bildiğinizde, paranızı daha sonuç alıcı bir şekilde harcayabilirsiniz. Ayrıca, Dönüşüm İzleme, her bir anahtar kelime için, onun gerçek performansını temel alarak ne kadar teklif vereceğinizi kararlaştırırken teklif verme stratejinizin önemli bir parçası haline gelir. Başka bir deyişle, Dönüşüm İzleme YG'nizi yükseltmenize yardımcı olur.

Dönüşüm İzleme özelliğini ve işleyişini daha iyi anlamak istiyorsanız Çevrimiçi AdWords Sınıfı'nda yer alan, reklamverenlere yönelik bu ücretsiz çevrimiçi eğitimi izleyebilirsiniz. AdWords'le reklam verirken bu ipuçlarından yararlanacağınızı umarız. Daha fazla bilgi ve yardım almak için AdWords Yardım Merkezi'nde yer alan AdWords Başlangıç Kılavuzu'nu incelemeyi unutmayın. Son olarak, yeni başlayanlar için hazırlanan bu blog dizisinin sonraki gönderisini kaçırmayın.

Kristin Sarstedt – Inside AdWords Ekibi