Görüntülü reklamcılığın, daha akıllı ve daha ölçülebilir olabileceğine ve daha iyi performans gösterebileceğine hep inandık. Bugün, görüntülü reklamcılık dünyasının önemli özelliklerinden birine, bu dönüşümü mümkün kılan yeniden pazarlamaya dikkat çekmek istiyoruz. Yeniden pazarlama, web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara, web'deki diğer sitelere göz atarlarken alakalı bir mesajla ulaşmanıza olanak sağlar. Yeniden pazarlamayı bir yıl önce Google Görüntülü Reklam Ağı'nda kullanıma sunduk ve bu özelliğin son derece popüler olduğunu düşünüyoruz. 2010 yılında, yeniden pazarlamayı kullanan reklamverenlerin toplam sayısı, yeniden pazarlamanın kullanıma sunulmasını izleyen her çeyrekte ortalama %113 arttı. Bazılarınızın yeniden pazarlamayı nasıl çok etkili bir şekilde kullandığına dair birkaç örneği aşağıda görebilirsiniz:

Yankee Candle Şirketi, alışveriş yapan kullanıcılarla tekrar bağlantı kurmak için yeniden pazarlamayı kullandı ve dönüşüm başına maliyeti yarıya indirirken dönüşüm oranlarını %600 artırdı.
Lenovo bilgisayar üreticileri, yeniden pazarlamayı ve birden çok ağda yayınlanan görüntülü reklamları içeren bir kampanya ile satışlarını %20 artırdı ve toplam gider-gelir oranlarını %14 azalttı.
• Araç çekme parçaları satan çevrimiçi satıcı etrailer.com, yeniden pazarlama sayesinde normal görüntülü reklamcılık kampanyalarına kıyasla %75 daha düşük tıklama başına maliyet ile iki katı tıklama oranı elde etti.

Lansmanı izleyen bir yıl içinde, en büyük çaplı olanından en küçüğüne kadar tüm reklamverenler için yeniden pazarlamayı daha da güçlü hale getirmek amacıyla başlıca üç iyileştirme yaparak performansı ve ölçeği artırdık. İlk olarak, analizimiz tıklama olasılığının yüksek olduğunu gösteriyorsa, potansiyel bir müşteri sitenizden ayrıldıktan hemen sonra alakalı bir reklam göstermenizi sağlıyoruz. İkincisi, bir kullanıcının reklamınızı tıklama olasılığını en üst düzeye çıkarmak amacıyla her gösterim için ne kadar ödemeniz gerektiğinin gerçek zamanlı olarak belirlenmesine yardımcı olan algoritmayı iyileştirdik. Son olarak, Google Görüntülü Reklam Ağı'nın artan erişimi, web'de giderek daha fazla sitede müşterilerinize ulaşabileceğiniz anlamına geliyor. Ortalama olarak, tipik bir yeniden pazarlama listesindeki kişilerin %84'üne erişiyor ve her ay dünya çapında 500 milyondan fazla İnternet kullanıcısına yüz milyarlarca reklam gösterimi sunuyoruz.

Daha fazla sitede daha alakalı reklamlar göstermeye devam etmemiz, reklamverenlerin yanı sıra daha fazla kullanıcının ve yayıncının yarar sağlayacağı anlamına gelmektedir.

Yayıncılar, sitelerinde yeniden pazarlama reklamları yayınlamanın gelirlerinde önemli bir artış sağladığını görüyorlar. Çalışmalarımız, bir yeniden pazarlama reklamının diğer görüntülü reklamlara kıyasla yaklaşık iki kat daha fazla gelir sağladığını göstermiştir.
Kullanıcılar, yeniden pazarlamanın sağladığı hedefi daha iyi belirlenmiş reklam deneyimini beğendiklerini bildirdiler. Vintage Fashion Directory'nin Kurucusu Marie DeOrio, yeniden pazarlama reklamlarının "etkileyici ve mükemmel" olduğunu söylüyor ve şöyle devam ediyor: "Reklamların, reklam gibi gelmediği bir deneyim. Reklamlar doğru bir şekilde hedeflenmişse ve ilgilendiğiniz bir şeyle alakalıysa, bu değerli bir bilgidir." Marie, yeniden pazarlama reklamlarının "kullanıcılara daha iyi bir deneyim sağladığına" inandığı için, bu reklamları kendi web sitesinde yayınladığını belirtiyor.

Çalışmalarımızı bitirmedik. Önümüzdeki aylarda, yeniden pazarlamayı daha akıllı, daha hızlı ve daha dinamik yapacak bir dizi yeni özellik sunmayı planlıyoruz (İNG). Yeniden pazarlamaya yönelik ilginin büyümeye devam edeceğini düşünüyoruz. Bunun gerçekleşmesinde reklamverenlerin, yayıncıların ve kullanıcıların yeniden pazarlamanın yararlarını görmesi ve doğru reklamı, doğru kişiye, doğru zamanda göstermek olan nihai hedefe ulaşmak için yeni teknolojiler bulmaya devam etmemiz etkili olacak.

Aitan Weinberg, Ürün Müdürü